Skip to content

Iš įvykių suvestinių…

Parengė Jonas BALTAKIS

Puolė policininkus

Gruodžio 9 d., apie 22.10 val., Ignalinoje, ties Aukštaičių g., neblaivus 19-metis vyras (1,51 prom.) nevykdė Ignalinos r. PK uniformuoto policijos pareigūno teisėto reikalavimo, aktyviais veiksmais vengė sulaikymo, mosikuodamas rankomis trenkė į veidą, taip sukeldamas fizinį skausmą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir patalpintas į Panevėžio apsk. VPK areštinę.

Pagavo seną brakonierių

 Gruodžio 7 d. vakarą, jau sutemus, Aplinkos apsaugos departamento Utenos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai Pakaso ežere sulaikė asmenį, dviem statomaisiais tinklais žuvų ištekliams padariusį žalos už 2440,5 Eur.

Aplinkosaugininkams įkliuvo Kirdeikių seniūnijos gyventojas, sugavęs 2 lydekas, 15 karšių, 3 lynus, 10,7 kg ešerių ir kuojų. Jis pareigūnams jau pažįstamas – už neteisėtą žvejybą buvo sulaikytas 2021-aisiais, o šių metų pavasarį įkliuvo, kai Dringio ežere tinklais sugavo net 96 karšius. Pavasarį Utenos GGAI pareigūnai paėmė ir valtį, todėl šįkart, neturėdamas kuo plaukti, pažeidėjas tinklus pastatė įsibridęs į ledinį vandenį (dar prieš keturias dienas). Dabar iš pažeidėjo paimti tinklai ir neteisėtai sugauta žuvis, gresia bauda nuo 120 iki 300 eurų ir teks atlyginti 2440,5 Eur aplinkai padarytą žalą.

Itin žiaurų brakonierių sučiupo pasieniečiai

Šeštadienį VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Tverečiaus pasienio užkardos pareigūnai vykdė tarnybą prie Pakalniškių kaimo. Sniege prie netoliese esančio miškelio pasieniečiai pastebėjo šviežiai įspaustas pėdas. Ši vieta yra maždaug už kilometro nuo sienos su Baltarusija. Į vieną pusę vedantys pėdsakai VSAT pareigūnams sukėlė įtarimų, todėl buvo nuspręsta jais pasekti. Įėjęs į miškelį, maždaug už 100 m vienas pasieniečių pastebėjo prie medžio pririštą plieninio troso kilpą. Toliau sekdamas pėdsakais, netoliese aptiko dar vieną tokią pat. Netrukus ten pat buvo sulaikytas ir vyras, kurio pėdsakai išdavė esant brakonierių. Kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo aplinkosaugininkams gerai žinomas 51-erių rajono gyventojas, „etatinis“ brakonierius. Sulaikymo metu VSAT pareigūnams jis nesipriešino ir neneigė, kad statė plienines kilpas. Brakonierių Tverečiaus pasieniečiai perdavė į įvykio vietą iškviestiems Aplinkos apsaugos departamento Utenos valdybos Utenos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnams. Pastarieji vėliau pasieniečiams patvirtino, jog dėl šio atvejo inspekcijoje pradėta administracinė teisena. Šviežienos tokiu žiauriu būdu prasimanyti užsimaniusiam vyrui dėl medžiojimo draudžiamais įrankiais ir draudžiamais medžioklės būdais gresia bauda nuo 600 iki 1700 eurų.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here