Skip to content

Atskaitos metas, kuris palies be išimties visus, arba kokią žinią siunčia Dūkšto Baisianamis

Lina ŽVORŪNĖ

Stebime žmoniją, bet vis nesinori tikėti, kad yra žmonių, mieliau pasiliekančių erdvę, kurioje klesti pyktis, agresija, garbinama kančia, skausmas, kraujo praliejimas. Kasdien kažkur žudomi, skriaudžiami žmonės, mūsų rasės atstovai, bet kol smurtinė mirtis neužsuka į kiemą, tol viskas telieka žodžiais, o mes ir toliau palaikome smurtą ir smurtaujančius bei tam naudojamas priemones įvairiomis prasmėmis. Neseniai pasiekęs Dūkšto krašto žmonių skambutis apie kuriamą Baisianamį tapo priežastimi priminti žmonėms tai, ką jie pamiršo…

Smurtas televizijoje persikelia į realybę

Pirmiausiai noriu pakviesti nusiimti rožinius akinius ir apsidairyti, kas sukurta. Labai gražiai kažkas pasakė, kad jūs, šaukiantieji, teigiate tikį mokslu, bet iš tikrųjų tikite ne juo, o televizijoje ir internetu skleidžiamomis „pasakomis“. Iki tikrojo mokslo ir tikrų faktų televizija jūsų neprileis. Matysite tai, ką galima ir reikia matyti. Žinių laidos praneša naujienas, deja, tik iš dalies. Jos praneša tai, ką jūs realybėje savo veiksmais sukūrėte tos pačios televizijos įtakoje. O kita dalis informacijos televizijoje – naujas jūsų elgesio, mados, nuomonės ir įpročių formavimas. Televizijoje pirmiausiai imama rodyti visą šlamštą, smurtą, patyčias ir t. t., ir laukiama, kol žiūrovas visa tai pritaikys realybėje, kad galėtų parodyti ta pati televizija ir aprašyti stambieji dienraščiai. Taip užsisuka ratas ir laikui bėgant sunku atskirti, kas yra kas. Žmogui tereikia pasirinkti, kieno apgautu nori būti. 

Štai vienoje mokykloje sumušta 16-metė miršta, o dar kitoje mokykloje grupelė mokinių nusivilioja neįgalią mergaičiukę į apleistą pastatą ir, vadovaujant 13-metei, muša, seksualiai išnaudoja, verčia žiūrėti, kaip jie tarpusavyje santykiauja ir kitaip žemina, skriaudžia. 

Sakykite, ši realybė atsirado iš kur? Arba gėjų ir lesbiečių kolonos iš kur? Jei gaidžiui kasdien kartosi, kad jis yra višta ir ekrane rodysi, kaip gaidys deda kiaušinius ir kaip tai malonu, gaidys netrukus ims dėti kiaušinius ir kudakuoti kaip višta, įtikėjęs, kad jis yra puiki višta. Iš televizijos ir interneto (tarkim, nekontroliuojamoje ir paauglių savižudybes provokuojančioje erdvėje TikTok, kuri kai kuriose šalyse jau uždrausta, o pas mus kone kas antras mokinukas joje „smegenis džiovina“) vaikai, paaugliai ir patys suaugusieji semiasi „žinių ir patirties“. Štai ir turime tai, ką turime. 

Dūkštas nesiliauja šiurpinti

Jei sakoma, kad labai blogai yra karas, blogai, kad žūsta žmonės, kankinimas ir patyčios blogai… o tuo metu kaifuojama nuo kraujo ir kitų smurto elementų, tai kvepia rimtu asmenybės sutrikimu, psichine liga. 

Dūkšte žmonės pasisako prieš karą Ukrainoje, smerkia užpuolikus, aukoja pinigėlius lyg ir karo metu nukentėjusiems ir tuo pat metu kviečia į siaubu, smurtu, krauju ir mirtimi alsuojantį pasivaikščiojimą… po senąjį Dūkšto bandymų stoties pastatą, dabar pavadintą Baisianamiu. Čia kai kas dabar taip pramogas supranta! Šios idėjos iniciatoriai yra Dūkšto asociacija „Vienybė – tai mes“ ir Dūkšto kultūros centras. Atvirai pasakius, tai nei kultūra, nei vienybė niekaip nesiderina su šitokia idėja. Kad toks reiškinys vyksta, žinoma, žino ir seniūnas Antanas Šakalys. Taip ir norisi paklausti, kokioms jėgoms tarnauja šis gerbiamas Lietuvos pilietis? Ar bent vieną knygą yra perskaitęs, o apie transerfingą ar ką nors išmano? 

Mokslo galia  

Grįžkime prie mokslo. Žinoma, labai gaila, kad vaikams niekas neaiškina, kaip veikia pasaulis, koks yra viso ko tarpusavio ryšys, kaip sąveikauja žmogus su Visata ir kitų esminių dalykų. Tačiau paskyrus tam laiko, galima susidėlioti šiokį tokį vaizdą.  

Artėja daugeliui labai sunkus ir net pavojingas metas. Spalio 25 d. vyks Saulės užtemimas, o lapkričio 8 d. – Mėnulio užtemimas. Visas šis vadinamasis užtemimų koridorius atnešt daug sumaišties ir pokyčių. Kaip žinia, kiekvienas perėjimas į naują etapą būna skausmingas, nes ne kiekvienas galės jį pereiti, o net ir prieš „pasveikimą“ dažnai jaučiamas pablogėjimas. Bus drastiškų sprendimų tiek valstybiniais lygmenimis, tiek asmeninėse erdvėse. Deja, bet bus ir daug netekčių, kamuos kraujotakos sistemų sutrikimai, depresinių nuotaikų svyravimas net iki pasitraukimų iš gyvenimo. Laukia ypač sunkus metas. Kažkodėl šalies gyventojų išlaikoma televizija apie tai nekūrė laidų ir nepasakojo, nepadėjo žmonėms pasiruošti šiam sudėtingam laikotarpiui. 

Tad dabar tegalima patarti nežiūrėti žinių ir kitokių programų, nebendrauti su agresyviais, skųstis ar verkšlenti linkusiais žmonėmis, nesivelti į politines peripetijas, nevartoti šiomis savaitėmis alkoholio, nesilankyti renginiuose ir įvairiose didesnių susibūrimų vietose. Geriau skaityti knygas, klausytis patinkančios muzikos, persitvarkyti namus ar užsiimti kita geras emocijas teikiančia veikla. 

Kalbant apie sudarkytą ir Baisianamiu paverstą Dūkšto bandymų stoties pastatą, kyla įvairių minčių. Smurtu ir baisybėmis alsuojančių dekoracijų pastate lankymo laikas pasirinktas būtent per visą „užtemimų koridorių“. Įdomu, ar tai sąmoningai, ar tik sutapimas? Kažkas pradės pasakoti, kad tai Dūkšto garsinimas, turistų pritraukimas ir t. t. Vargu ar bent vienas normalus turistas ir iš tikrųjų doras, mąstantis žmogus susigundys šitokia „grožybe“. Neminės toks žmogus ir jokių Šiurpnakčių. Tačiau nežinia, kokie organizatorių kėslai ir tikslai. Ir šias šlykštenybes tautai perša įstaigos ir organizacijos. Liūdna, kad pagarbos nei gyvam žmogui, nei mirusiųjų atminimui nebeliko, kaip nebeliko ir gebėjimų organizuoti kultūrines veiklas bei puoselėti savas tradicijas. 

Yra, kaip turi būti… kaip pačių pasistengta. 

Būkite sąmoningi ir išmintingi, kad ir kokios negandos beužkluptų!

FB nuotr. 

9 komantarai (-ų)

 1. Oho kokios baisios Dūkšto raganos, bet populiarios, tiek turistų, seniai nemačiau Dūkšte. Matyt veikia užtemimas straipsnio autorius ir laikraščio redaktorių daug labiau nei patys supranta apie ką rašo.
  Ignalina nesugeba padaryti, nes bijo tokių pavaikėjusių kurie straipsnius rašo? 😀
  DŪKŠTAS JĖGA.

 2. jo jo stovi eilės prie įvažiavimo į Dūkštą (cha cha…) Kas nori tegul baisenasi. Bet mane stulbina Dūkšto seniūno pozicija . suradusiam laiko ir pinigų susitarimui su privačiais asmenimis dėl laikino pastato panaudojimo „kilniam miestelio tikslui”. Tačiau nerado nei laiko nei savigarbos Dūkšto dainų ansamblio jubiliejinei šventei. Tada jis parodė savo valdišką galią ir nesutiko kad renginio organizatoriai gražią ir įsimintiną šventę organizuotų visuomenei skirtoje vietoje – Dūkšto miestelio aikštėje. Šlykštukas ir tiek. Baisianamio velniai jam puikiai pritinka.

  • Tai kaip ten del tu eiliu???? 🤣🤣🤣🤣 Juokiasi tas, kas juokiasi paskutinis!

 3. Šiai rašytojai būtų pats laikas išlysti iš kaimo glūdumos ir pasidairyti visame pasaulyje kaip yra šventės švenčiamos, ir nereikia visur kišti Ukrainos pakanka ir televizijoje brukamos info. Labai džiaugiamės, kad tokiame mažame miestelyje yra kur nueiti jaunimui, nes mums jūsų visokie ansambliai tikrai neįdomūs. Šaunuolis seniūnas!

  • Būtent! Atėjau čia lygiai tokia pačia mintim! Straipsnapalaikio autore- išlyskit iš urvo!! Keliaukit, plėskit akiratį! Tokio amžiau jis pas Jus jau turėjo būt daug matęs ir pažinęs, bet deja. 18-o amžiaus davatkos pasirypavimas, ne straipsnis 🤦🏻‍♀️ Kaip dar tokie žmonės ‘žurnalistais’ vadinasi ir tampa 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

 4. Pamąstymai įdomūs.
  Negaliu sakyti, kad labai trukdo gyventi tas ‘baisianamis’, bet ir kad teigiamas emocijas kažkokias sukelia, tai irgi ne.
  pas mus matyt pavėluotai viskas „daeina”. parduotuvėse šiemet jau nebėra praktiškai šios komercinės šventės atributų (kuo tikrai džiaugiuosi), o štai kaimuose pats šventimo populiarumo pikas 😀
  Gąsdinti yra lengviau nei džiuginti. Kopijuoti irgi yra lengviau nei kurti 😉

 5. Geriau būtų naujus laidojimo namus atidarę 😀 Tada manau nebūtų tokio straipsnio. Kai kažkas rodo iniciatyvą ir bando bent kažkiek pajudint mirštantį miestelį. Atsiranda visokių kurių pirštai atlenkti į save. Tada loja garsiau už pjaunamą šunį 😀

 6. Straipsnio autorė stipriai tirština spalvas, viską suplakė į vieną straipsnį: karą Ukrainoje, astrologiją, psichines ligas, homoseksualus, visokias socialines pasaulio problemas, dar gražiau viskuo apkaltino baisianamio organizatorius)). Politinis straipsnis, kurio tikslas supykdyti miestelio bendruomenę…Arba ,matyt, rinkimai greit….
  Bet negaliu nepritarti straipsnio autorei, žinant koks astrologiškai sudėtingas metas laukia venkite negatyvumo, ypač tokių straipsniu, kurių tikslas juodinti, kiršinti ir pykdyti.

 7. Kažkoks paranojinių minčių kratinys.Viskas suplakta į vieną krūvą, o ryšio nėra.Turbūt tikrai stiprus dangaus kūnų poveikis.Nesuprantu kaip tokios sapalionės spausdinamos.Straipsnis baisesnis už Dūkšto baisianamį.Vienas negatyvas! Žmonės patys atsirinks ar eiti jiems ar ne.


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here