Skip to content

Kaip prižiūrėti virtuvės buitinę techniką?

MI informacija

Įsigiję naują virtuvės techniką, visuomet tikimės, kad ji tarnaus ilgai ir patikimai. Nors iš dalies prietaisų kokybė priklauso nuo konkretaus modelio, sunku nesutikti, jog prie sėkmingo jų veikimo prisidedame ir patys. Jei paskirsite laiko įrenginių priežiūrai ir tai darysite deramai, Jums pavyks prailginti jų tarnavimo trukmę. Kaip tai padaryti, priklauso nuo buitinės technikos tipo – šį kartą aptarsime dažniausiai virtuvėje sutinkamų įrenginių priežiūros niuansus.

Šaldytuvai

Nors anksčiau pagrindinis darbas būdavo šaldytuvo atitirpinimas, šiuolaikiškos technologijos leidžia išvengti šerkšno susidarymo – jei turite prietaisą, naudojantį „No Frost“ ar kitą automatinę atitirpinimo sistemą, įrangos priežiūra bus kur kas paprastesnė. Visgi, net ir be šios užduoties Jums netrūks kitų. Reguliariai turėtumėte nuvalyti kompresoriaus rites, kurios dažniausiai yra įrenginio gale arba apačioje. Jei šioje vietoje susikaupia dulkės ar kiti nešvarumai, šaldytuvas ilgainiui pradeda dirbti vis sunkiau. Taip pat periodiškai reikėtų nuvalyti gumines tarpines, įsitikinant, ar ant jų neatsirado įtrūkimų. Geriausia, jei dėmesio paskirsite visoms judančioms detalėms.

Kaitlentės ir orkaitės

Jei naudojate indukcinę kaitlentę, jos priežiūra neturėtų kelti jokių rūpesčių, tačiau jei tokia įranga yra elektrinė ar dujinė, reikės nuvalyti išbėgusio maisto likučius. Tai geriausia daryti nelaukiant, kol tokios dėmės įsisenės, į pagalbą pasitelkiant specialias valymo priemonės. Atitinkamų produktų prireiks ir norint išvalyti orkaitės vidų. Tiesa, turėtumėte žinoti, kad laisvai statomos ar įmontuojamos orkaitės vis dažniau gali pasiūlyti savaiminio išsivalymo funkciją. Jei tokią galimybę siūlo ir Jūsų naudojamas įrenginys, nebijokite ja pasinaudoti: tuomet visi maisto likučiai bus sudeginti itin aukštoje temperatūroje, o Jums beliks išvalyti pelenus.

Indaplovės

Jūsų tikslas yra užtikrinti, kad indaplovė būtų švari ir sandari. Ypatingą dėmesį reikėtų skirti durelių tarpinėms ir apatiniam jų kraštui – jei šios vietos bus švarios ir tvarkingos, išvengsite nuotėkio. Taip pat reikėtų įsitikinti, kad indaplovės viduje neliko maisto likučių. Tačiau indų dėl to prieš tai praskalauti nereikės: tiesiog reguliariai juos pašalinkite iš šio įrenginio. Periodiškai reikėtų jį įjungti be indų, naudojant atitinkamus valymui skirtus produktus. Nepamirškite nuvalyti ir filtro, kuriame kaupiasi purvas ir riebalai. Jei apie tokį įrenginį dar tik svarstote, platų indaplovių pasirinkimą rasite Pigu.lt el. parduotuvėje arba paspaudę ant šios nuorodos: https://pigu.lt/lt/buitine-technika-elektronika/indaploves.

Mikrobangų krosnelės

Reguliarus mikrobangų krosnelės valymas yra vienintelis ir geriausias būdas norint prailginti jos tarnavimo trukmę. Prilipę maisto likučiai ne tik atrodo ne itin patraukliai – jei jie bus palikti per ilgai, šildymo metu tokios dalelės gali virsti anglimi ir sukelti kibirkštį. Nors jų valymas nėra pats lengviausias, galite išbandyti vieną liaudišką metodą. Į mikrobangų krosnelei tinkamą dubenį įpilkite vandens (kartais jį rekomenduojama sumaišyti su actu), įdėkite jį į prietaisą ir laikykite jį įjungtą tol, kol vanduo užvirs. Tuomet dubeniui leiskite šiek tiek pastovėti – susidarę garai sukurs drėgmę ir suminkštins sukietėjusius nešvarumus, tad juos bus galima lengviau nušveisti.

Gartraukiai

Metalinius riebalų filtrus reikia reguliariai išplauti (kartais tai galima daryti ir indaplovėje), o jeigu naudojami angliniai – periodiškai juos pakeisti. Savaime suprantama, jog reikės pavalyti ir šių įrenginių paviršių, tačiau jokių griežtų taisyklių šiuo atveju nėra. Rinkitės specialius valiklius ir venkite aštresnių kempinėlių.

Vadovaudamiesi šiais patarimais, būsite tikri, kad padarėte viską, jog virtuvės technika tarnautų kaip įmanoma ilgiau. Jei prižiūrėsite ją reguliariai, tokie darbai nepareikalaus daugybės laiko ir pastangų, tačiau rezultatai bus akivaizdūs. 

Verta pasidomėti VIRTUVĖS BALDŲ GAMYBA

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here