Skip to content

Šios valdžios darbai grindžiami melu ir iliuziniais pažadais

Jonas BALTAKIS (Rajono savivaldybės tarybos narys)

Sausio 17 d. MI išspausdinus informaciją „Socdemai Ignaliną išparduoda su pagreičiu“ apie Aukštaičių g. gale „tvarkomą“ teritoriją (kertamus medžius, kurių daugelio skersmuo buvo 30 cm ir daugiau, bet tai vadinama krūmais), rajono savivaldybėje kilo sąmyšis, nes telefono skambučiais valdžią bombardavo ir gyventojai. Savivaldybės propagandistei Vidai Gasparavičienei buvo duota užduotis atsirašyti į rajono tarybos nario informaciją. 

Savo atsirašymą pradėjo nuo eilinio melo. Citata: „Rajono laikraščio „Mūsų Ignalina“ ir internetinio puslapio www.mignalina.lt redaktorius, Ignalinos rajono savivaldybės tarybos narys, kandidatuojantis į naująją tarybą kaip Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos narys, Jonas Baltakis, artėjant rinkimams, dirba, naudodamasis savo tarnybine padėtimi.“

Pirma, aš jau beveik dveji metai esu tik VšĮ „Mūsų Ignalina“ vadovas, bet ne redaktorius. Mūsų svetainę administruoja iš viso ne redakcijos darbuotojas. Visai negerbtinas meras (o už ką jį gerbti, už pareigas? Darbais nenusipelnė) tai žino, bet tyčia meluoja ir dezinformuoja visuomenę. Yra atitinkamas 2021.03.30 d. įsakymas, todėl reikalausiu paneigimo.

Antra, taip, aš, skirtingai nuo bebalsės tarybos daugumos – dirbu, pirmiausia kaip tarybos narys domiuosi ir visą laiką domėjausi rajono problemomis, valdžios ir jos atstovų savivale, kreivais jų darbais ir sprendimais, išties ginu visuomenės interesą, o ne naudojuosi kažkokia tarnybine padėtimi (jeigu naudojuosi tarybos nario tarnybine padėtimi, tai yra mano pareiga ir priesaikos esmė). Tarybos nariu be pertraukų esu nuo 2000 m. Tai kiekvienuose rinkimuose reitingo balsais pirmiausia sprendžia rinkėjai, o ne tik lemia mano norai.

Skaitome valdišką opusą toliau: „2023 m. sausio 17 dieną laikraštyje, rašinyje „Socdemai Ignaliną išparduoda su pagreičiu“, kurį redaktorius pasirašo kaip rajono savivaldybės tarybos narys, save skaitytojams pristato kaip visuomenės intereso gynėją, susirūpinęs vaikšto po teritoriją prie Palaukinio ežero, kalbina ten dirbančius žmones, verkia dėl „prarandamos“ teritorijos, kaltina rajono vadovus melu ir valstybinio turto pardavinėjimu…“

Taip, vaikštau ir domiuosi, ir esu susirūpinęs negerbtino mero dažnai nesveikomis ambicijomis, liaudiškai tariant, išparduoti Ignaliną, kad ji, pasak mero, „taptų patrauklesnė Lietuvai“ (kas jau parduota, rašiau ne kartą, priminsiu tik, kad galimai tokia lemtis laukia ir Ignalinos baseino, nes pirmas žingsnis jau padarytas, jam suteiktas pusiau savarankiško objekto – ITIC filialo statusas. Kam to reikėjo, nei meras, nei kas kitas tarybos posėdyje paaiškinti nesugebėjo). Taip, kaltinu rajono vadovus melu, nes jie kiekviename žingsnyje meluoja. Visiems: rajono gyventojams, rajono tarybos nariams. Kad ir dėl šio „valymo“. Tarybos posėdyje prieš pat Kalėdas į mano klausimą – kas bus ten daroma, statoma, savivaldybės direktorė J. Balinskienė dievagojosi, kad nieko, kadangi teritorija savivaldybės (ir tai netiesa), todėl ji tik tvarkoma, o jau po trijų savaičių staiga atsirado būrys tariamų investuotojų, kurie čia kažką statys. Ar tai ne melas? Beje, „Mūsų Ignalina“ niekada neima ir neims interviu iš šio mero dėl tos pačios priežasties – dažnai skleidžiamos galimos melagingos, naudingos ir palankios tik sau, informacijos. Tegul tai daro savivaldybės išlaikoma invazinė „Ignalinos diena“.

Toliau rašoma: „Esmė tokia. 2006 metų rugpjūčio 3 dieną Ignalinos rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo priimtas sprendimas „Dėl Ignalinos rajono savivaldybės tarybos 2006 metų vasario 15 d. sprendimo Nr.T-652 „Dėl 2006 metų Ignalinos rajono ekonominės-socialinės raidos programos įgyvendinimo priemonių plano patvirtinimo“ pakeitimo“. Minėtame sprendime, pasirašytame Bronio Ropės, Teritorijų planavimo ir architektūros skyrius įpareigotas „Parengti sveikatingumo ir poilsio  komplekso (apie 3 ha) Aukštaičių gatvėje, Ignalinoje, detalųjį planą“.

Na ir kas? 2006 m. buvo viena situacija, dabar kita. Tada kažkokie investuotojai buvo pareiškę norą Ignalinoje statyti ar tai medicininės reabilitacijos centrą, ar tai sanatoriją, ar dar kažką. Tokiu atveju savivaldybės pareiga suformuoti sklypą tai statybai. Jis buvo formuojamas, atsiklausiama visuomenės nuomonės (ar dabar kas nors jos klausė?), bet tie investitoriai daugiau taip ir nepasirodė. Savivaldybei patariu pasirausti archyvuose, gal atras dar kokį kampą, suformuotą Vytauto Didžiojo laikais ar paliktą kalavijuočių ordino, kai ėjo deginti Linkmenų pilies ant Ginučių piliakalnio. O jeigu rimtai, tai kaip mane informavo Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) Ignalinos ir Visagino skyriaus vedėjas Arvydas Bagdonas, toje teritorijoje yra trys sklypai. Du komercinės paskirties: Nr. 37c (1,5 ha) ir Nr. 8 (0,59 ha). Abu jie yra ne savivaldybės, o priklauso NŽT, todėl iš jos reikia leidimo, kad ką nors juose daryti, taip pat ir „valyti“. Tokio leidimo iš NŽT niekas neprašė. NŽT su savivaldybe nėra sudariusi dėl tų sklypų nei nuomos, nei panaudos sutarčių. Trečias 10,5 ha sklypas palei Palaukinio ežerą iki pat tiltelio tarp Palaukinio ir Paplavinio ežerų yra perduotas savivaldybei kaip rekreacinis (skirtas poilsiui) sklypas, miško parkas, kuriame taip pat švaistytis su pjūklais be leidimų nevalia, bet galas to miško parko jau taip pat plynai „išvalytas“.

Jeigu šiuose sklypuose atsiras objektas su darbo vietomis ignaliniečiams, tai gerai, bet kalbama, kad ten kažkokie didelių miestų ponai galimai nori statyti gyvenamuosius namus (ne ignaliniečiams, žinoma). Tai tada atsiras tvoros, lentelės „Privati valda“, „Piktas šuo“ ir kiti apribojimai vietiniams, ir į tą miško parką vaikščiosime apylankom.

Esu čia gimęs, augęs, mokęsis ir gyvenu šioje žemėje jau daug dešimtmečių, todėl man išties svarbu ir dažnai skaudu, kai atėjūnai iš kitur porceliuoja krašto turtą, darko gamtą, sukiršino ir suskaldė visuomenę į savus (raudonus) ir svetimus, savas ambicijas įgyvendina kitų sąskaita, braudamiesi į vietines tradicijas ir žmonių gyvenimus, visiškai ignoruoja visuomenę ir jos nuomonę. 

Sovietmečiu buvo rodomas filmas apie raudonųjų partizanų „žygius“ „Ko verkė pušys“. Jame minima ir Ignalina, Švenčionėliai, nes tarp šių miestų raudonieji iš Kazėnų miškų ėjo sprogdinti vokiečių ešelonų. Paskambinęs vienas miesto gyventojas man priminė apie šį filmą ir pasiūlė sukurti jo tęsinį „Ko verkė pušys 2“ (čia jau apie šios teritorijos iškirstas pušis). O ką, gal ir verta?

P. S. Ketvirtadienį apie šiuos „valymus“ informavau Utenos aplinkos apsaugos departamentą, prašiau, kad pasidomėtų, bet niekas taip ir neatvyko. Per tą laiką (dvi dienas) skubėta išrauti visus kelmus, kad paskui pasakyti, esą medžių čia nebuvo, tik krūmai. Bet „krūmų kelmai“ liko nuotraukose, kurias išsiunčiau Aplinkos ministerijai.

Autoriaus ir MI archyvo nuotr.

18 komentaras

 1. Matyt meras su direktore galimai gautą atkatą praleido, o darbų neatiko, tai ir skuba.

  • Nu va ir vėl meras steigs komisiją nes eilinį kartą nieko nežinojo, Cirkliškio absolventė nieko nepasakė.

 2. Ignalinos mieste yra dar daug senai (2004- 2010 m) suformuotų sklypų, kurie gali būti parduoti tariamiems investuotojams – tai apie Gavio ež., Žiemos sporto centrą, Ilgio ež. Ši valdžia tai pajautė. Manau, kad pirma svarbu su visuomene padiskutuoti šia tema, pamatyti teritorijų viziją ir tik po to leisti valdžiai veikti. Supratau, kad tą ir Baltakis nori pasakyti.

 3. nu visokių nesąmonių pridarė bemoksliai….ir kuo toliau, tuo nagliau elgiasi. Nestabdo nei viešumas, nei STT, nei FNTT. Pagyvensim, pamatysim

 4. O aš apie investuotojus. Gal kas neprisimenat, tai primenu, kad meras J. RASIKAS, tik pradėjęs eiti mero pareigas, verslininkus sukvietė Verslo pusryčiams ir garsiai visiems apskelbė apie vizijas, misijas, darbo vietas ir įspūdingas investicijas į Ignalinos kraštą. Keturi metai prašvipė kaip vėju – ir jokių investicijų nė su žiburiu nerasite. Tai šį kartą vėl sukvietė verslininkus, kad galėtų meras iš naujo trimituoti, kaip jo dėka, ateinančius 4 metus į Ignaliną plauks investijos iš visų pasviečių. Puikus laikas apskelbti, nes už pažadus atsakyti nereikia. Rinkimų reklama ir tiek, bet matyt šios valdžios galvos supranta, kad vistiek kažkas patikės.
  Gal reikėjo šį susitikimą su verlininkais pavadinti Verslo vakariene, išgerti šampano ir parašais sutvirtinti pažadus ir įsipareigojimus, tai būt buvęs įdomus dokumentas. O dabar viskas tik šakėm ant vandens.

 5. Tegyvuoja dvigubi standartai. Kai ana valdžia atidavė miesto paplūdimio centrinę neapleistą dalį neaiškios kilmės statiniui „buvusiam etnocentrui” (su gana nemažu žemės gabalu apimančiu ir dalį pėsčiųjų tako), viskas gerai. Nors ignaliniečiams LABAI nepatiko. Ši valdžia prie Gavaičio išnuomojo sklypą verslui, labai blogai. Nors sklypas formuotas prie anos valdžios ir situacija kaip ir panaši. Panašiai ir straipsnyje aprašomam sklypui prie ligoninės. Ana valdžia suformavo sklypą verslui, su konkrečia paskirtimi (gal komercinės paskirties), kuris eilę metų stovėjo apleistas su pavojingais gyvybei atvirais šuliniais. Tai buvo gerai. Ši valdžia pradėjo tvarkyti, Blogai. Tarybos narys rašo – iškirstas miškas, net iš jo pateis nuotraukų matyti, kad taip nėra. Miškas kaip stovėjo taip stovi, kirsti krūmynai ir kaip matyti nuotraukose – blindės, kurie nėra saugotini želdiniaiir jiems leidimo nereikia. Gal formalumas ir neatliktas, neinformuota NŽT, jei sklypas tikrai jų, nors keista, jei formavo savivaldybė ir ruoštūsi parduoti, sklypas turėtų būti savivaldybės, bet tai tik formalumas. Darbas padarytas geras, sutvarkytas apleistas sklypas.
  Tarybos narys eilinį kartą bando suklaidinti žmones apie kažkokių namų statybas, nors nuo 2000 metų kompetencijos turėtų užtekti žiniai, kad komercinės paskirties sklypuose niekas leidimo statyti namams negali išduoti.

 6. Kada sita rasytoja …mero subinlaize…nustos listi jam ir esamai valdziai i subine

  • Miela Ona, suprantu, kad priešinga nuomonė nelabai patinka, bet stengiuosi būti objektyvus. Aš ne už esamą valdžią, aš prieš buvusią, kuri apgailėtinai komunikavo prieš praeitus rinkimus, tą patį bndo daryti ir dabar. Bando tuščioje vietoje paskaldyti malkų, bet vis sau į koją užtaiko :).

 7. Kokias nesamones rasote jus neapgautas.pries musu langus tie medziai.ne karklai ir ne krumynai..o didziuliai medziai..kuriuos vos traktoriais uzkabine isrove…prasiplaukite akis ir paziurekite teisybei i akis.o kai nuejome paziureti.Neliks tuoj medziu mieste..liks tik plynas asfaltas..gal to jums reikia

  • Tai gal reikėjo ne pro langą žiūrėti o nueiti į vietą kai tie „medžiai” ten augo, ar nedrysot to daryti dėl vietinių pijokėlių tuose krūmuose leidusių laiką, kūrentų lauželių, tuščių ir pridaužytų butelių? Aš nekalbu apie pušyną, kuris kaip augo taip ir auga, kur ignaliniečiai tikrai leidžia laiką.

  • Beje apie tuos didžiulius medžius. Straipsnio autorius pasistengė ir nufotografavo kelmus. Nuotraukose matyti, kiek iš storo kelmo išaugusių atšakų ir kokia medžio rūšis. Deja dominuoja blindės kuomet storas kelmas tiktri nereiškia didelio medžio.

 8. Pasodinkit ir uzaugikit medi..o tada kirskit..jei negaila

  • Patikėkit, sodinau ir auginu, tame tarpe ir Ignalinoje. Taip pat atsimenu ir šio sklypo istoriją kai jokiais medžiais nekvepėjo o šeimininkavo statybininkai iš tuometinio Sniečkaus.

 9. Nieko nesodinot ir ne vieno brandaus medzio neuzauginot Ignalinai..tiesiog rasote nesamones ir tiek.gana.laikas sustoti kirtimams ir pardavimams

  • Na brandžių medžių Ignalinai užauginti dar neleido amžius, bet pribręstančių jau yra. Kad ir kaip Jums norėtūsi, kad Jūsų žodžiai būtų tiesa, deja taip nėra. Kirtimai turi būti daaromi su protu, kaip ir visa kita. Beje, ar atsimenat anos valdžios svajas apie ledo areną, tam būtų reikėję iškirsti dalį pušyno prie baseino. Kažkaip nepamenu tada besipiktinančių.

 10. Na brandžių medžių Ignalinai užauginti dar neleido amžius, bet pribręstančių jau yra. Kad ir kaip Jums norėtūsi, kad Jūsų žodžiai būtų tiesa, deja taip nėra. Kirtimai turi būti daaromi su protu, kaip ir visa kita. Beje, ar atsimenat anos valdžios svajas apie ledo areną, tam būtų reikėję iškirsti dalį pušyno prie baseino. Kažkaip nepamenu tada besipiktinančių.

  • Teisingai su protu,bet daro bele kaip.Prie baseino buvo ir yra pelkėta vieta kur gimnazystai dūmą traukia,žvejai sliekus žiema kasdavo,ana vadžia bent svajojo apie ledo arena,butu buves traukos centras kaip ir baseinas kuri kaip jums butu blogai irgi pastatė ana valdžia,nes ši apart tualeto nieko nesugeba pastatyti.

 11. Va čia mūsų mąstymas ir skiriasi, kaip jau minėjau,standartai dvigubi. Iš esmės panašiems darbams, kirtimams, Jūs taikote standartą pagal tai kas jį atlieka. Šiuo atveju kerta menkaverčius želdinius – blogai. Bet pagal Jus jei kita valdžia būtų kirtius prie baseino – būtų gerai. Nors iškirstų menkaverčių želdinių ir miško (pušyno su nedideliu pažemėjimu parūkymams kaip Jūs sakote), kuris jau prieš 40 metų buvo miškas, pamenu nes darželį ten lankiau, vertės net negalima lyginti. Skiriamės ir tuo, kad nes aš neneigiu darbų iš principo jei padarė ne tie. Baseinas yra gerai, kaip ir bet koks judėjimas miestui ar rajonui. Nors baseinas miesto rajono biudžetui kiek atsimenu ir anai valdžiai buvo didelė našta, nežinau kaip šiai. Ledo arena ar jei atsimenat parašiutinis treniruoklis (kuriam jei neklystu senieji taip pat sklypą suformavo) būtų visai akmuo po kaklu biudžetui.
  Dabargi pagal Jus ir straipsnio autorių, visakas kas padaryta ar nepadaryta anos valdžios yra gerai, o kas daroma šios yra blogai. Nors kaip bebūtų liudna, daug dalykų abi valdžios daro vienodai ir vienodai vieni kitus plaka užtuos pačius darbus.
  Gal straipsnio autorius užuot kritikavęs bet kokius darbus galėtų įvardinti savo konkrečius nuopelnus ar darbus rajonui per savo kaipminėjo 20 metų karjerą taryboje ir taip pelnyti rinkėjų simpatijas o ne paskalomis?


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje