Skip to content

Stumdomos durys: svarbiausia rasti sprendimą, atitinkantį poreikius

MI informacija

Neginčytina tiesa – stumdomų durų populiarumas nuolat auga, jų pritaikomumo prie daugybės interjero stilių ir patogaus naudojimo nepranoksta joks kitas sprendimas. Maža to, siūloma daugybė derinių ir galimybių, kaip stumdomas duris idealiai pritaikyti savi sprendimams tiek namuose, tiek komerciniuose ar kitokios paskirties pastatuose. Viskas, ko meistrai prašo padaryti užsakovo, tai – atsižvelgti į matmenis, dizainą ir spalvą, nurodyti, kokiose patalpose jos bus montuojamos ir išsakyti savo norus bei poreikius. 

Geriausi patarimai renkantis stumdomas duris

Tinkamiausios medžiagos. Medžiagos, kurias pasirinksite stumdomoms durims, lems patalpų išvaizdą, gaminio kokybę ir priežiūros reikalavimus. Pavyzdžiui, aliuminis yra daugybei išorės veiksnių atspari medžiaga. Stumdomos aliuminio durys beveik nereikalauja išskirtinės priežiūros, jas lengva valyti, jos labai ilgaamžės ir gali tarnauti dešimtmečiais. Stumdomas duris galima rinktis ir iš plastiko ar medienos – tai irgi itin patikimos medžiagos. Kaip teigia ilgametės langų ir durų gamybos bei montavimo įmonės „Megamas“ atstovas, ekonomiškiausias pasirinkimas stumdomoms durims yra plastikas, pasižymintis tvirtumu, patikimumu ir ilgaamžiškumu. Tačiau klientai itin patenkinti būna ir pasirinkę medieną – natūralią, aukštos kokybės medžiagą. Šiuo metu stebima tendencija vis dažniau rinktis aliuminį – jo profilis itin plonas, todėl jis atrodo labai šiuolaikiškai, moderniai. „Megamas“ remiasi naujoviškų sistemų sprendimais, kokybiškomis medžiagomis, atitinkančiomis griežtus energijos vartojimo efektyvumo, komforto ir saugos reikalavimus, todėl ką bepasirinksite, tuo nenusivilsite.“, – stumdomų durų ypatumus įvardijo „Megamas“ ekspertas.

Gražiausia spalva. Stumdomos durys yra ne tik labai praktiškas sprendimas, bet ir dizaino dalis. Reikia atidžiai rinktis spalvas, kad stumdomos durys derėtų, tiktų ir dar labiau pagražintų interjerą. Tiek ploni aliuminio rėmai arba profiliai, tiek ir mediena gali būti dažomi. Tik apdorojamos šios medžiagos skirtingais būdais – dažyti, padengti milteliniu būdu arba anoduoti. „Megamas“ nori savo klientams suteikti galimybę išsirinkti tobulą stumdomų durų atspalvį, todėl siūlo rinktis iš plačios RAL spalvų paletės.

Tiesa, spalvas galima derinti tiek prie vidaus, tiek prie išorės, nes stumdomos durys gali būti montuojamos tiek vidaus patalpų, tiek išorės sprendimams. 

Geriausi parametrai ir savybės. Iš tiesų nuo vietos, kur bus montuojamos stumdomos durys, priklauso ir jų parametrai. Pavyzdžiui, jei stumdomos durys bus montuojamos išorėje (atskirs kambarius nuo lauko ar kambarius nuo terasos), labai svarbi stumdomų durų savybė yra garso bei šilumos izoliacijos stiprumas. Jį užtikrinti labiausiai padeda stiklo paketų storis – galima rinktis nuo viengubo iki trigubo ar net keturgubo. Tokiais atvejais labai pravartu pasikonsultuoti su specialistais – papasakoti jiems, kur bus montuojamos durys, kokia yra aplinka ir ko pageidaujama. „Stumdomos durys su vieno stiklo paketu yra pigesnis variantas, tačiau jis tinka tikrai ne visiems atvejams. Dažniau pasirenkamas variantas – dviejų ar trijų sluoksnių stiklai, kurie mažiau laidūs garsui, šilumai, jie sandaresni, atsparūs vandeniui, drėgmei. Trigubo stiklo paketai pasižymi aukščiausia termoizoliacine galia, bet jie irgi ne visais atvejais geriausias pasirinkimas“, – sakė „Megamas“ atstovas.

Dar vienas parametras, kurį reikėtų įvertinti renkantis stumdomas duris, yra jų dydis. Vieni nori, kad stumdomos durys būtų nuo lubų iki grindų, kiti – mažesnių, pritaikant kokį nors nestandartinį sprendimą. „Šiuo metu rinkoje jau yra specialių profilių, kurie leidžia maksimaliai padidinti stiklo paviršių. Maža to, ir stumdomų durų ilgis gali būti gana didelis – iki trijų metrų. Tad variantų renkantis stumdomų durų dydį yra išties nemažai.“, – dalijosi „Megamas“ specialistas. Taigi, stumdomos durys gali būti labai didelių matmenų ir suteikti namams geriausią vaizdą (pro langą) ir didžiausią natūralios šviesos srautą.

Specialistai rekomenduoja įvertinti ir tokias stumdomų durų savybes kaip varstymo galimybės. Reikėtų pagalvoti, kokią dalį norite atidarinėti / varstyti. Standartinis stumdomų durų sprendimas – kai galima atverti puse „sienos“. Tačiau pasirinkimo variantų – kiek duris varstyti ir kaip – yra daugiau. Svarbu neužmiršti, kad stumdomos durys atlieka ne tik estetikos, bet ir funkcionalumo funkciją. Užvertos jos gali suteikti privatumo, o atvertos praplėsti erdvę, dvi patalpas sujungti į vieną.

Kur kreiptis, jei reikalingos stumdomos durys?

Domina kokybiškos stumdomos durys ir jų pasirinkimo galimybės? Kreipkitės į daugybę metų šioje rinkoje veikiančią įmonę „Megamas“: tel. +370 646 09870 arba el. paštu info@megamas.ltSužinosite vertingos informacijos, gausite vertingos konsultacijos ir, be abejo, profesionalią stumdomų durų gamybos bei montavimo paslaugą. https://www.megamas.lt/produktai/stumdomos-durys/

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje