Skip to content

Kaip išsirinkti tinkamą pamušalą?

MI informacija

Kiek kartų tikrinote, pavyzdžiui, švarko pamušalo sudėtį? Renkantis audinį drabužiams, dažniausiai vadovaujamės išorinės medžiagos sudėtimi. Jei ji atitinka mūsų reikalavimus, nusprendžiame ją pirkti. Lygiai tuo pačiu principu vadovaujamės, kai perkame drabužius – mums svarbiausia išorė, o į vidų retai kada žiūrime. Tačiau reikėtų šį įprotį keisti. Čia sužinosite, kokius pamušalus reikia rinktis, kad nesugadintumėte drabužių dizaino. Sužinojus daugiau apie pamušalus bus vienas juokas išsirinkti: https://www.have.lt/.

Pamušalo tipas gali turėti didelės įtakos drabužio dėvėjimo patogumui. Net geriausias dizainas gali būti sugadintas netinkamai pasirinkus jam pamušalą. Sijonas su netinkamu pamušalu pradės kilti į viršų arba ims raitytis. Netinkamai parinktas striukės pamušalas gali apsunkinti jų apsivilkimą. Kitaip tariant, tinkamai parinktas pamušalas ne tik palengvina drabužių apsivilkimą, bet ir daro vilkėjimą patogiu. 

Kas yra pamušalas?

Pamušaliniai audiniai suteikia papildomą sluoksnį paltams, striukėms, liemenėms, švarkams, sijonams ir kitiems drabužiams. Suknelės pamušalas sušvelnina suknelės raukšles, o figūra atrodo dailesnė. Be to, pamušalas prailgina drabužių tarnavimo laiką. Apsaugo drabužių ir kitų tekstilės gaminių vidų nuo įvairių pažeidimų. Pamušalas – tai medžiaga, kuri dažniausiai siuvama kaip vidinis drabužių ir aksesuarų sluoksnis. Tačiau tai toli gražu ne vienintelis pamušalo audinio panaudojimas.

Pamušalų tipai ir jų priežiūra

Kiekvienas pamušalo audinys pasižymi vis kitomis savybėmis, priklausomai nuo medžiagų, esančių jų sudėtyje. 

1. Pamušalus galima rinktis pagal sezoną

Vasarą pamušalas iš poliesterio gali būti per karštas, tačiau žiemą tikrai pravers papildomas šilumos sluoksnis. Į elegantišką švarką įsiūtas poliesterio pamušalas gal ir asocijuojasi su prastu oro pralaidumu, tačiau žieminėje striukėje įsiūtas tokio tipo pamušalas nepraleis šalčio. Su žiemine striuke ji nepraleis šalčio. Taigi, to pačio tipo pamušalas vienoje situacijoje ne pats geriausias pasirinkimas, tačiau kitoje – idealus variantas. 

Norėdami pasisiūti egelantišką drabužį, pavyzdžiui, suknelę ar sijoną, rinkitės viskozės pamušalą. 

2. Pamušalai parenkami dažniausiai derinant su išorinėmis medžiagomis

Kuo natūralesnis išorinis audinys, tuo natūralesnį pamušalą turėtumėte pasirinkti. Natūralius pamušalus geriausia rinktis kardiganams ir vilnoniams paltams. Taip pat šie minkšti ir malonūs liesti pamušalai tiks prie drabužių, kurie bus dėvimi arti kūno. Jei nuspręsite siūti švarką ar paltą, kurio pagrindinė užduotis bus sušildyti, įsiūkite į švarką kvėpuojantį pamušalą. Tai padės išnaudoti striukėms naudojamos medžiagos savybes. „Sunkesniems drabužiams“, t.y., paltams arba storiems švarkams ir megztiniams, reikėtų rinktis storus tankaus audimo pamušalus. 

Tačiau atminkite, kad pamušalas neturi būti storesnis už pagrindinį audinį. Tai viena iš auksinių taisyklių, renkantis tinkamą pamušalą. Visada galite patikrinti pamušalo storį ir svorį. Šie pagrindiniai parametrai padės lengviau priderinti pamušalą prie išorinio/pagrindinio audinio.

3. Elastiniai arba ne tokie elastingi pamušalai

Šiuo atveju lemiamą reikšmę turi ir medžiagos, su kuria bus derinamas pamušalas, tipas. Jei tai tamprus mezginys, reikia tokio pat tampraus pamušalo. Pavyzdžiui, vasarinėms suknelėms iš trikotažo tiks šilkinis suknelės pamušalas. Tik tokiu būdu gausite puikiai „subalansuotą” rūbą, kuris bus praktiškas. 

Pavyzdžiui, piniginės pamušalas dažnai naudojamas ne tik dėl estetinių priežasčių. Neelastingi ir storesni pamušalo audiniai yra skirti papildomai „stangrinti“. Be to, apsaugoti daiktą nuo išorinių veiksnių, šiuo atveju, monetų, kurios ilgainiui gali sugadinti piniginę, jei ši yra be pamušalo.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje