Skip to content

Kas tie žemėtvarkininkai – Palūšės „geradariai“?

Vidmantas ČEPULĖNAS

Reaguodamas į J. Baltakio straipsnelį „Palūšės bendruomenė teisiasi su savivaldybe“, noriu išsakyti savo pastebėjimus apie pėsčiųjų taką Palūšėje.

Lūšių gatvė Palūšės kaime yra valstybinės reikšmės krašto kelio Nr.114 Molėtai–Kaltanėnai–Ignalina dalis. Tai yra trečios kategorijos valstybinės reikšmės kelias, todėl pagal Lietuvos Respublikos Kelių įstatymo 11 str. jo kelio juostos (keliui skirtos žemės) plotis yra 22 metrai. Atrodytų, kam skirti net 22 m, kai pakloto asfalto plotis 6 m? Gal ir netikęs įstatymas, bet įstatymas yra įstatymas. Ir kalba ne apie tai. 

Atsivertus internete žemėlapį www.regia.lt matyti, kad kairėje Palūšės gatvės pusėje (jeigu važiuotume į Šakarvos pusę), formuojant žemės sklypus paliktas tam tikras valstybinės žemės koridorius būsimam šaligatviui arba pėsčiųjų takui. Tik kažkodėl Palūšės kaimo gale suformuoti keturi sklypai (Nr. 48, 48A, 48B ir 48C) ribojasi su kelio juosta (keliui skirtu žemės sklypu). Valstybinės žemės koridoriaus busimam pėsčiųjų takui arba šaligatviu ties minimais sklypais nepalikta. Kyla tradiciškai įdomus klausimas: tai atsitiktinumas, ar dėsningumas? Kas tie žemėtvarkininkai – Palūšės didvyriai? Kas žemėtvarkos projekto vadovas ir kas patvirtino parengtą projektą? Manau, kad Palūšės bendruomenė norėtų žinoti jų vardus ir turėtų būti jiems labai „dėkinga“. 

Į šiuos klausimus galėtų atsakyti savivaldybės administracijos direktorė, buvusi ilgametė rajono žemėtvarkininkė Jūratė Balinskienė. Galėtų, bet ar norės? Štai todėl, rajono savivaldybės administracijai vykdant ES lėšomis finansuojamą projektą „Naujų susisiekimo komunikacijų statyba ir esamų rekonstravimas Ignalinos rajono Rimšės ir  Palūšės kaimuose“ (pėsčiųjų tako statyba nuo autobusų stotelės Palūšėje link Šakarvos), buvo paklota tik apie 280 m šaligatvio iki sklypo Nr. 48 tvoros. Darbus atliko UAB „Meleksas“, jie kainavo 66 800 Eur. Džiaugsmą temdo realybė, kad darbas nebaigtas. Iki kaimo galo dar apie 140 m, šaligatvis nebaigtas tiesti, nes žemės nebėra. Tai buvo galima padaryti geriau pasistengus savivaldybės administracijai. Darbai būtų kainavę apie 34 tūkst. eurų. Praktiškai žemės yra, bet reikia tartis su žemės sklypo (kelio juostos) valdytoju – Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos. Reikalus išmanantys savivaldybės administracijos specialistai tvirtina, kad nebaigtas šaligatvis – tai nepagrįsta „valstiečių“ galvos sopė, viskas bus padaryta, 140 m šaligatvio bus paklota, tik nebūtinai rytoj. Tikėkime, kad paklos kitąmet, bet, manau, kad darbai kainuos gerokai brangiau, negu būtų kainavę šiemet.

Ko gero, bus tradiciškai, pagal dabartinės rasikinės vietos valdžios savivaldos reikalų regėjimą. Ignaliniečiai sužinos apie priimamus sprendimus paskutiniai. Pavyzdžių jau turime pakankamai: Gavaičio ežero pakrantės keistas įveiklinimas, UAB „Ignalinos vanduo“ kontoros su žemės sklypu slaptas pardavimo konkursas, geidulingas noras nugriauti Žiemos sporto centro alytnamius su „profesionalia“ savivaldybės skyriaus vedėjos išvada apie suskilusį lango stiklą, pavargusias grindis ir avarinę pastato būklę, noras „papuošti“ Palūšės ežero pakrantę kažkokiomis daržinėmis. Meras nemato reikalo kalbėtis su vietos bendruomenėmis (tiek Palūšės, tiek Ignalinos) ir užtikrintai mojuoja nebylia dauguma savivaldybės taryboje. Juozas, gi (vicemeras Jūsų žiniai), kaip taisyklė, tik sveikina senolius garbingų jubiliejų proga. Ignalinoje tai tapo pagrindine vicemero veikla, nors Vietos savivaldos įstatymas vicemero „medžioklės“ plotus ir funkcijas įvardina gerokai plačiau. 

Nesityčioju, atliktas tikrai geras darbas. Tai tikrai puikus pėsčiųjų takas-šaligatvis, pritaikytas nematantiems neįgaliesiems, su poilsio suoliukais, šalia jų šiukšliadėžės (vargelis seniūnui, bet džiaugsmas tautiečiams), įrengtas modernus apšvietimas. Gal būt pavyks jį pabaigti iki galo gavus rajono tautos pasitikėjimą kitai kadencijai. Bet, daug nepletkavojant, Justukas, Jūratukas ir jų šaligatvis Palūšėje jau tvirtai įžengė į Ignalinos krašto istoriją. Nors tas šaligatvis remiasi į privataus  sklypo tvorą (esame didžiai „dėkingi“  Ignalinos krašto žemėtvarkininkams), bet, manau, kad kelio juosta bėdoje šio šaligatvio nepaliks, savivaldybės administracija dės visas pastangas ir paklos tuos likusius 140 m pėsčiųjų tako iki Palūšės kaimo ribos. Ir tai bus graži dovana kurortinei teritorijai Palūšei ir jos lankytojams.

Autoriaus nuotr.

5 komantarai (-ų)

  1. Per 4 metus tautai rajono savivaldybė sugebėjo parengti ir kreivai įgyvendinti tik vieną projektą. Msžoka mažoka. Lodoriai ir tiek. Tik akivaizdu kad nei savęs nei savų nepamiršta. Eikit šėko pjauti.

  2. Tai įvykis!!! Anudien susiedas man sakė, kad rajona Rasikelis dar į viena paežere nusižiūrėja. Kaži ar anam išdegs? A kas nors gali kaip nors išsiaiškinti ar iš praut iš sportbazes alytukū jau seniai vamzdžius ir radiatorius metalaloman pridavi?

  3. Na Juozukas su rasiku nusifotkino krivulių ceremonijoje bukas ir bukesnis.

  4. Vienas Ignalinos sav.valdininkas man kadaise aiškino : jei matai ,kad valstybininkai daro didelę kvailystę,tai žinok ,kad tai kažkam LABAI naudinga. Benas

  5. Reikėjo dirbti,o ne rūkyti galiniame savivaldybės kiemelyje Vidmantai.O ir dabar pagal stilių matyti,kad baltakio čia rašyta,kol pats rūkei. Liūdna…


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here