Skip to content

Tokios mūsų bėdos bėdelės…

Jonas BALTAKIS (Rajono savivaldybės tarybos narys)

Paskutiniame 2022 m. rajono tarybos posėdyje 

Buvo patikslintas rajono savivaldybės biudžetas. Kadangi buvo surinkta daugiau mokesčių, 164,2 tūkst. Eur padidintas biudžeto pajamų planas. Bet 545 tūkst. Eur, iš jų 475,6 tūkst. Eur infrastruktūros objektų plėtros ir priežiūros programai, sumažintas biudžeto pajamų planas savivaldybės administracijai. Na niekaip nesiseka šiai valdžiai dirbti žmonių labui.

Daugeliui  biudžetinių įstaigų sumažinti biudžetai darbo užmokesčiui, o lėšos nukreiptos komunalinių paslaugų ir energetikos (elektros) apmokėjimui. Keista, kad saulės elektrinėmis apdengti kone visų įstaigų stogai, o elektros energija vis brangsta. Gal tos elektrinės vis dar neveikia ar tiesiog neduoda efekto, kurį žadėjo valdžia?

Pakeisti Turizmo informacijos centro įstatai. Apie 20 metų nuo jo pastatymo Ignalinos baseinas priklausė šiai biudžetinei įstaigai. Pakeitus įstatus, baseinas tapo TIC filialu. Kam to prireikė? Visoje Lietuvoje vyksta karštos diskusijos dėl baseinų privatizavimo. Savivaldybės ir merai priešinasi. Atrodo, kad Ignalinoje nesipriešins, privatizacijai jau ruošiamasi, juk draugų, prisiplakusių prie šios valdžios netrūksta. Tad parduoti bus (galimai yra) kam. Jeigu taip įvyktų, daugeliui ignaliniečių baseinas taptų sunkiai prieinamas, nes privatininkas keltų kainas. Dabar jas nustato taryba. Tam kelią, kaip ir daugeliui kitų neadekvačių, rajonui nenaudingų šios valdžios darbų ir projektų, gali užkirsti tik rajono žmonės. Rinkimuose.

Nuo sausio 1-osios Ignalinoje patekėjo nauja žvaigždė, nauja įmonė, sudurstyta iš trijų savivaldybei priklausančių įmonių – Autobusų parko, Ignalinos vandens ir Butų ūkio. Iki sujungimo šiose įmonėse dirbo 82 darbuotojai. Sujungus liko 72. Dešimt, kaip jau įprasta prie šios valdžios, išėjo savo noru. Galima tik pasidžiaugti, kad mero darbo vietų kūrimo programa „veikia“ be sutrikimų. Ar pagerės naujos įmonės teikiamos paslaugos, sunku patikėti. Kad kils paslaugų kainos – galima ir patikėti, ir tai realu, gal net neišvengiama.

Patvirtintas rajone esančių kapinių sąrašas. Jų 240. Taip pat patvirtintas kapinių tvarkymo, lankymo, laidojimo tvarkos aprašas.

Tarybos posėdžio metu paklausiau, kas bus statoma, daroma teritorijoje už ligoninės tarp Aukštaičių g. ir miško. Toje teritorijoje iki sniego dirbo kito rajono technika, buvo kertami ne tik krūmai, bet ir medžiai. Administracijos direktorė Jūratė Balinskienė kažkaip nervingai paaiškino, kad ten esą nieko nebus statoma, tiesiog tvarkoma savivaldybei priklausanti teritorija. Kadangi šia valdžia jau seniai negalima nei tikėti, nei pasitikėti, tenka galvoti – kam tai naudinga. Tiek metų ši teritorija nerūpėjo, o dabar staiga parūpo, net jai tvarkyti kito rajono technika buvo pasamdyta, tarsi savų darbo rankų nėra. Ko gero, ši situacija panaši su aukščiau minėta baseino ateities galima situacija. Ar tik nesirengiama šio žemės sklypo vėlgi geriems draugams parduoti? Jeigu tai būtų statoma kažkokia įmonė, kurioje atsirastų darbo vietų, tai valio! Bet vargu ar taip būtų. Greičiau galimai prasitęstų Ignalinos išpardavimas. Vėlgi sakau, jį gali sustabdyti tik mes visi.

Rinkimų garsai

Šiandien spausdiname kandidatų į rajono tarybos narius preliminarius sąrašus pagal partijas. Juose 181 kandidatas į 21 vietą taryboje. Tik „valstiečiai“ ir socdemai teikia maksimalius – 42 pretendentų – sąrašus, kitos partijos nepriviliojo ir pusės to, tik liberalai dar surinko 22. Šiuose sąrašuose pavardės surašytos padrikai, vėliau kiekviena partija savo kandidatus pagal svarbą ir nuopelnus surašys į eilę ir pateiks balsuoti rinkėjams. Yra įvairių įdomių niuansų, susipažinkite (4 psl.). Beje, yra klaida. „Valstiečių“ sąraše esanti Neringa Kirkilienė sėdi ne savo vežime. Ji turi būti socdemų sąraše. Beje, jeigu labai prašys, tiek to, pasiliksime. Klaida pastebėta vakar, o laikraščio puslapiai su sąrašais sumaketuoti ir išsiųsti į spaustuvę buvo dar trečiadienį.

Kandidatų į merus kol kas septyni, kai kurie dabar renka rinkėjų parašus, kad jiems leistų kandidatuoti. Be jau skelbtų šešių – Laimučio Ragaišio, Imanto Umbražiūno, Vaidoto Židanavičiaus, Manfredo Žymanto, Linos Gladkauskienės ir Justo Rasiko – prisidėjo dar Ramūnas Kairys, dabar dirbantis teisme, jį kelia Nacionalinis susivienijimas. Daugiau šiame sąraše kandidatų gal jau ir nebus. 

Kažkas ne taip

Žmonės (specialistai) iš rajono savivaldybės buvo varomi arba ėjo „savo noru“ visą šios valdžios kadenciją. Panašu, kad šis procesas tęsiasi. Paskutinėmis praėjusių metų dienomis išėjo tikrai dar trys ar net keturi darbuotojai. Kažkas negerai tame mero dvarelyje. Gal ponas ne koks, kad dvariškiai bėga?

K. Pabijuto pieš.

8 komantarai (-ų)

 1. Dvarelyje nieko naujo….per 4 metus visus speciailstus išbarstė.

  • Tai kad ir dvarelio statytiniai neilgai išlaiko. Nebeliko ant ko mobingą krauti, tai deda savo klapčiukų. Visi ten vienas kitą seka ir nešioja paskalas vadukams. O tie prie kavos aptarinėja ir žvengia, gi jokių kitų darbų neturi.

 2. Žmogus jaučia komfortą savo lygio žmonių grupėje – tokie patys apie save ir buria tokių pačių žmonių grupę. Mano nuomone, žmogus baigęs mokslus universitete, kuriam jau apie 40 ir daugiau, sunkiau perserga didybės manijos liga negu jaunas iki 30 metų jaunuolis. Ignalinos savivaldybėje administracijos direktorė ir pats meras serga dar šia liga. Neaišku, meras baigė tą Romerį ar ne, ar pasiliko kitai kadencijai ? Pažiūrėkite, kaip jie nekenčia, žemina specialistus su universitetiniu ir laiku pabaigtu mokslu – jie renkasi „koleginius” (su visa pagarba kolegijai). Kiek žinau, jau iš savivaldybės išgrūdo ar kitaip privertė išeiti gal 10 specialistų su universitetiniu išsilavinimu, kurie sėkmingai dirba kitose savivaldybėse. Tai kam Ignalinos jaunuoliui mokytis universitete, vis tiek reiks dirbti kitoje savivaldybėje, o ne namuose.

 3. Šitos valdžiukės bėda visai ne tai kad jie išsilavinimo neturi, bet yra primityvūs ir moralės normų nežinantys. Eilinis šviesus ignalinietis jiems sukelia kažkokią fobiją.

 4. Tikrai tikra bėda bėdelė, kad meras Justas Rasikas ir nesistengė tobulėti, koks buvo iš pradžių toks liko. Neseniai teko su juo bendrauti, tai kalba buvo labai nygi, be to jis pokalbio metu vis brauke telefono ekraną. Atrodė, kad jis nei girdi, nei nori girdėti. O apie problemos sprendimą tik padejavo ir pažadėjo, kad kitamet pagalvos kaip išspręsti. Iš pokalbio supratau, kad to nebus niekada.

 5. Manau, pats laikas keisti valdžią – trečias kartas nemeluos ! Valstiečiai buvo valdžioje, Socialdemokratai, manau, irgi buvo – liko kitos partijos. Lai grįžta esama valdžia į savo senas darbovietes, jie ten jaučiasi savo vietoje : Meras Justas į Visaginą, gal kas ir priims atgal, pvz., į gamyklą buhalteriu, direktorė grįš į žemėtvarką tęsti amžinos žemės reformos, Vicemeras Rokis į savo kioskelį, o direktorės pavaduotoja į pradinę klasę. Laukiam naujos valdžios !

 6. 1. Atsiverčiam MI Ignalinos popierinio varianto I-ą puslapį ir puslapio apačioje perskaitome, koks jis nepriklausomas nuo valdžios (pasitikrinkit).
  2. Šiame straipsnyje autorys prisipažysta „Jonas BALTAKIS (Rajono savivaldybės tarybos narys)” – sakytum 20 metų juo nebuvo…
  3. „Beje, yra klaida. „Valstiečių“ sąraše esanti Neringa Kirkilienė sėdi ne savo vežime. Ji turi būti socdemų sąraše. Beje, jeigu labai prašys, tiek to, pasiliksime” – ką, ple, reiškiA. PASILIKSIME.
  IŠVADA: Baltakys yra (duok Dieve nebus) Valstiečių partijos narys, rajono Tarybos narys – pskant YRA VALDŽIA. Bet Ignalinos liaudžiai jau beveik 4 metus š… mala.
  Todėl gerbiami ignaliniečiai, jeigu jau savivaldos rinkimuose rinksitės valstiečių partiją, REITIGUOGIT BILE KĄ, tik kad melagis Tarybos nepapultų….

 7. Kaip ir sutinku su diedo iš kaimo nuomone, kad Baltakis negali būti tarybos narys ir laikraščio Mūsų Ignalina vadovas – iš jų gali būti tik vienas. Bet jei visai nebūtų laikraščio Mūsų Ignalina, tai kas tada būtų vietinė žiniasklaida ? Turbūt, laikraštis Ignalinos diena ir mero savaitės akcentai. Manau, tada būtų dar baisiau.


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here