Skip to content

Iš įvykių suvestinių…

Parengė Jonas BALTAKIS

Įkliuvo su tinklais

Gruodžio 5 d., jau sutemus, Aplinkos apsaugos departamento Utenos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai Ūsių ežere pastebėjo pilietį, statantį tinklus. Aplinkosaugininkai asmenį pamatė laiku – žuvų jis nebuvo spėjęs pagauti ir prisipažino, kad tinklus ežere ketino laikyti keturias paras. Apie 400 m tinklų (nuotr.) pastačiusį pilietį Utenos GGAI pareigūnai krante iš karto sulaikė. Aiškinantis aplinkybes, nustatyta, kad tai kaimyninio Kaltanėnų miestelio gyventojas. Pareigūnams nuostabą sukėlė ir nepasverta rizika tamsiu paros metu – spustelėjus –7˚ C šaltukui, plaukioti apledėjusia nedidele ir nestabilia medine valtimi. Iki nelaimės – vienas žingsnis.

Pažeidėjui surašytas administracinio nusižengimo protokolas, gresia bauda nuo 120 iki 300 eurų, ištraukti ir paimti keturi statomieji tinklai, valtis. Laimei, į tinklus žuvų neįkliuvo ir žala aplinkai nebuvo padaryta, nors asmens užmojai buvo nemaži – pažeidėjas prisipažino, kad tinklus ežere ketino laikyti keturias paras.

Spustelėjus šaltukui, daugelis vandens telkinių jau pasidengė ledu. Poledinės žūklės mėgėjai džiaugiasi pirmu laimikiu. Kadangi temperatūra minusinė, dar banguoja tik didesni ežerai. Bet šaltis neatbaido neteisėtos žvejybos statomaisiais tinklais atstovų.

Padegė pastatą

Gruodžio 5 d., apie 14 val., Rimšės sen., Meikštų k., šalia daugiabučio namo neblaivus (2,58 prom.) 49-erių vyras padegė ūkinį pastatą, priklausantį 53-ejų moteriai. Degė namų valdoje esantis sandėliukas. Apdegė jo viduje esanti spinta ir malkos. Įvykis tiriamas Padaryta žala nustatinėjama. Vyras pristatytas į ligoninę (?). Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tą pačią dieną Didžiasalio sen., Padysnio k., Tverečiaus kelio poste PGP talkino pasieniečiams ir muitininkams – pjaustė medines bei metalines puspriekabės konstrukcijas.

Gruodžio 4 d., 16.17 val., ugniagesiai buvo iškviesti į Navikus (Didžiasalio sen.). Atvykus PGP, gyvenamojo namo  kamine degė suodžiai. Gaisro metu išardyta 1,5 m² medinės perdangos ties kaminu, kamine degantys suodžiai užgesinti. Įvykis tiriamas.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here