Skip to content

Kiek Ignalina dar skambės mūsų lūpose?

Lina RAGINYTĖ

Prieš keletą dešimtmečių pasakyti apie kokį nors „galingųjų“ planą buvo tolygu diagnozei, mat sąmokslo teorijomis pakrikštytomis prognozėms išsipildyti reikėjo ne vienerių metų. Metams bėgant laikas vis trumpėjo. Šiomis dienomis vadinamosios sąmokslo teorijos realybe virsta jau ne per dvejus metus ar metus, o per kelis mėnesius. 

Nieko jau nebestebina sukurtas LGBT judėjimas, kai vienoje iš JT narių dar prieš 9-erius metus buvo vos per 300 paaugliukų, besivaizdavusių, kad jie nėra tai, kas yra, o tiksliau – norintys keisti lytį ir reikalavo save vadinti priešingos, nei esą, lyties vardais. 2022 m. pabaigos duomenimis, tokių jaunuolių vien tik toje pačioje valstybėje „užauginta“ jau per 5000. Tik jau nereikia sakyti, kad taip gamta pasistengė… 

„Pasaulis didžiuojasi“ jau ir pirmąja banga super žmonių, „pagamintų“ laboratorijoje, kurie, pasak tų pačių „galingųjų“, ir turėtų teisę gyventi Žemėje, mat šie vaikai sukurti iš dviejų atrinktų moterų ir dviejų vyrų geriausių genų. Žinoma, laboratorijose sukurtus super gražius, sveikus genijus turės kažkas auginti. Spėkite kas? Teisingai!!! „Nulytintų“ asmenų šeimos. Nes jau ir dabar normalios ir natūraliai besidauginančios šeimos yra „atgyvena“. Ir nors šiandien didžiajai visuomenės daliai tai skamba kaip sąmokslo teorija, netruks prabėgti metai ar gal kiti ir gyvensime būtent tokioje realybėje. Juokingi projektai apie sutikimus lytiškai santykiauti net šeimose ar skambūs pareiškimai Lietuvos sostinę oficialiai paversti LGBT karalyste su visais iš to išplaukiančiais įstatymais, tėra pratinimas prie rimtesnių dalykų, kurie laukia netolimoje ateityje. Laukia, jei ir toliau lietuvių tauta, parsidavusi už skatiką, maloningai leis iš savęs tyčiotis. Daug dalykų čia galime sudėlioti: ir „netyčia“ paplitusį kiaulių marą, sunaikinant ūkius, „liūdnomis akimis“ žvelgiančius karpius, vilkų globą, reikalavimus avimis ir ožkoms griežtos tėvystės registracijos (čia irgi slypi savi niuansai), apie grūdų auginimą net baisu pradėti kalbėti, o kur dar „netyčia“ išplitęs covid-19, netyčia akimirksniu atsiradusi super vakcina, žmonių hipnotizavimas didžiuoju sportu ir karyba, bei šių veiklų stebuklingomis galiomis ir būtinybe… Visko nė nesuvardinsi. O kadangi lietuviai pirmieji skuba visas „galingųjų“ eksperimentines žmonijos reguliavimo priemones vykdyti, tai nusišluosime iš žemėlapio patys ir net labai greitai. 

Beje, mes juokiamės iš lenkų ir rusų, bet jei paprašytume pasaulio nupiešti mūsų, lietuvių, portretą, vargu ar imtų juokas. Pasitikėti savimi ir save vertinti yra svarbu ir kažkuria prasme teisinga, bet dar svarbiau neužsižaisti. Kai tavo aplinkoje nėra visiškos harmonijos ir tu nesijauti absoliučiai laimingas, vadinasi gyveni iliuzijose ir meluoji sau. Jei aplinkiniai tave mato kaip piktadarį ar monstrą, o tu save matai gerumo ir meilės įsikūnijimu, akivaizdu, kad turi ką pajausti. Gyvenime tai skamba paprastai: deklaruoji esąs mylintis ir gerbiantis senolius, lankai juos, išverdi sriubytės, bet kai kelyje važiuoji paskui senyvo amžiaus žmogų ir koneveiki jį paskutiniais žodžiais, kad velkasi ir trukdo eismą, akivaizdu, kad gyveni iliuzijose… tu nesi tas tyros širdies geruolis, gyvenantis meilėje, kokiu save matai. Tokiu būdu galime ir save, ir savo valstybę, ir… savo rajoną pasitikrinti. 

Kodėl užsiminiau apie rajoną? Ir vėl… pusiau rimtai, pusiau juokais jau sklando gražiai sustyguota rajono išformavimo schema, kuri labai ženkliai ir koncentruotai pasistūmėjo paskutiniais metais. Nereikia tikėtis, kad priimant sprendimus pasaulio, valstybės ar rajono mastu, jums bus atskleisti tikrieji motyvai. Atsibuskite pagaliau. Visada buvo ir bus skelbiami gražūs aprašai, besišypsančiųjų fotografijos, bandoma nusakyti, kokia nenusakoma laimė laukia žmonijos, tautos ar rajono žmonių… Tik niekas nematys užantyje laikomo kardo. Viskas tik jums ir tik dėl jūsų! Pridedant žodelį „mokslas“ arba „tyrimai“, tereikia pasirinkti, kieno apgautas nori būti. 

Pasaulyje vykdomų veiklų mes negalime sustabdyti, bet galime bet kažkiek judėti į priekį mažais žingsneliais, kurie ateityje duotų rezultatų. Pirmiausiai atsigręžkime į savo šeimas ir namus: daugiau dėmesio, daugiau kartu praleisto laiko, daugiau apsikabinimų ir mažiau televizijos bei socialinių tinklų. Paskui apsidairykime, kas vyksta už lango – Ignalinos krašte. Ar tikrai matote tai, kas deklaruojama? Atmeskite simpatijas ir antipatijas, politikus ir valdininkus bei tarp jų esančius draugus. Tiesiog pažiūrėkite šeimininkų akimis… Ar tikrai negyvename iliuzijose? Ar tikrai nesijaučia ir nesimato požymių, kad Ignalinos rajonas ruošiamas išformavimui? Ar nejaučiate, kad Ignalinos rajonas nespės sulaukti net 80-ųjų gyvavimo metinių, nes bus perskirtas dalimis, kaip neapsimokantis ir savęs nepateisinantis administracinis vienetas, ir išdalintas Visagino ir Švenčionių savivaldybėms? Kol mes liūliuojami ir migdomi snaudžiame iliuzijose, už durų tyko iššieptos iltys. Iš dalies įtaką daro mažėjantis gyventojų skaičius, bet ar kas nors rimtai pasidomėjo žmonių išvykimo priežastimis? Ar buvo atlikta tokia studija? O kodėl kai kurie renkasi palikti didmiesčius ir gyventi būtent Ignalinoje? Ar mes iš tikrųjų žinome stipriąsias ir silpnąsias būtent Ignalinos krašto, o ne abstrakčias, bendrai deklaruojamas puses? O ką mes dėl to padarėme? 

Realiai labai daug kas priklauso nuo pačių Ignalinos krašto gyventojų entuziazmo, užsispyrimo ir noro gyventi šioje žemėje ir būti jos šeimininkais. Ir… saugok, Dieve, Ignalinos kraštą nuo investuotojų. Investuotojai-atvykėliai visada buvo ir bus tik atvykėliais. Jie nusileidžia tik išsunkti syvų ir susišluoti galimybių, o po jų – nors ir tvanas, vietos gyventojams liekant ir be investuotojų, ir be pajamų ir net be suskilusios geldos… Tik su sueižėjusia ir nustekenta žeme bei kraujuojančia širdimi. 

V. Martinkaus nuotr.

2 komantarai (-ų)

  1. Tai kad dabartinė rajono valdžia IGNALINCKUS pati išgrūda iš rajono, o į vadovų kėdes importuoja iš Švenčionių, Vilniaus, Utenos … Ligoninei, poliklinikai, „Kompatai” vadovauja iš Švenčionių, šilumos tinklams – iš Vilniaus ir tękime toliau. Ignalinckus privertė išeiti „savo noru”, ir jie turėjo darbo ieškoti kituose rajonuose, tai Visagine ar dar kitur. Rajone jei žmogus protingas ir nelaižo padų valdžiai, tai von iš akių. O kai ateina krachas – tada reik bėgti ir viską iki galo sugriauti. Pažiūrėkit ką su mokyklom padarė – per metus daugumą Dūkšto Ir Daugėliškio mokinukų išvijo iš jų buvusių mokyklų ir jie daugiausiai papildė Visagino mokyklas. Sako Visagino pedagogai dėkoja mūsų rajono valdžiai už tokią veiklą. Tai kad pradžia Ignalinos rajono dalyboms padaryta.

  2. O jús ignalincki atkeršykit- išsrinkit merą iš Visagino😁


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here