Skip to content

Socdemai Ignaliną išparduoda su pagreičiu

Jonas BALTAKIS (Rajono savivaldybės tarybos narys)

Darbai Ignalinoje už ligoninės laukymėje tarp miško ir Aukštaičių g. vyko visą rudenį . Svetima technika iš kito rajono pjovė krūmus, pavienius medžius. Žmonės, gyvenantys šalia, susirūpino, kas bus čia daroma, statoma. Ta laukymė ir už jos esantis miškas iki Palaukinio ežero buvo ir pasivaikščiojimų, ir savo augintinių vedžiojimo vieta. Dabar, atrodo, mes ją prarandame. Ten džeržgia motopjūklai, medžiai ir krūmai išpjauti iki pat skardžio į Palaukinio ežerą. 

Paskutiniame rajono tarybos posėdyje aš paklausiau, kam tai daroma, kas ten bus statoma. Rajono savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Balinskienė kažkaip nervuotai suskubo paaiškinti, kad ten nieko nebus statoma, ten savivaldybės teritorija ir ji tiesiog tvarkoma. Kadangi tarybos posėdžiai tiesiogiai transliuojami į internetą, YouTube galima peržiūrėti viešai paleistą direktorės atsakymą (žiūrėkite pačioje posėdžio pabaigoje). Panašu, kad J. BALINSKIENĖ APSIMELAVO. Vakar apsilankiau „valomoje“ teritorijoje. Vienas dirbo su motopjūklu, dar du darbininkai laipiojo į medžius, prie jų rišo lyną ir traktoriumi tuos medžius vertė. Tokia štai naujovė. Išpjauta, „išvalyta“ jau apie hektarą. Kai darbininkų paklausiau, kas užsakė šį „valymą“, jie atsakė, kad daro ką liepė, nes čia privati valda. Kad ši teritorija jau parduota ar rengiama parduoti, taip pat rašiau po posėdžio. Nuogąstavimai, atrodo, pasitvirtino. 

Kaip ir mano bumbėjimas visus ketverius metus, kad socdemų valdymas – nelaimė rajonui, kad po jų bus blogiau, nei po kovido epidemijos ar kokios stichinės nelaimės. Jau antradienį po rinkimų, kuriuose meru išrinktas dabartinis nesusipratimas, rašiau, kad išrinkote katiną maiše. Tuomet mane puolė, kas tik netingėjo, o vienas pilietis iš Rimšės piktinosi, kaip aš drįstu gerbiamą merą su gyvūnu lyginti, mane už tai teisti reikia. Teisti mėgino net du kartus, bet šitas narcizas net to padaryti nesugebėjo. 

O štai išparduoti Ignaliną – jis meistras. Pusvelčiui pardavė vandentiekio pastatą, kiek brangiau (po kilusio skandalo) buvusią pirtį, visas Šiekščio (Žaliojo) paežeres, laiku sustabdėme trijų alytnamių Žiemos sporto centre griovimą, mat galimai draugams reikėjo to sklypo, privačia teritorija pavertė beveik visą miesto paplūdimį, sudarkė Gavaičio pakrantės idiliją. Dabar rado dar ką parduoti, gana kažkam „saldų“ žemės sklypą prie Palaukinio. O mes visi pakampiais piktinamės, o viešai tylim. Bijom kažkokių pašlemėkų, iš kažkur atsibasčiusių. Juk daugeliu atvejų valdžia turėjo tartis su žmonėmis, prieš kažką darant. Bet jų filosofija – žmonės reikalingi tik kad mus išrinktų, o toliau jau mes patys, žmonių nuomonės mums nereikia. Tai ir toliau taip elgsimės?

Autoriaus nuotr.

22 komantarai (-ų)

 1. Bandžiau nusileisti nuo kalniuko žiemos centre, tai pokyčiai įdomūs, o kalbos apie centro ateitį dar įdomesnės. Naujojo vado kalbas aptarinėja slidinėtojai (tiesa ten jų ne itin daug), neva vietoj alytnamių dar rudenį buvo suplanuota pastatyti kažkokią būdą, bet rajono meras neįvykdė susitarimo dėl vietos atlaisvinimo ir sutvarkymo (nežinau kiek tokie susitarimai kainuoja, bet matyt ne vieno mėnesio atlyginimą). Dar slidinėtojai kalba apie kažkokias naujas kosmines idėjas, aukštą sporto meistriškumą, įspūdingą privatų kompleksą, naujus namus. Kiti kalba, kad naujieji centro vadovai sukūrė dar vieną uabą ir baigia supirkti aplinkinius sklypus, o tada tą sportą atgal atiduos valdžiai…. Bet supratau, kad tiesos niekas nežino, niekas nežino nei jų planų, nei slaptų užmačių.

 2. Va kaip reikia gyventi ! Ne be reikalo meras savo feisbuke rašė, kad anksčiau valdžioj sėdėjo idiotai – nes jiems tai tik renovacijos, rekonstrukcijos, asfaltavimai … rūpėjo. Va atėjo jauni, energingi ir parodė, kaip reikia valdžia pasinaudoti. Tik svarbu tarpusavy nesusipykti dėl prichvatizacijų dydžių.

 3. baltaki,o fermos išvaizdos pastatas vidurį pliažo irgi socdemų statytas? O kiek kažkam nubyrėjo Maximos sklypo pardavime? Jei vardini,tai iki galo.

  • Na tai prašom anonimo išvardinti faktus kiek kam nubirėjo nuo Mximos ir pliažo.

 4. Gerb tarybos narį padarykit komisija faktams išsiaiškinti arba jeigu turit faktus atiduokit teisėsaugos įstaigoms, kiek galit tik rašyt, o jokių darbų nesiimat.

  • užstrigo tavo plokštelė..nuoboda

 5. Gerb tarybos narį padarykit komisija faktams išsiaiškinti arba jeigu turit faktus atiduokit teisėsaugos įstaigoms, kiek galit tik rašyt, o jokių darbų nesiimat.

 6. čia tai žemėtvarkinikės su Cirkliškio išsilavinimu darbeliai. Jos techniniai dalykai, o investuotojus su atkatais meras pasirenka. Tik žiūrėkit ar šitas duetas tvarkingai viską pasidalins.

  • Dalybos rimtas dalykas. Gali mirtinai susipykti. Įdomu būt žvigterėti į dokumentus, ir gal tiesa yra visai kitokia ir jokio kriminalo nėra. O galėtų pati savivaldybė viešinti tokius dokumentus ir niekam nekiltų sąmokslo teorijų. Kodėl to nedaro… nežinau.

 7. Mėgstu maudytis nuogas

 8. ..dar matau vis nesusitaikai kad ne tavo liberalai rinkimus laimejo, pastoviai nesamones rašinedamas ant mero, eik, paverk i kampa🤦🏻‍♂️

 9. Dažnai atvykstu į Ignaliną ir džiaugiuosi vykstančiais pokyčiais, nors ir ne tokiais greitais kaip norėtųsi.
  Kol bus taip supuvusiai mąstančių ir pagalius vienas kitam į ratus kaišiojančių žmonių visuomenė,
  greitesnių pokyčių sunku tikėtis.
  Straipsnio autoriaus frazė „laiku sustabdėme trijų alytnamių Žiemos sporto centre griovimą”
  kokiu tikslu ir dėl o juos reikia saugoti?
  Kad dar dvidešimt metų šiurpintų atvykstančiu Ignalinos svečius…žodžiu, nei pats valgau, nei kitam duodu…

 10. (Ne) gerbiamas tarybos narys pas šalia gyvenančius galėtų pasitikslinti kur jie pasivaikšto ar vedžioja augintinius. Į tvarkomą buvusį krūmyną iš artimiausios parduotuvės pramintas svaigiųjų gėrimų mėgėjų takelis, kur jie tarp pridaužytų butelių šukių šiltu metų laiku leisdavo laiką. Pasivaikščioti eina į pušyną, kurio kol kas dar netvarko. Dar tvarkomoje teritorijoje griovoje gilų sovietmetį menantys atviri šuliniai (pavojingi), kurie buvusiom valdžiom ir gyventojų gerove susirūpinusiem tarybos nariam nerūpėjo. Gavaičio pakrantės idilija, gal prisimenat laiką, kuomet sklypas buvo prirtaikytas rekreacijai, buvo pastatyta keliolika mobiliųjų namelių kurie po keleto metų emigravo į Molėtus. Sakyčiau pradžia buvo prie senosiuos valdžios ir straipsnio autoriaus , tik kažkodėl neatsimenu pasipiktinimo. Sklypus prie Šiekščio, Gavaičio, ir kitus mieste jei neklystu formavo savivaldybės administracija (ne NŽT) irgi prie senos valdžios bei esami kandidatai į dabartinius rinkimus. Jei esamam tarubos nariui atmintis šlubuoja apie buvusius darbus, gal nebevertėtų toliau kandidatuoti. Siekiant pigaus populiarumo tokiais straipsniukais reiktų būti nors truputį objektyvesniem. Reiktų susiprasti, kad žmonės ne kvaili, jie samoningai balsavo prieš buvusią valdžią, susitaikykit.

  • Tai gaunasi tai ką valstiečiai suformavo,komunistai parduos .

   • Tai ką tie valstiečiai ten suformavo – kaip tai nė formuluotės aiškios nematyti.

 11. Šiaip daugumos sklypų formavimo tikslas ir buvo nuoma arba pardavimas. Kiek suprantu tai yra normali praktika daugelyje savivaldybių norint paskatinti verslo judėjimą Ignalinoje. Aukcionai atviri, dalyvauti gali visi, ypatingai tie kas gudrūs daryti verslą komentuodami :). Manau savivaldybei nėra prasmės laikyti visų apšepusių kampelių. Iš principo prieštarauti viskam kas vyksta nėra pati geriausia pozicija, reiktų bent pasiūlyti alternatyvų.

 12. Kaip prisidėjo vandentekio pastato pardavimas ne aukciono būdų o yra ir grežinis mineralinio prie verslo Ignalinoje.

  • Gręžinys jei tikėti viešai prieinama informacija likęs atskirame valstybiniame sklype.

 13. Stanislovas
  Du sklypai – 37c ir 8, kurie „išvalyti“, yra NŽT, o ne savivaldybės. Su NŽT jokių nuomos ar kitokių sutarčių nėra, taip kad Rasikas apskakojo iki ausų. Ir medžių kirtimui, ir bet kokiam valymui turėjo būti NŽT leidimas, jo nėra. Tai patvirtino Žemėtvarkos skyriaus vedėjas A. Bagdonas. O kaip su akiplėšišku nuolatiniu Rasiko ir jo šikinlaižių melavimu? Prieš Kalėdas Balinskienė dievagojosi ir melavo, kad sklypai savivaldybės ten nieko nebus statoma, tik valoma teritorija, o dabar ir sklypai ne jų, jau ir investitoriai yra, namus statys. Melagių ir niekdarių valdžia. Beje, jau pirmas žingsnis padarytas ir baseino prichvatizavimui, tad rinkit vėl šituos nedamuštus bolševikus ir turėsit „ateities“ Ignaliną, be ateities.

  • Ponas Stanislovai, ar gal geriau tiesiog Stasy nusimanantis žemėtvarkoje ir kandidatuojantis į rajono tarybą. Gerb. žemėtvarkos skyriaus vedėjas sudėliojo viską į lentynėles ( https://ignalina.lt/naujienos/396/dar-karta-del-sklypu-aukstaiciu-gatveje:2002 ). Kažkuris meluoja, arba vedėjas arba Jūs ponas Stasy. Kad meluoja vedėjas nenoriu tikėti
   kadangi dokumentų ir išdėliotų faktų neiškraipysi. Liekat Jūs. Išeina, kad ir kaip rašėt apsikakojo ne Rasikas o ko gero Jūs rašinėdamas neatitinkančią tiesos informaciją.

 14. Taip stengiausi, rašiau atsakymą p. Stanislovui, bet administratorius nepraleidžia. Kaip čia taip neatsižvelgiama į rinkėjo nuomonę??? 🙂


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje