Skip to content

Bus pastatytas memorialas atominei elektrinei

Svetlana STARINSKAJA

Dar 2021 m. vasario 2 d. nuotoliniu būdu įvyko mieste architektūrinės idėjos konkurso I vietos nugalėtojo, Ignalinos AE veteranų susivienijimo tarybos nario Boriso Diziko apdovanojimo renginys.

Savivaldybės meras Erlandas Galaguz nuoširdžiai padėkojo visiems konkurso organizavimo darbo grupės nariams ir konkurso dalyviams už neabejingumą Visagino istorijai ir ateičiai. Jis trumpai papasakojo šio konkurso organizavimo priešistorę. Visaginas nuo pat įkūrimo yra glaudžiai susijęs su Ignalinos atomine elektrine. Ją statė, joje dirbo ir rūpinosi saugumu daugybė žmonių.

Pagal konkurso reikalavimus memorialas turi sudaryti harmoningą visumą su numatoma pastatymo vieta ir supančia gyvenamąja aplinka; memorialo aukštis turi būti nuo 3 iki 10 m, memorialui turi būti naudojamos tik ilgalaikės medžiagos, turi būti numatyta vieta autoriui ir memorialo rėmėjams įamžinti, turi būti numatytos vietos informacijai apie Ignalinos atominės elektrinės istoriją, žmones, dalyvavusius ją statant, paleidžiant ir eksploatuojant, IAE uždarymo darbus ir pan. Numatyta būsimo memorialo vieta – Visagino pėsčiųjų alėja (netoli Kosmoso g. ir Taikos pr. sankirtos bei Visagino stačiatikių šv. Panteleimono parapijos).

Pasak darbo grupės vadovės, komisija sulaukė 6 paraiškų. Konkurso rezultatas: I vieta atiteko Ignalinos AE veteranų susivienijimo tarybos nariui Borisui Dizikui (komisija skyrė 550 balų). Jis padėkojo už konkurso organizavimą, palaikymą ir pagalbą. Konkurso nugalėtojui buvo įteikta atminimo dovana – planšetinis kompiuteris.

„Aš noriu, kad šis memorialas netaptų paminklu Ignalinos atominei elektrinei, o būtų memorialas mūsų istorijai, mūsų žmonėms, kurie pastatė, dirbo ir aptarnavo atominę elektrinę bei mūsų mylimą miestą“, – pasakė meras.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje