Skip to content

Skaitanti ir kurianti Ignalina pasirodė Briuselyje

Lina RAGINYTĖ

Šią savaitę Briuselyje vyko Europos komisijos programos „Erasmus+“ 35-mečio uždarymo renginys. Jame dalyvauti ir pristatyti vykdomą itin sėkmingą Europoje nuskambėjusį projektą pakviesti Ignalinos viešosios bibliotekos atstovai.

Šiais metais sėkmingiausiu Europos Komisijos projektu laikoma ir gyvenimus keičianti programa „Erasmus+“ švenčia 35 metų jubiliejų. Programa „Erasmus+“ buvo pradėta kaip aukštųjų mokyklų studentų mainų iniciatyva, tačiau per 35-erius metus programa išsiplėtė ir atvėrė daugiau galimybių visiems švietimo sistemos dalyviams. Programos galimybėmis gali pasinaudoti visi – nuo darželinuko iki senjoro – per tarptautinius mainus, praktikas, savanorystę, jaunimo ar suaugusiųjų švietimo projektų įgyvendinimą.

Tai populiariausia Europos Sąjungos žinių ir patirčių mobilumo programa, Lietuvoje veikianti jau nuo 1998-ųjų, kurios galimybėmis per pastaruosius 7 metus pasinaudojo ir iš Lietuvos mokymosi tikslais išvyko beveik 100 tūkst. piliečių. Per metus vidutiniškai „Erasmus+“ finansuoja 20 tūkst. dalyvių.

Šią savaitę Briuselyje vykstančiame 35-mečio uždarymo renginyje pakviesti veiklas pristatyti sėkmingiausi projektai. Vienas iš jų – Ignalinos viešosios bibliotekos projektas EURead&Art („Europa skaito ir kuria“), kurį ir Briuselyje, suaugusiųjų švietimo sesijoje pristatė bibliotekininkės Sandra Rastenytė ir Dovilė Rakštelytė. 

Šis tarptautinis programos „Erasmus+“ projektas, vienijantis net šešias Europos šalis ir septynis partnerius (Italija, Graikija, Slovėnija, Vokietija, Prancūzija), kurį koordinuoja Ignalinos viešoji biblioteka, vykdomas jau metus. Projekto tikslas – sukurti tarptautinę europinę knygų reklamos platformą, kurioje talpinami perskaitytų ir pačių sukurtų knygų anonsai. 

Viešosios bibliotekos nuotr. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Reklama ir skelbimai svetainėje