Skip to content

Užgavėnės tapo tautinio kostiumo niekinimu

Dūkšto gyventoja

Esu ilgametė Dūkšto gyventoja, tačiau dėl nenoro pakenkti savo artimiesiems, darbiniais santykiais susijusiais su rajono valdžia, nenoriu išduoti savo vardo ir pavardės. Rašau jums, kadangi manau, jog jūs, Lina, esate vienintelė viltis, vienintelis žmogus, kuris gali padėti išviešinti šią situaciją.

Praėjusį šeštadienį, vasario 18 d., Dūkšto kultūros centre vyko Užgavėnių šventė, kuria likau absoliučiai šokiruota. Laiško priede prisegsiu jums viską įrodančias nuotraukas, kurios buvo paviešintos „Dūkšto kultūros padalinio“ facebook puslapyje. Iš jų galite pamatyti, kokia mūsų tautiškumo negerbianti yra Dūkšto kultūros darbuotoja. Persirengėliai šventėje lakstė apsirengę tautinio kostiumo elementus – sijonus, prijuostes, tautines juostas, sermėgas, o tuo pačiu užsidėję velnių kaukes, apsikarstę perukais, išsidažę veidus, visaip kitaip išsidarkę. Baisu! Tikras pasityčiojimas iš tautinio kostiumo. 

Net pati kultūros darbuotoja Laura Abaravičiūtė su savo vyru yra užfiksuota nuotraukose, jie vienodas sermėgas apsirengę (kaip žinome, sermėga šiaip jau vyrams skirtas apdaras), apsikabinėjus „baronkų“ karoliais, apdriskusiais geltonais marškiniais. Atrodo, kad jai visiškai nerūpi mūsų paveldas, iš tautinių drabužių padarė tikrą parodiją. Praeidami pastebėjome visą šitą siaubą, bet nesitikėjome, jog jai net nebus gėda viešinti visa tai internete. Pamačius, net sustingau iš šito siaubo. Absoliuti gėda ne tik mano mylimam Dūkštui, bet ir visam rajonui! Net lauželio nesugebėjo sudėti, Morę degino ant kuolo, lyg seniūnijoje būtų sukūrentos visos malkos. Negana to, iš po pakampių sustatytos dar žmones gąsdina „kalėdinės“ dekoracijos – visiškai mūsų kultūrai nepriimtinas Grinčas ar pingvinas su kalėdine kepure. Nesuprantu, kur žiūri Ignalinos kultūros centro valdžia, kad leidžia šitaip „dirbti“? Tokius darbuotojus reikia vyti lauk! Girdėjau, kad ją dangsto pats meras, dirba ji su jo dideliu palaikymu. Neįsivaizduoju, kaip ji apskritai gavo šias pareigas, kadangi sklando gandai, jog ji galimai buvusi pasienietė, buvo atleista iš darbo dėl galimai nelegalių veiklų. Ar vieta tokiam žmogui kultūroje dirbti? 

Anksčiau Dūkšte visada dirbdavo išsilavinusios, savo darbą puikiai išmanančios darbuotojos, būdavo smagu apsilankyti, renginiai skoningi, išlaikyti. Dabar liko tik kažkoks maskaradas ir kraipymasis. Manau, kad Dūkštas nusipelnė tikrai savo darbą išmanančio, išsilavinusio žmogaus, daugiau, negu išdarkyto tautinio kostiumo ir Morės ant kuolo.

Prašau, pasidomėkite šia situacija. Jūs esate ištikimi mūsų tradicijoms ir vertybėms, to šiais laikais to ypač trūksta. Įdomi būtų jūsų nuomonė apie šią situaciją.

Lauksiu naujų „Mūsų Ignalinos“ leidimų.

21 komentaras

 1. Nesusireikšmink bobensija, tavo dūkštas įdomus tik tau. O kalbant apie kultūrą geriau užsiimkit Lietiviu kalbos mokymu tiems išgamoms kurie šnekėt gali bet pasirenka okupanto kalbą. O gal pas jus toj pusėj tai yra įprasta praktika prijausti kaimynams iš rytų?

  • Gerbiamam išgamų pirmtakui neprošal būtų lietuvių kalbos pačiam pasimokyti.

   • Gerų rusų nebūna. Čemodan vokzal (u)rodina.

    • Vištos mąstymas ir yra vištiškas…

     • Visiškas paštetas

 2. Eilinis politinis straipsnis..labai liūdna ir pikta, kad norint įkasti dabartiniam merui yra juodinami su politika nesusiję žmonės. O dar liūdniau, kad tie kurie užsakė šį strapsnį patys nemato savęs ir savo „baltos” praeities. FU.

 3. Man nesuprantamas šio laiško autorės pasibaisėjimas ir kuo ji jau taip buvo šokiruota 🙂 Užgavėnės, tai šventė simbolizuojanti žiemos išvarymą. Ne naujiena, kad užgavėnėse būna persirengėliai. Esu buvusi daugelyje užgavėnių ir tikrai ne vienose mačiau persirengėlius su prijuostėm ar sijonais tautiniais..kas dėl morės tai visoje Lietuvoje ji deginama su laužu ar be jo..eilinis politinis straipsnis apie nieką

 4. Tiesiog
  Visi šio nedomero padlaižiai visur mato tik užsakymus. O žmonės patys mato, kas daros, ir rašo. Šioj situacijoj meras tik kaip negatyvo fonas, kultūra yra draugės Marijonos daržas.

 5. Hm..na mero ar kaip Jūs rašot „nedomero” nepažystu, politinei partijai nepriklausau🙂 skaitau kas paršyta straipsnyje ir darau išvadas. O Jūsų komentaras tik patvirtina mano spėjimus😉

 6. Tai… tai… tai kad jokios kultūros nebeliko Dūkšte ir be Užgavėnių aišku. Vasario 16 šventėje tik pilkuma ir jokio valstybingumo simbolio, minimslus dėmesys renginio organizavimui ir šventiškumui.
  Jokio kultūros mėgėjų kolektyvo neįsileidžia, visi tyliai pakampėse slapstosi. Prisiminus kaip kultūra atrodė kai Dūkšte dirbo Janina, Dangutė tai šiuo laikotarpiu verkt norisi

 7. Taigi visus isvare, kurie su kulturiniu issilavinimu ir patirtim buvo. Uztat dabar puiki darbuotoja su viduriniu issilavinimu turi, kuri neturi jokio supratimo apie kultura, sventes, tradicijas. Nors ka cia kalbet, kai tiesioginiam virsininkui net labai patinka ir facebooke sirdutes ant iraso apie uzgavenes deda. Kokia valdzia, tokia ir kultura.

 8. Aš pats seniausias Dūkšto gyventojas. Menu laikus, kai egzistavo ,,Kaukolės namai” ir visi buvo patenkinti, ypač tų laikų jaunimas. Tad prieš kapstantis po kitų praeitį, nereikėtų pamiršti savosios 😊 o ,,geriausias” epizodas kriminalinės policijos ekipažas budintis po ,,ponios” langais 🤣

 9. O svarbiausia mintis ,,buvo YRA kitų gerai dirbusių dirbsiančių darbuotojų”, kuriems labai norisi, kuriems labai knieti, tiesiog niežti…..Nekultūra čia nesmirdi, čia kvepia darbo vieta.

 10. Visiems, kurie čia mato tik politiką ir kerštą – kokie jūs esate šios šalies patriotai? Akivaizdu, jog darbuotoja yra visiškai nekompetentinga. Jūs galite nusukinėti žvilgsnį į vargšą, visų gujamą merą ar užsiimti raganų medžiokle – spėlionėmis, kas ką parašė. Nesuprantu, kodėl tokiose situacijose jūs puolate ieškoti kam tai yra naudinga, užmerkdami akis prieš pačią problemą. Panašu, tai yra nereikšminga palyginus su tuo, jog neigiamame kontekste yra paminimas meras ar menama autorė yra ne ką geresnė. Neįžvelgiu skirtumo, nes nemačiau dar Užgavėnių, kuriose dalyviai būtų apsirengę tautinio kostiumo elementus. O jei jūs matėte, kaip kažkas minėjo, tai atminkite, jog ne viskas, ką matote, yra geras pavyzdys. Neadekvatūs žmonės girtuokliauja gatvėse ir kabinėjasi prie žmonių, tas neretai pasitaiko, tai vadinasi, jog tai yra normalu? Prieš pasireikšdami tam tikra tema, pasidomėkite, gal tai, ką jūs mąstote, visai nėra teisinga. Kitaip, tiesiog apsikvailinate, nes tie, kurie turi nuovoką, mato, jog yra padaryta grubi klaida, o kas nieko nesuvokia bei nenori suvokti, mato tik žalius, mėlynus ir visokius kitokius, kurie tai kėsinasi į mero postą, tai į kultūros darbuotojo vietą. Atminkite, tautinis kostiumas yra tiek vertybiškai, tiek finansiškai brangus atributas. Jeigu jums nesvarbūs mūsų tautinio tapatumo simboliai (jie, beje, kainuoja milžiniškus pinigus, o ne centus), tai keliaukite lauk, neapsimetinėkite sąmoningais piliečiais, bandydami paikai politikuoti.

  • Visa bėda, kad vietoj padėkos už pastabą, į pačią menkiausią pastabą sureguoja kaip į puolimą. Visi progresyvūs darbuotojai laukia pastabų, kad kitą kartą renginį padarytų geresnį, o čia pasirodo esi priešas, vien dėl to jog išdrįsti pasakyti nuomonę. Tai kodėl žmonės bijo stskleisti straipsnio autorystę. Gal kad nesulauktų nepageidaujamo skambučio iš aukštybių su pasakymu kad taip lengvai tau nepraeis…

   • Pritariu jūsų išsakytai nuomonei.
    Taip pat norėčiau atkreipti visų dėmesį į tai, jog būtent čia, laikraščio „Mūsų Ignalina“ internetinio puslapio komentarų sekcijoje, vyksta inirtingiausios diskusijos. Visai priešingai negu socialiniuose tinkluose, kur lengvai neprisidengsi išgalvotu slapyvardžiu, kadangi prireiks įdėti žymiai daugiau pastangų susikurti naujai paskyrai. Čia, be baimės, jog kiekvieną pirstelėjimą stebi Didžiojo Brolio akis, skleidžiama laisva mintis. Susimąstykite, kokio emocinio klimato fone mes iš tiesų gyvename, jei galime pasiraitoję rankoves skambinti kompiuterio klaviatūromis tik užsislapstę, neduokdie, kas atpažintų. Neabejoju, jog bus teigiančių, jog taip buvę visada – prieš tai valdę elgėsi taip pat. Norėčiau priminti jums, kokią pasiutpolkę trypė nemenka dalis gyventojų per praėjusius rinkimus, kai internete plito riebiu raudonu kryžiumi perbrauktas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos logotipas. Ar įmanomas toks scenarijus šiomis dienomis? Gal kur matėte plintantį minėtojo įrašo atitikmenį su raudonųjų logotipu? Vis dėlto, nors ir nesu „žalia“, nulenksiu galvą bei pripažinsiu, kad laisva gyventojų pozicija turėjo galimybes plisti, nereikėjo panikiškai drebėti tartum drebulėms. Tad, galite pešioti senąją valdžią ir toliau, ieškoti ką prikalti prie kryžiaus, bet situacija kalba pati už save. Jūs sėdite čia, skaitote „niekingų žmogelių“ laikraštį, kuris yra „nupirktas valstiečių“ ir laukiate naujų komentarų arba rašote juos patys. Jeigu jums atrodo, kad jūsų oponentai negaus lazda per nugarą, nes parašė kažką ne pagal socdemus ar Rasiką, tai prašom, persikelkite į facebook‘ą, sudėję rankeles laukite atpirkėjo. Deja, ten išvysite tik dabartinę valdžią šlovinančius pasisakymus, kitokie dabar šiukštu negalimi.
    Tiesa, laiško autorė buvo teisi. Jo didenybė meras iš tiesų palaiko minėtą darbuotoją, kadangi net po tokio akibrokšto tautiškumui, drįsta facebook‘e dalintis jos artėjančių renginių reklamomis. Infantilus tipas, tik tiek galima pasakyti. Bet velniop tą Lietuvą su jos sijonukais bei prijuostėlėmis, svarbu paglostyti savo išpūstą ego. Tokiems valdininkėliams nereikia priešų, jie patys sau šaudo į kojas.
    Beje, aš ne esu ne Jonas, Lina, Onutė ar Jūratė. Pirštais nebaksnokite, nemandagu.

    • Pagal stilių sakyčiau labiau Kaukolinio pardavėja. Onutė labiau prie Marytės būtų 🙂 .

    • Atleiskit, o kodėl pati renkatės slapyvardį??

 11. Žmogus jaučia komfortą savo lygio žmonių grupėje – tokie patys apie save ir buria tokių pačių žmonių grupę. Mano nuomone, žmogus baigęs mokslus universitete, kuriam jau apie 40 ir daugiau, sunkiau perserga didybės manijos liga negu jaunas iki 30 metų jaunuolis. Ignalinos savivaldybėje administracijos direktorė ir pats meras serga dar šia liga. Neaišku, meras baigė tą Romerį ar ne, ar pasiliko kitai kadencijai ? Pažiūrėkite, kaip jie nekenčia, žemina specialistus su universitetiniu ir laiku pabaigtu mokslu – jie renkasi „koleginius” (su visa pagarba kolegijai). Kiek žinau, jau iš savivaldybės išgrūdo ar kitaip privertė išeiti gal 10 specialistų su universitetiniu išsilavinimu, kurie sėkmingai dirba kitose savivaldybėse. Tai kam Ignalinos jaunuoliui mokytis universitete, vis tiek reiks dirbti kitoje savivaldybėje, o ne namuose.

 12. Man gerai, džiaugiuosi, kad manim apsirengia.Svarbu, kad susildau kieno nors nuodėminga kūną.

  • Oi sermėga, tu sermėga,
   Ar kalbėti taip negėda…
   Visad tu dengei lietuvio kūną,
   O dabar renkiesi velnio skūrą


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here