Skip to content

„Mokytojai į Vidiškes gali nueiti ir pėsčiomis…“

Jonas BALTAKIS (Rajono savivaldybės tarybos narys)

Tai rajono mero žodžiai, pasakyti per rajono savivaldybės tarybos posėdį, svarstant kompensacijas už kelionės išlaidas mokytojams, važinėjantiems dirbti į kitas mokyklas. Tarybos daugumos balsais buvo priimtas sprendimas, kad kelionės išlaidos bus kompensuojamos tik tiems mokytojams, kuriems reikia važiuoti 10 km ir toliau.

Tarybos opozicija siūlė kompensuoti šias išlaidas nuo 3 km, nes nepagrįstai lieka nuskriausti Ignalinos mokytojai, važinėjantys dirbti į Vidiškių gimnaziją, kurių yra gana daug. Panaši situacija ir Didžiasalio „Ryto“ gimnazijoje. Ten dirba nemažai mokytojų, gyvenančių nuo Didžiasalio už 5, 7 ar 9 km, į darbą jie vyksta kasdien, tačiau jiems mero (ne tarybos, nes jam pavaldi tarybos dalis be diskusijų balsuoja taip, kaip liepta) valia kelionės išlaidų niekas nekompensuos. Čia aritmetika įdomi. Tarkim, vienas mokytojas į Didžiasalį važiuoja iš Vidiškių, bet tik vieną dieną per savaitę. Jam bus kompensuojama tie maždaug 70 per savaitę nuvažiuotų kilometrų, o mokytoja, gyvenanti už 9 km nuo „Ryto“ gimnazijos ir kasdien važiuodama po 18 (ten ir atgal), o per savaitę – po 90 km, kompensacijos negaus. Pagal merą čia protinga ir racionalu. Taip ir norisi paklausti – kur jis buvo, kai protą Dievas dalino?

O savo tiesos „argumentavimo“ procese meras metė „auksinę“ mintį, kuria pavadinta ir ši replika. Tai, be abejo, savaitės sentencija, žvirbliu išlėkusi iš jo lūpų.

Tarybos posėdyje priimtas ir dar vienas panašaus sukirpimo sprendimas dėl kompensacijų už šildymą. Ten taip pat vieni kompensacijas gaus, kiti – ne. Tačiau tai išsamesnės analizės reikalaujantis būsimasis rašinys.

K. Pabijuto pieš.

20 komentaras

 1. Tai ne tik iš Ignalinos į Vidiškes pedagogai vyksta dirbti. Gal meras su švietimo skyrisus vedėja bebaigiantys nugalabyti mokyklas patys kiekvieną rytą pasivaikšto po 10 km. O kaip didvyriškai meras kartojo, kad iš kompensacijų gavėjų sąrašo , būtent jo iniciatyva, buvo išbrauktos mokyklų vadovų ir jų pavaduotojų pareigybės. Neva jų atlyginimai labai aukšti, o po Naujųjų metų dar reikšmingai padidės, ir kad mokyklų vadovai nelabai gali būti prilyginami ugdymo specialistams, o yra tik administratoriai. Žiūrint tarybos posėdį man susidarė įspūdis, kad meras savo pasisakymais tik ir siekia kaip labiau supriešinti visuomenę tam panaudodamas jam suteiktus įgaliojimus ir mūsų visų mokesčiais sudarytą savivaldybės biudžetą.

 2. Valdantieji Socialdemokratai pagal jų ideologiją turi atstovauti darbo liaudį (Proletariatą).
  Nagrinėjant kompensaciją už šildymą, valdžia skiria kompensaciją daugiabučių gyventojams. Tikėtina, kad ten gyvena dauguma darbo liaudies. O kaip išskirti darbo liaudį tarp mokytojų dėl kompensacijos už kelionę iki mokyklos ? Išskirti direktoriai, nes Jie merui daugiau „ėda sveikatą“ negu dirba – sutinku. O mokytojus kaip išskirti, kuriems mokėti, kuriems ne ? Gal merui patarė mero žmona ? Ji gi pedagogė ir , manau, tikrai žino kaip Ignalinos pedagogai gyvena.

  • matomai šitai pedagogei ir neįtiko kažkuo Vidiškių mokytojai, gal konkurenciją stiprią jaučia, ar nuoskaudą kokią kas ten žino

 3. Nee čia greičiau meto kerštas už kažką vienam seimo nariui, kurio žmona mokytoja Vidiškėse dirba….

  • Pasigrožekite egle kaimieciai

 4. Kas čia daros.

 5. Man kaip Ignalinos gyventojui, besidominčiam rajono valdžios veiksmais, stebėjusiam paskutinio tarybos tarybos posėdžio transliaciją, šį kartą akį rėžė mero Justo Rassiko požiūris į rajono gyventojus. Štai svarstant kelionių išlaidų kompensavimą ugdymo specialistams net kelis kartus jis didvyriškai pareiškė, kad tik jo pastangomis iš kompensacijų gavėjų sąrašo buvo išbrauktos mokyklų vadovų ir jų pavaduotojų pareigybės, nes jų atlyginimai yra žymiai aukštesni už pedagogų atlyginimus, o be to esą jų ir negalima prilyginti ugdymo specialistams, nes jie tik administratoriai. Labiausiai žeminantis šio sprendimo dalis, kad pedagogai, kuriems iki darbo vietos vietos yra 10 ar mažiau km. gali į darbą nueiti pėsčiomis, nes tai tik į sveikatą. Tai gal meras su Šviet. skyriaus vedėja parodo kasrytinį pavyzdį.

 6. kodėl neleidžia komentuoti

 7. Siaubas kažkoks. Ar buvo paskaičiuota, kiek Vidiškių mokytojams pinigų reikėtų?

 8. Meras taip stengėsi ir jam kaip didvyriui pavyko atstovėti, kad mokyklų direktoriai ir jų pavaduotojai būtų išbraukti iš kompensacijų gavėjų sąrašo. Ir mokytojai anot jo su pilnais krepšiais mokymo priemonių tikrai dėl sveikatos gali eiti iki mokyklos 10 mažiau km. Kas čia tokio. Juk meras vadas ir kam nori tam gali skirti mūsų visų mokesčių mokėtojų pinigų.

 9. pi..ec

 10. Man tai tos kompensacijos nesuprantamos, kodel mokytojams reikia kompensuoti kelioniu islaidas o sakykim vairuotojams, buhalteriams, vadybininkams ne?

  • Kaip tai nesuprantat, juk mero valia, jis ir suskirsto kam duoti, o kam ne. Ne mūsų nosiai, stebėtojau, tai daryti. Prie valdiškus pinigų tik meras prieina. Su savo pinigais elgiasi kitaip. O čia per valdiškus pinigus ir savo valdžią parodai.

 11. O kas negerai? Juk toks geras meras, žmonėmis rūpinasi…..Nesvarbu, kad mūsų visų pinigus švaisto

 12. Merui pinigėlių reikia pas bobutes važiuoti, kad pasveikinti, o mokytojai gali ir pieškom lediniais takeliais keliauti…

 13. Būta ko jaudintis. Dirbs tie mokytojai iki 67 metų mažiausiai, pagal Vyriausybės, o ne mero parėdymus. Todėl tegul GRŪDINASI kol dar sveiki priešpensijiniai esantys. Kitaip nedatrauks iki pensijos ir teks gimnaziją uždarinėt dėl pedagogų ……stygiaus……

 14. Rasikas, bent jau tarybos posėdyje sako tai, kaip supranta svarstoma klausimą. Ir tai gerai. Niekas nedraudžia galvoti kitaip, o ir parašyti žinutę į Jono laikraštėli. Rinkimes ne į tikėjimą, bet žinojimą

  • Rasikas daro ir kalba pagal savo protą, o partijos nariai, tik rankas kilnoja, jiems kalbėti uždrausta.

 15. Kam ta vidiškiu gimnazija reikalinga, tegul važiuoja i ignalina mokytis vaikučiai, bent kažkokia sveika konkurencija gaus o ne sedės klasėse po aštuonis.

 16. Baltaaki raudonosi, 22 žodžių sakinyje, padarėte lygiai 10 rašybos ir skyrybos klaidų (neskaičiuojant kitų)! Tikriausiai sveikai konkuruodamas Ignalinos mokykloje, pamiršote, kokiu tikslu į ją ėjote?!


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje