Skip to content

Kas pasiliko „už kadro“ arba neatlygintina veikla stiprina ir suburia bendruomenę

Indrė GRUODIENĖ (Daugėliškio krašto bendruomenės pirmininkė)

Praskriejo „Oro baliono“ renginys Senajame Daugėliškyje. Tris metus lipdytas iš idėjos, bendraminčių ir didelio tikėjimo. Visiems, patikėjusiems renginio svarba, norėjosi „sujudinti“ mažą kaimelį, priminti, kad jis kadaise buvo istorinis Daugėliškio krašto centras. Ir atrodo – pavyko! O pavyko todėl, kad visi įnešė po trupinėlį savęs. Reikia didžiuotis Senojo Daugėliškio gyventojų bendruomeniškumu – kas reta šiais laikais. Žmonės patikėjo ir kibo į darbus: kas šienavo parkavimo aikštelių plotus, kas remontavo pasenusį kaimo stendą, kas savo trobas, pirtis ir kiemus užleido renginio dalyviams ir veikloms bei sunešė savo suolus ir stalus. O kas ir savo arklį vaidinimui atvedė bei sceną rudeniškais žolynais išpuošė. Bruzdėjo visas kaimas, nes visi jautėsi reikalingi. Todėl norime padėkoti Giedriaus Baušio šeimai, Rimantui Baušiui, Gerardui Matkevičiui, Astai Golubickienei, Aldonos Baušienės šeimai, Leonui Cicėnui, Andriui Lapinskui, Danutei Čibiraitei, Janinai Čibiraitei, Birutės Rimšelienės šeimai. Išskirtinai noriu padėkoti seniūnaitei Irenai Žilėnienėi ir jos šeimai už žmonių sutelktumą ir pagalbą visame kame. Taip pat Naujojo Daugėliškio seniūnijai ir jos šauniems darbuotojams.

Kaip žinia, kiekvienas didesnis  renginys be finansinės paramos neapsieina. Ir šis, tarsi mozaika lipdėsi iš įvairių projektų bei rėmėjų lėšų. Daugėliškio krašto bendruomenė įgyvendino Ignalinos rajono savivaldybės biudžeto lėšomis, skirtomis bendruomenių veiklai stiprinti, projektą „Negirdėta oro baliono istorija“. Šio projekto partneriai buvo Europe Direct Visaginas ir Oreivystės centras. 

Už ženklią finansinę paramą esame dėkingi tarptautinei grūdų prekybos kompanijai UAB „Agerona“ ir kraštiečiui Martynui Čibirui, Rasai Kudytei, Arūnui Rasteniui, kurių dėka kultūrinė programa tapo dar įvairesnė. 

Diduma kolektyvų pasirodė vedini entuziazmo, neatlygintinai. Didžiausia padėka Ignalinos teatro bičiulių bendruomenei ir jos vadovei, režisierei Jolantai Narbutaitienei, kurie žiūrovus privertė sugrįžti į 1932-uosius, pajusti tuometinio kaimo žmonių dvasią. O ją dar labiau sustiprino mūsų kraštietės Birutės Žemaitienės – Raginytės pasakojimas, naudotas įgarsinant spektaklį. 

Taip pat noriu padėkoti Ignalinos rajono kultūros centrui ir jo liaudiškos muzikos kapelai „Ringė“, kuri nuostabiai atvėrė renginio koncertinę dalį. Taip pat Zarasų kultūros centrui ir senjorų šokių kolektyvui „Sėliai“, Visagino kultūros centrui ir totorių ansambliams „Miras“ bei „Tiktormas“, spalvingam Senųjų Trakų moterų vokaliniam ansambliui „Stare Troki“ bei flamenko klubo „Tientos“ šokėjoms. Išskirtinė padėka dervišo šokį „Sema“ sušokusiam Vytautui Miškiniui, kurio pasirodymas kada nors Daugėliškio krašte bus įvardintas, kaip istoriškai kultūrinis faktas. Didžiausia padėka renginio vedėjui Mariui Drukteiniui, kurį šventės idėja neatlygintinai atvedė net iš uostamiesčio. Padėka siunčiama ir JAV ambasadai Lietuvoje už dalyvavimą renginyje ir organizuotą smagią viktoriną. 

Koks renginys be „pilvo“ rėmėjų. Tikriausiai visiems buvo malonu matyti šventės metu plazdančią ir Ukrainos vėliavą bei išraiškingą palapinę, iš kurios sklido ukrainietiškų barščių kvapas. O juos virė Aleksandra, Tatjana, Olga, Aleksandras ir jų šeimos iš Nikolajevo, dabar prisiglaudę Vilniuje. 

Už skanų avienos šiupinį dėkojame bendruomenės narei Nijolei Kamarauskienei ir Krikonių kaimo bendruomenės pirmininkei Almai Neverienei bei virėjoms Zuchrai ir Neringai. Kad renginio dalyviai sušiltų gurkšnodami arbatą, pasirūpino Dionizas ir Remigijus iš „Palūšės Marinos“. Kad kolektyvai būtų saugiai atvežti, pasirūpino Audrius iš „Baidarių uosto“, o firma „Makita“ ir jos atstovas Vladimiras pasirūpino, kad šimtametė Natalija Kryčelienė, savo akimis mačiusį nusileidusį oro balioną, galėtų klausytis belaidės radijos.

Už įdomų ir vertingą Daugėliškio krašto kraštotyros leidinių pristatymą, esame dėkingi Naujojo Daugėliškio bibliotekininkei Renatai, kuri kartu su bendruomenės nare Svetlana rūpinosi, kad kuo daugiau šventei sukurtų proginių atvirlaiškių pasiektų adresatus įvairiuose Lietuvos kampeliuose. O Jolitai Bužinskienei ir „MolioMinkiui“ – už vaikučių sutelktumą ir kūrybinį užimtumą.

Dėkojame Ignalinos ir Visagino turizmo centrams, kurie suteikė galimybę dar daugiau sužinoti apie Lietuvos rytinį regioną, „Šeimos“ kortelei už informacinę sklaidą apie daugiavaikių šeimų ir šeimų, auginančių neįgaliuosius galimybes.

Didelis dėkui visiems sveikinusiems šį istorinį renginį žodžiu, mintimis, o „Mūsų Ignalinai“ – skleidusiems svarbius istorinius faktus ir kitas žinias, susijusias su renginiu, raštu. Ačiū Ignalinos TV kūrybinei grupei, kuri sukurtame reportaže įamžino šios nuostabios šventės akimirkas. 

Ačiū visiems, kurie buvote drauge.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje