Skip to content

Rubelninkuose kaip Ukrainoje…

Jonas BALTAKIS

Dar prieš pat Kalėdas nevilties skambutis redakcijoje nuskambėjo iš Rubelninkų. Skambino kaimo gyventoja Genė Šimėnienė, gyvenanti daugiabučiame name. Istorija banali – po pūgų atšilus orams, prakiuro dviaukščio namo stogas. Vanduo ponios Genės bute pradėjo tekėti sienomis, elektros laidais, skverbėsi į kitus elektros įrenginius. Dėl trumpo sujungimo „sudegė“ skalbimo mašina, pagaliau elektra bute iš viso buvo išjungta. Vakar ryte pasitikslinau – G. Šimėnienės bute elektros nėra iki šiol: nebuvo per Kalėdas, prie žvakių sutiks ir Naujuosius metus.

Situacija nepavydėtina, Rubelninkuose – tarsi Ukrainoje. Butas privatizuotas, jį eksploatuoja Butų ūkis. Namo gyventojai jam moka nedidelį, bet šiokį tokį eksploatacinį mokestį, iš kurio formuojamas kaupimo fondas. Butų ūkio direktorius Artūras Jatulis sakė, kad dar rudenį stogas buvo šiek tiek palopytas ruberoidu, bet tai laikina priemonė, stogą remontuoti reikia iš pagrindų. Reikia sąmatos, o po to pinigų. Bandyta skaičiuoti, kiek jų reikia, gavosi 6–10 tūkst. eurų. Kas mokės? A. Jatulis tvirtina, kad jiems tai nepriklauso, mokėti turi patys namo savininkai. Name gyvena keturios šeimos. Atšilus orams, namo savininkai, pasak Butų ūkio darbuotojų, nuo stogo nukasė visą sniegą, ko nereikėjo daryti. Mat su sniegu kastuvais nudraskė ir rudenį klijuotą ruberoidą. Kol lyja, kol orai šlapi, ką nors padaryti neįmanoma. Reikia laukti pavasario arba kad būtų bent trys sausos dienos. Pasak A. Jatulio, jau nuo 2016 m. namui siūlyti įvairūs galimi sprendimai, bet gyventojams viskas nepriimtina, pasak jų, viską savo lėšomis turi daryti Butų ūkis. O kaupimo fonde nė tūkstančio nėra. Direktorius pažadėjo dar nuvažiuoti, bandyti surasti, pro kur vanduo į vidų veržiasi, bet namas beveik avarinis, vargu ar ką surasi. Tokia Butų ūkio nuomonė.

Ceikinių seniūnas Saulius Zabolevičius meta akmenuką ir į namo gyventojų daržą. Sako, pirmiausia patiems reikia rūpintis savo būstais, tą reikėjo daryti vasarą, nes problema sena, tačiau namo gyventojai užsispyrę tvirtina, kad jų namu turi rūpintis Butų ūkis, nes jam kas mėnesį mokamas eksploatacinis mokestis. Pasak seniūno, G. Šimėnienės šeimoje yra vyrų (su jais kalbėta dar gruodžio 23), kurių darbas susijęs su statybomis, bet ir jie tvirtina, kad viską turi daryti Butų ūkis.

Situacija šlapia ir slidi. Kaip ten bebūtų, kas kaltas labiau, kas mažiau, reikėtų aiškintis išsprendus problemą. Už lango XXI amžius, negi nieko negalima padaryti, kad iki pavasario žmonės bent elektrą turėtų? Juk namo kaupimo fondas, kad ir nedidelis, yra, pagelbėti gali ir turi rajono savivaldybė, pinigų dėl nepadarytų darbų – biudžete perteklius. Už parduotus savivaldybės butus guli nenaudojami daugiau nei 230 tūkst. Šių pinigų gal ir nevalia naudoti šiai problemai spręsti, bet kažką reikia daryti. Tik ar rūpi tai merui ir visai jo svitai? Vargu… 

Nuotraukos G. Šimėnienės 

16 komentaras

 1. Manau, meras pirma išsiaiškins su kai kuriais vietiniais „dvarininkais” Rubelninkuose, o tik po to galvos apie kaimo žmonių problemas.

 2. Ar tu fucking juokauji? Ukrainoje krenta bombos, šaudomi paprasti civiliai (įskaitant vaikus), o čia prakiuręs stogas lyginamas su Ukraina? Kokio iškrypusio mąstymo žmogus gali sugalvoti tokią antraštę? Toliau: jomajo, jei rankos ne iš užpakalio auga, susirandi normalų darbą, užsidirbi normaliam savo būstui, o ne bėdavojiesi, kad kažkas kažko nepadaro, darbo nėra (jau tik nep***ite proto). Na bet tarybinio mąstymo liekanoms ir jų augintiniams nesužalotais intelekto snukučiais įprasta skųstis, kad jiems kažkas nepadeda, jie dėl nieko nekalti, valdžia kalta.

  • Pavadinimo esmė, kad žmonės be elektros sėdi jau savaitė ir galo nematyt.

   • pavadinimo esmė – baltakis nupezo….

  • Pritariu.

 3. baltaki, plūge tu: „Situacija šlapia ir slidi” – situacija JOKIA NE SLIDI – kiekvienas savo turtu PRIVALO RŪPINTIS PATS!

 4. STASIUI – komunizmas dar neatėjo, o socializmas JAU PRAĖJO, tad nepezėk niekų, o skaityk komentarus, kur baltakiui skirti IR DĖKIS Į GALVĄ.

  • Nu va kaimo komjaunuoliai išlindo visame gražume,ginti komunistų garbės,sarmata.

 5. Paaiškinsiu kitaip. Ignalinoje daugiabučių bendro naudojimo konstrukcijų, patalpų (stogų, namo sienų, balkonų, rūsių, laiptinių ir t.t.) techninę priežiūrą atlieka ir gera būkle rūpinasi Butų ūkis su savivaldybe. Daugiabučių būklė turi būti pastoviai stebima, o defektai šalinami už namo eksploatavimo išlaidas. Kad šių pinigų yra mažai – čia jau kitas klausimas. Šis klausimas, manau, irgi turi būti skirtas savivaldybei. Tik Ignalinoje viename name dėl namo būklės atsakingas vienas ir tas pats asmuo- tai mero name.

  • Stasy – Kad šių pinigų yra mažai klausimas ne savivaldybei, o namo gyventojams – JIE KAUPIA LĖŠAS NAMO REMONTUI. taip kad tamstelė net paties kaupimo proceso nesupranti, o jau aiškini kur kreiptis.

 6. Diedas iš kaimo mąsto kaip kraštutinis nekulturingas liberalas.
  Kas galėtų paneigti, kad diedo kailyje sėdi piktas meras, kuris nenusiteikęs padėti žmonėms bėdoje?

  • Todėl, kad civilinėje teisėje yra principos, kad KIEKVIENAS ATSAKINGAS UŽ SAVO TURTĄ ir (to turto, bet nebūtinai) sukeliamas pasekmes.
   1. Butas kieno? – raudančio gyventojo;
   2. Kodėl nėra elektros – gyventojas namo stogo nesusiremontavo, tai užpylė vanduo laidus;
   3. ką daryt, kad būtų elektra – sumokėt butų ūkiui, kad pakeistų laidyną (iš savo kišenės, bo už dyką niekas nedirba);
   4. Norit, kad butų ūkis dykai pakeistų – tai aš noriu, kad butų ūkis iš manęs už renovaciją pinigų neimtų. Na iš kuris čia geresnis norėtojas?

   • Beje, bitinyks galėtų savo lėšomis tuos raudančius pašelpti ir baigts kriukis.

 7. Tikslinu paaiškinimą. Nereikia painioti, kas yra atsakingas už daugiabučio techninę būklę (išskyrus privatų butą) ir kas kaltas, kad ji yra bloga. Atsakingas turi rasti kaltus ir vienaip ar kitaip juos priversti sutvarkyti padarytą žalą namui. Įdomu, ar Butų ūkis tiksliai laikosi reglamentų ir atidžiai prižiūri namą ? O jei (neduok dieve !) įgrius namo stogo konstrukcija ir pritrenks viršutinio aukšto gyventoją. Ar tada kaltas bus viršutinio aukšto gyventojas, buto savininkas ?

 8. Savivaldybininkai tikriausiai seniai pamiršo būti socialiai jautriais visiems rajono gyventojams. Štai vieniems papildomos centrinio šildymo kompensacijos (žinoma didžiausią naudą iš to pajus didelių butų, kelis butus turinčių ir iš to papildomai gaunančių pajamas butų savininkai. Varguolėliai ir taip gaudavo valstybės nustatytas kompensacijas), o žmogui papuolusiam į ne jo jėgoms išsprendžiamą bėdą, priekaištų lavina. Jei jau vienam savivaldybės valdomam uabui valdžia randa ir milijoninę sumą, tai gal ir butų ūkiui rastų vieną kitą tūkstantį nenumatytiems atvejams užlopyti. Bet pagal rajono valdžiukę, Rubelninkų gyventojai gi kaimiečiai, jiems ir taip gerai. Liežuviais palopys.

 9. Vienu zodziu – rinkimai arteja! Dabar visi plesysites kas kaltas, kam duota ir kuris daugiau duos


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here