Skip to content

Naujienų srautas

MI informacija

SNIEGUOSE. Ši žiema, kaip seniai jau buvo, šiepia dantis. Šalčiais nepjudo, bet sniegu užvertė padoriai. Tarnybos nespėja valyti kelių, o, tarkim, kai kurie miesto kiemai ir šaligatviai iki šiol yra sniego nelaisvėje. Štai tranzitinėje Turistų gatvėje šaligatviai tik vakar užvakar fragmentais nuvalyti, dvi dienas žmonės buvo priversti eiti važiuojamąja gatvės dalimi, rizikuodami atsidurti pro pravažiuojančių furų ratais. Miesto seniūnija bent privačių namų savininkus priverstų valyti šaligatvius savo valdų ribose, nes vieni valo, kitiems (daugumai) tai nerūpi. 

Viena ignalinietė po pūgos, kai į jų kiemą net greitukė negalėjo įvažiuoti, pagalbos ėjo prašyti net pas merą. Šis, sakė, užimtas, liepė laukti, o beveik po valandos laukimo per sekretorę pranešė, kad nepriims, tebeužimtas. Moteris nuėjo pas kitą kandidatą į merus – savivaldybės direktorės pavaduotoją L. Gladkauskienę. Ignalinietė pasakojo jai savo bėdas, o valdininkė „šaudė varnas“, vis patikindama, kad klauso. Pagaliau moteris pasakiusi – „Tu neklausyk, tu išgirsk“ – nieko nepešusi išėjo, vėliau telefonu pažadėjusi per rinkimus šitai valdžiai „padėti“, kad šie daugiau nepatektų į savo šiltas kėdes. Tądien, kaip sakė skambinusioji,  miesto seniūno dėka kiemas buvo išvalytas.

Iš viso redakcija dėl sniego problemų sulaukė 9 skambučių. Visi skambinę tikino, kad miestas, kaip niekad, blogai valomas, dar atkreipė dėmesį, kad kai kur ant pastatų kabo didžiuliai ledo varvekliai, kurių niekas nenudaužo.

KANDIDATAI. Partijose vyksta aktyvus judėjimas, rengiantis kovo 5 d. savivaldos rinkimams. Sudaromi kandidatų į merus ir į tarybos narius sąrašai, tvarkomi reikalingi dokumentai. Oficiali Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) informacija apie kandidatus į rajonų merus ir tarybas bus tik po Kalėdų, tačiau jau žinomi penki kandidatai į mūsų rajono merus, kurie vienaip ar kitaip viešai iškelti savo partijų. Tai dabartinis meras Justas Rasikas (socdemai), Laimutis Ragaišis („valstiečiai“), Irmantas Umbražiūnas (konservatoriai), Lina Gladkauskienė (Liberalų sąjūdis) ir Vaidotas Židanavičius (Lietuvos žaliųjų partija). Kalbama, bet niekur oficialiai neskelbta, kad į merus nuo Darbo partijos taikosi Manfredas Žymantas, prieš porą metų pragėręs vicemero postą. Kai laikraštis jau išėjo, vis tik rastas Darbo partijos pranešimas, kad M. Žymantas išties kandidatuos į rajono merus. Kituose rajonuose kandidatus į merus kelia ne tik partijos, bet ir steigiami politiniai komitetai. Jų Lietuvoje jau yra 32, bet mūsų rajone tokių nebus. Utenoje yra d, Zarasuose, Mokėtuose – po vieną.

VISIEMS DZIN! Trečiadienį Krašto muziejuje vyko projekto „Sugrįžtanti dainomis“ pristatymas, skirtas dainų karalienei Kristinai Skrebutėnienei. Prasidėjus renginiui ir pradėjus dainuoti folkloro ansambliui „Čiulbutė“, staiga už sienos, kultūros centre, trankiai pradėjo groti kapela, kurios garsai užgožė ir „Čiulbutę“. Vyko kapelos repeticija. „Tuo metu renginyje sėdėjo KC direktorė, dabar vadovaujanti ir muziejui, kiti rajono savivaldybės kultūrą kuruojantys darbuotojai, bet niekas nedarė jokių judesių kapelai nutildyti renginio metu“, – sakė vienas renginio dalyvis. Rajone (mieste) jau įsišaknijusi yda, kai skirtingos kultūros įstaigos nekoordinuoja savo veiklų, dažnai renginiai vienu metu, vyksta tarkim, bibliotekoje, muziejuje ar kultūros centre. Aktyviems jų lankytojams tuomet reikia spręsti, kur eiti. Norisi ir ten, ir ten, bet juk nesusidvejinsi. Negi negalima taip suplanuoti renginius, kad keli nevyktų vienu metu? Juk jie rengiami žmonėms.

MI redkolegija

2 komantarai (-ų)

  1. Žymantas 2019 m. kanditaduomas į merus buvo pareiškęs, kad pastatys mineralinio vandens išpilstymo gamyklą ir už tai garantavo mero alga. Na tiesa meru neišrinko, bet vicemeru tapo. Tai bent pusė gamyklos galėjo pastatyt. Be … pragėriau žirgelį ir kamanėles… ir kam man jų reik. Ką dabar žadės?

  2. Dėl rinkimų, tai, manau, situacija yra nekokia. Merų daug, bet kurį palaikyti, neaišku. Manau, reikia palaikyti vietinį – kuris čia gimė. Savą lengviau gėdinti (sarmatinti). Nu, nemėgsta esamas meras Rasikas Ignaliniečių…


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here