Skip to content

Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurso 2022 m. nugalėtojai

Ažvinčių sodybai skirta specialioji nominacija – už Aukštaitijos mažųjų dvarelių savitos kultūros puoselėjimą
Ažvinčių sodybai skirta specialioji nominacija – už Aukštaitijos mažųjų dvarelių savitos kultūros puoselėjimą

Audronė DARAŠKEVIČIENĖ (Etninės kultūros globos tarybos vyr. specialistė)

Šiemet jau trečią kartą organizuotas Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursas, kurio tikslas – skatinti etninės kultūros ir tautinio paveldo (tradicinės architektūros, tradicinių amatų, gyvūnų bei augalų nacionalinių veislių, kulinarinio paveldo, etnokultūrinės žinijos, papročių, gamtą tausojančio gyvenimo būdo) plėtrą kaimo turizmo sektoriuje.

Pasibaigus kaimo turizmo vasaros sezonui, išrinkti šių metų konkurso nugalėtojai. Jais tapo:

I vieta – sodyba „Po vienu rūmu“ (Šalčininkų r.),

II vieta – Suvalkiečio sodyba (Šakių r.),

II vieta – etnografinė Bilionių sodyba „Gīvenėms“ (Šilalės r.),

III vieta – sodyba „Ėvė“ (Šilutės r.).

Kitoms konkurso dalyvėms skirtos specialiosios nominacijos už išskirtinius nuopelnus etninės kultūros srityje, taip pat ir Ažvinčių sodybai – nominacija už Aukštaitijos mažųjų dvarelių savitos kultūros puoselėjimą.

Ažvinčių sodyba įsikūrusi buvusios dvarvietės valdose, išsaugant autentišką išplanavimą. Daugelis pastatų rekonstruoti, išlaikant daugelį senosios architektūros detalių. Tai ramybe, nepriekaištinga švara ir subtiliu skoniu dvelkianti poilsio sala. Į ją patenkama senu akmenimis grįstu keliu. Sodybą supa natūralios kalvelės ir daubelės, ją globoja seni dvaro klevai, akacijos, alyvos, jazminai. 

Ažvinčių sodyba didžiuojasi privačiu gamtos muziejumi. Gamtą mylintys šeimininkai Skirmantė ir Valdas Danilevičiai kviečia aplankyti ne tik sodybą, muziejų, bet ir šalia plytinčius miškus bei pelkes.

Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursą organizuoja Etninės kultūros globos taryba kartu su Lietuvos kaimo turizmo asociacija, Žemės ūkio ministerija bei Turizmo rinkodaros asociacija TURA. 

Konkurso prizines vietas užėmusioms sodyboms suteikiamas etnokultūrinės sodybos ženklas. Jos apdovanojamos Etninės kultūros globos tarybos įsteigtu prizu – graviruotomis lentelėmis ir Turizmo rinkodaros asociacijos TURA dovanomis – 300 (I vieta), 250 (II vieta) ir 200 (III vieta) eurų vertės reklama skaitmeniniame žurnale „Lietuva prie Baltijos jūros“ (https://tura.lt/project/zurnalas/). Visi sodybos dalyviai pagerbiami diplomais, padėkomis ir Žemės ūkio ministerijos įsteigta dovana – etnokultūrinių albumų rinkiniais.

Šių ir ankstesnių metų Konkurso laimėtojus rasite Etninės kultūros globos tarybos svetainėje, Etnokultūrinių kaimo turizmo sodybų gide: https://ekgt.lt/veiklos-sritys/gidai/etnokulturines-kaimo-turizmo-sodybos/.

Dėkojame visoms sodyboms, dalyvavusioms konkurse! Visos yra vertos padėkų ir pagyrimų už meilę savo krašto tradicijoms ir kūrybingą paveldo panaudojimą turizmo versle. Kviečiame keliautojus šias sodybas aplankyti, pasigrožėti jose kuriama aplinka, paskanauti jose gaminamų kulinarinio paveldo patiekalų ir pasisemti žinių apie amatus, kalendorines šventes, vietos papročius ir kitas etninės kultūros vertybes.

Etninės kultūros globos tarybos nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here