Skip to content

Stabdžių diskų keitimas 

MI informacija

Automobilio stabdžių sistema, o ypač diskai ir trinkelės yra neabejotinai tarp intensyviausiai eksploatuojamų ir didžiausias apkrovas patiriančių elementų. Ir nors jų keitimo periodiškumas dažnai būna nurodomas skirtingų automobilių gamintojų, priklausomai nuo modelio, tačiau realybėje situacija yra kiek kitokia ir viską diktuoja pačių detalių susidėvėjimo lygis, kuris priklauso nuo tokių veiksnių kaip:

  • Medžiagų, iš kurių gaminami stabdžių diskai ir jų kokybės;
  • Oro sąlygų;
  • Kelio dangos būklės;
  • Vairavimo ypatumų.

Iš esmės stabdžių diskai yra ganėtinai tvirti automobilio elementai, pasižymintys ilgesniu tarnavimo laiku nei trinkelės. Tačiau ir jų resursas periodiškai būna išnaudojamas ir tuomet jas tenka keisti. Ženklai, parodantys šių detalių susidėvėjimą atsiranda palaipsniui ir kuo greičiau bus imtasi reikalingų veiksmų, tuo mažesnė tikimybė bus patekti į avarinę situaciją. Štai į ką reikia atkreipti dėmesį, kai kyla įtarimas, jog stabdžių diskai artėja prie savo eksploatacinio laikotarpio pabaigos:

  • Ilgėjantis stabdymo kelias. Tai ne visada lengva nustatyti pačioje susidėvėjimo pradžioje, tačiau pastabūs vairuotojai, gerai jaučiantys savo automobilius, geba padaryti ir tai. 
  • Sumažėjęs stabdžių skysčio lygis.
  • Poreikis giliau įspausti stabdžio pedalą, norint sustabdyti  transporto priemonę.
  • Automobilio nukrypimas į šoną, stabdymo metu dėl netolygiais stabdomų ratų.
  • Nebūdingas garsas sklindantis iš ratų.

Atsiradus bent vienam iš aukščiau įvardintų veiksnių, yra būtina patikrinti stabdžių sistemos būklę. Ypatingas dėmesys tokiais atvejais atkreipiamas būtent į diskus ir trinkeles. Žinoma geriausiai tokį darbą patikėti specialistams servisuose. Atliekant profilaktinį patikrinimą, meistrai apžiūri tiek priekinių tiek ir galinių ratų stabdžių sistemos elementus bei išmatuoja diskų storį, kad įsitikinti, jog jis atitinka leistiną normą. 

Stabdžių diskų keitimas yra atliekamas poromis (ant vienos ašies), nepriklausomai nuo to kuris yra labiau susidėvėjęs. To reikia, tam kad stabdymas vyktų tolygiai ir transporto priemonė neslystų į šonus. Renkantis naujus elementus savo automobiliui svarbu atkreipti dėmesį į gamintoją, nes šioje prekių kategorijoje nuo to priklauso ne tik jų kokybė bet ir tarnavimo laikas ir tai kada sekantį kartą vėl reikės užsiimti diskų keitimu. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here