Skip to content

Naujienų srautas

MI informacija

KAM TAI NAUDINGA! Beveik kiekviename rajono savivaldybės tarybos posėdyje balsuojama dėl butų, esančių rajono savivaldybės žinioje, pardavimo. Paskutiniame tarybos posėdyje jos narys H. Šiaudinis paklausė, kiek jau butų parduota, kiek lėšų už juos gauta ir kaip tie pinigai naudojami? Pagal įstatymą, už lėšas, gautas už parduotus savivaldybės butus turi būti įsigyjami – perkami arba statomi – nauji butai, kad jų fondas nemažėtų. Lėšos kaupiamos atskiroje rajono biudžeto eilutėje. Į klausimą po pauzės buvo atsakyta, kad parduoti 46 butai, gauta daugiau nei 230 tūkst. eurų, tačiau pinigai guli be judėjimo, nė vienas naujas butas neįsigytas. Ir kam tai naudinga?

KAPŲ TYLA! Mūsų jaunam ir gražiam Žiemos sporto centras – kaip Putinui Krymo tiltas. Vyriškas pasididžiavimas. Perimant jį savivaldybės žinion, kiek buvo rožinių vilčių, pažadų, kad čia bus naujieji Ignalinos Vasiukai: naujos darbo vietos, teikiamų paslaugų bumas, iš džiaugsmo ir susižavėjimo alpstanti minia savų ir svetimų pramogautojų… Šiųmetė žiema įsibėgėja, greitai gruodžio vidurys, o prie Šiekščio (Žaliojo) – mirtina tyla. Kai kituose panašiuose šalies centruose jau seniai pats darbymetis. Centro tinklalapyje nėra nurodyta net nė vieno telefono (du yra, bet surinkus numerius, mandagus ponios balsas paaiškina, kad nėra tokio numerio), kuriuo galima pasiteirauti. Kada pagaliau pabusime? Kada tas jauno ir gražaus pasididžiavimas atsikels? Jeigu rimtai, tai tas tylėjimas sąlygotas išaugusiom elektros kainom. Jeigu dabar visa galia paleidus centro darbus (sniego gamybą), tas centras kristų į bankroto duobę, iš kurios vargu ar išsiropštų. Tai gal tautai taip ir reikia tiesiai šviesiai pasakyti? Nelaukit, bent jau šią žiemą nieko nebus. 

„OTKATŲ“ KARUSELĖ? Prieš kurį laiką po skandalo (be jo rajone jau niekas nevyksta) buvo parduota buvusi miesto pirtis prie Gavaičio ežero. Skandalas tame, kad didžiulio pastato prie ežero pradinė kaina aukcione tuomet buvo nurodyta maža. Iškilus grėsmei, kad šis objektas, kaip ir „Ignalinos vandens“ administracinis pastatas (parduotas už 63 tūkst., vietoje galimų realių 200 tūkst.), vėl bus parduotas galimai saviems su galimu „otkatu“ į kažkieno kišenę, opozicija „pakėlė“ šį klausimą ir pirtis aukcione parduota už daugiau mažiau padorią sumą (gauti 163 tūkst., nors tikra vertė buvo dar didesnė). Ir štai internetiniame skelbimų portale Kampas.lt nuo rugsėjo 6 d. „kabo“ skelbimas, kad pirties pirkėjai 605 m2 pastatą… vėl parduoda. Galimai jau už tikrąją kainą – 247 tūkst. eurų. Parduotas vandentiekio pastatas merdi, gal toks likimas laukia ir buvusios pirties?

IR MES LAUKIAM! Panevėžio apygardos teismas paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį STT tirtoje byloje, kuriuo buvęs savivaldybių valdomos įmonės UAB „Utenos regiono atliekų tvarkymo centras“, kuriam šiukšles veža ir mūsų „Kompata“, direktorius M. B. pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo, piktnaudžiavimo ir dokumentų klastojimo. Iš jo ir bendrininko į valstybės biudžetą priteista beveik 80 000 Eur. Dar STT praneša, kad vyksta tyrimas dėl korupcijos Šilalės r. savivaldybėje ir dar keliuose rajonuose. Laukiam nesulaukiam, kada STT apsilankys mūsų rajono valdžios kabinetuose, galimai čia jiems būtų ką veikti.

DOVANA ŽURNALISTAMS! Seime pateiktas Nekilnojamojo turto registro įstatymo pakeitimo projektas, kuriuo siūloma išplėsti subjektų, galinčių gauti išsamius Nekilnojamojo turto registro duomenis, ratą. Projekte numatyta galimybė žurnalistams gauti aktualius ir archyvinius duomenis apie visą asmens nekilnojamąjį turtą ir su juo susijusių asmenų duomenis – taip būtų efektyviau užtikrinama visuomenės teisė gauti informaciją. Gavę šiuos duomenis žurnalistai galės užtikrinti viešojo intereso – visuomenės informavimo – tinkamą įgyvendinimą, turės galimybę prisidėti prie korupcijos pasireiškimo tikimybės mažinimo, galimo viešųjų ir privačių interesų derinimo, tinkamo įvestų tarptautinių sankcijų įgyvendinimo ar neteisėto praturtėjimo atvejų atskleidimo. Žiniasklaidos atstovai tokius duomenis gaus Visuomenės informavimo įstatymo nustatytomis sąlygomis.

MI redkolegija

4 komantarai (-ų)

  1. Ups kaip pasisekė. Kaip vienas žmogelis sakė: „ot mano kaimynas b…(pypt pypt…) padarė biznį – karvę nupirko už mažai, o pardavė brangiai”. Pagal Ignalinoj sklandančias žinias dar išgirsim kaip chebrytė susitvarkys sklypus paežerėse. Galėsime greit patvoriais pasivaikčiot. Ura.

  2. o kur Rasiko klapčiukų, komjaunuolių ir jų širdžių mero komentarai? Kaip ten su tais 20 valstiečių metų:)))))Arba kam ta žiemos centro veikla? Vasarą gi juk Žiemos centras veikė//hihihi.( kaimiečiai sėdėkit namie).Dar ant Baltakio gi pavaryt reikia….Laukiam…

  3. Aš iš viso nesuprantu kam savivaldybei reikėjo iš valstybės perimti žiemos sporto centro turtą ir valdymą. Juk buvo skiriami pinigai, vyko veikla, na gal reikėjo stiprinti vadybos poziciją ir šiandien gal būtų ten vykdoma veikla. Bet ne, mūsų rajono galvočiai matyt tada manė, kad gal galės susišildyti rankas… Manau vistiek kažkam tai buvo naudinga, tik ne mums ir ne mums žinoti. Nėra net ko paklausti. Prisigyvenom. O rajono meras su savo komananda vėl seka pasakas, tuoj pradės ale specialistai varstyti pirkių duris su ale valdiškais reikalais, tačiau netyčia išsikalbės apie kitus reikalus.

  4. Aš iš vis nesuprantu kam savivaldybei reikėjo iš valstybės perimti žiemos sporto centro turtą ir valdymą. Na nebent rajono galvočiai turėjo asmeninių užmačių ir praturtėjo (tai jiems matyt labai svarbu). Iki tol gi LŽSC gaudavo finansansavimą ir galėjo gyvuoti, tik gal reikėjo efektyvesnio valdymo. O dabar turim „negyvą” žiemos centrą, subjaurotą pakrantę ir „tualetų būdas”.


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here