Skip to content

Vėl bus dalijamos eglių šakos

MI informacija

Gruodžio 20 d., 15–18 val., Valstybinių miškų urėdijos miškininkai pagrindinėse miestų ir miestelių aikštėse bei didžiųjų prekybos centrų aikštelėse visoje Lietuvoje gražiausioms metų šventėms besiruošiantiems gyventojams dovanos nemokamas eglių šakas. Šiemet eglišakių dalinimo vietų visoje Lietuvoje – 58. 

„Labai kviečiame visos Lietuvos gyventojus prisidėti prie šios šventinės, jau daugiau nei dešimtmetį besitęsiančios tradicinės iniciatyvos „Parsinešk Kalėdas į savo namus“. Džiaugiamės, kad žmonės, norėdami namuose sukurti šventinę nuotaiką ir jaukumą, renkasi eglės šaką ir prisideda prie miško tausojimo, ekologiško vartojimo“, – sako Valstybinių miškų urėdijos generalinis direktorius Valdas Kaubrė.

2021 m. visoje Lietuvoje išdalinta net 100 000 eglių šakų, atnešusių į gyventojų namus Kalėdų džiaugsmą.

Tradicinę akciją „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ pirmą kartą surengė Šiaulių krašto miškininkai prieš 16 metų, o vėliau šį iniciatyva tapo tradicija visoje Lietuvoje. Šia nemokama eglių šakų dalinimo iniciatyva miškininkai ragina miškuose nekirsti jaunų eglučių, nelaužyti jų šakų. Šakos, dalijamos akcijos metu, yra surenkamos kirtavietėse ir taip užtikrinamas racionalus miško išteklių naudojimas.

Žmonėms, kurie nori namuose pasipuošti ne eglės šaką, o Kalėdų eglutę, miškininkai rekomenduoja kreiptis į Valstybinių miškų urėdijos padalinius bei įsigyti šventei skirtų medelių, specialiai auginamų medelynuose ar tam skirtose plantacijose.

Ignalinoje

Valstybinių miškų urėdijos Ignalinos padalinio miškininkai, kaip ir jų kolegos kituose rajonuose, gruodžio 20 d. ignaliniečių lauks Laisvės aikštėje nuo 15 iki 18 val. Miškininkai pažadėjo atvežti eglių šakų iš Vaišniūnų, Kaltanėnų, Naujojo Daugėliškio girininkijų miškų. Pasistengs atrinkti kuo gražesnes, jei bus – ir su kankorėžiais.

Pasipuoškite šventėms namus eglės šaka, palikit eglutę augti miške!

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje