Skip to content

Pensiją – iki tūkstančio eurų

Suprantu, kad nuo tos dienos jau dešimt dienų parėjo, bet labai norisi praėjusių metų įspūdžiais pasidalinti. Taigi, priešpaskutinę praėjusių metų dieną 10:15 val. pažiūrėjau LRT programą – rodo serialą „Komisaras Reksas“. Čia iš tų begalinių serialų, kuriuos nuo bet kurios vietos gali žiūrėti. Įsijungiu televizorių – rodo Prezidentą Nausėdą. Žiūriu į programą – „Komisaras Reksas“. Žiūriu į ekraną – matau Prezidentą Nausėdą…

Pasirodo, tuo metu tikrai Prezidentą rodė. Kaip paskui respublikinėje žiniasklaidoje parašyta, jis atsakinėjo į gyventojų klausimus. Iš kur jis tuos klausimus paėmė, jeigu programoje laidos su juo nebuvo? Bent jau aš, nors ir radijo pasiklausau, ir televiziją įsijungiu, nieko apie tai nežinojau. Čia kaip – gal kai kuriems gyventojams buvo „personaliai“ pranešta? 

Ne, pasirodo, klausimus galima buvo pateikti „feisbuke“, o kadangi aš tuo kanalizacijos tinklu nesinaudoju, tai ir nežinojau… 

Kaip Prezidentas atsakinėjo? Na, patys suprantate, kaip galėjo atsakinėti, jeigu ekrane nė vieno patarėjo nebuvo. O Prezidentas jų turi: vyriausiųjų – 9, ir dar paprastų – 31. O kur dar visokie specialistai, vyr. specialistai… 

Kai kas pasako – Prezidentas Lietuvai brangiai kainuoja, jo alga net 9955 eurų. Čia, pasakysiu, tik mizeris, jūs dar patarėjų algą pridėkite. Pernai trečią ketvirtį vyriausiųjų patarėjų alga buvo 4412 eurų, eilinių – 4141 euras. Dar visokiems specialistams reikia algas mokėti, dar Prezidentą saugoti ir į darbą vežioti, dar Prezidentūros rūmus išlaikyti…

Ne, man negaila, bet naudos iš viso to kiek? Prezidentas tarsi užsienio politika turėtų užsiimti, nes ūkinius reikalus Vyriausybė tvarko, Prezidentas nei elektros atpiginti gali, nei maisto kainų sumažinti, nors ir patarinėja premjerei, kaip tai padaryti. 

O paskui ekonomistai iš tų kalbų gardžiai juokiasi. Ne iš Prezidento juokiasi, mandagūs vis dėlto žmonės, – iš patarėjų. Beje, premjerei užtenka 13 patarėjų, jų atlyginimas pernai trečią ketvirtį buvo 3988 eurai. 

Ką siūlė prezidentas? Kelti pensijas iki pusės vidutinio darbo užmokesčio. Kadangi praėjusių metų trečią ketvirtį vidutinis darbo užmokestis Lietuvoje buvo (be individualių įmonių) 1799 eurai, tai pensija turėtų būti 900 eurų. Štai iki tiek paimti ir pakelti, aišku, ir visiems tiems, kurie sugebėjo iki pat pensijos nedirbti.

Nesuprantu, kam reikėjo smulkintis – gražiau būtų buvę pasiūlyti (vos ne pareikalauti, tarsi visi kiti turi paklusti) kelti tą pensiją iki 1000 (tūkstančio) eurų. Aš tai nuo tokios neatsisakyčiau, manau, visi tuo būtų nepaprastai patenkinti ir skųstųsi ne kainomis, o tik vyru ar sugyventiniu. Ar tokio pasiūlymo iki rinkimų numatyta palaukti? 

Iš kur imti pinigų, kad pensijas būtų galima vos ne padvigubinti, Prezidentas nepasakė. Gal Prezidentas nežino, kad pensijų dydis priklauso nuo to, kiek pinigų yra biudžete? Dabar jau ne vien nuo to, kiek „Sodra“ surenka, nes jos pinigų net dabartinėms pensijoms nelabai užtektų, bet ir nuo biudžeto? 

Gal tikrai nežino, juk būsimasis Prezidentas, kai 1981 m. jis stojo į VU ekonomiką, matematikos egzamino neišlaikė. 

Beje, jis tada metus sanitaru padirbėjo, todėl bent jau sveikatos reikalus turėtų išmanyti, ar ne?. 

O po metų Gitanas Nausėda įstojo į VU pramonės ekonomiką…

Anksčiau visi reikalavo orių pensijų. Dabar jos, matyt, turėtų būti tvarios. Vis tiek nesuprasi, kas tai.

Dar Prezidentas sakė, girdi, kad maisto kainos sumažėtų, reikia „trumpinti tiekimo grandinę“. Kaip čia suprasti – iš Lenkijos pigesnių produktų nevežti, tada grandinė sutrumpės? Gal tada reikėtų vežti iš Prancūzijos, ten ūkininkams už pieną mažiau moka, negu Lietuvoje. Ūkininkams daugiau, perdirbėjams daugiau, prekybininkams daugiau… Ir dar pirkit prekę lietuvišką. Tik duokit lenkiškų, pigesnių, į lietuviškas nė nežiūrėčiau. Pas mus godumas valdo, o kaip su juo susitvarkyti – Prezidentas nepasakė.

Ko televiziją nepasako mūsų Prezidentas, tą vėliau paaiškina jo patarėjai. Ar girdėjote, kad premjerės, ar kokio ministro, ar, sakysim, mero patarėjas pradėtų aiškinti, ką viršininkas mano? O Prezidento patarėjas tik išlenda į ekraną – „Prezidentas mano“… 

Toks įspūdis, kad Prezidentas leidžia savo pareigas atlikti patarėjams. Taip jis žemina ne tik save, bet ir pačią Prezidento instituciją. 

Grįžtant prie „Komisaro Rekso“ – filmo pavadinimas ne visai teisingai išverstas. Originale Reksas – inspektorius. Bet dar tais laikais, kai viską iš rusų kalbos versdavo, ir šį filmo pavadinimą taip išvertė, ir Reksas iš inspektoriaus tapo rusišku, o paskui ir lietuvišku komisaru. O iš tikrųjų Reksas – inspektorius. Pavaldinys. Jis ant pavadėlio vedžiojamas…

Kaip ten bebūtų, geriau jau tą dieną LRT būtų „Komisarą Reksą“ parodžiusi.

Adomo Žilinsko pieš.

2 komantarai (-ų)

  1. O, kokią naujieną paskelbėt – mūsų Prezidentas kadaise matiekos egzo neišlaikė?… Tai va kodėl Lietuvos abituriantams nesiseka su matematika. Ir pas mus rajone tas pats. Žmonės kalba, kad kadaise savivaldybės direktorka net su šešiais dvejetais iš Ignalinos mokyklos išėjo į Cirkliškį, o šiemet net magistro laipsnį gavo. Dar žmonės kalba, kad merui (kaip žadėjo prieš rinkimus) vis tik nepavyko per keturis metus užbaigti magistrinio diplominio darbo rašymą ir gauti išsimokslinimo laipsnį. Mokytis niekad ne per vėlu.
    Man atrodo be reikalo primenat Prezidento nesėkmę stojant į VU. Žmonės net prieš pensiją kažkaip sugeba „įgyti” magistrinius laipsnius, nors mokyklose nekaip sekėsi. O Prezidentas buvo net labai pažangus moksleivis.

  2. …Lietuvos abiturIAntams nesiseka su matematika…. :))


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje