Skip to content

Rytoj Ceikiniuose ieškosime paskendusio Antrojo pasaulinio karo tanko

MI informacija

Netikėtai išgirstas pasakojimas apie nuskendusį tanką vilniečiui Karoliui Dimbeliui tapo paskata veikti. Nors K. Dimbelis gimęs ir augęs Vilniuje, jo tėvas Alvidas Dimbelis ir proproseneliai gimę ir gyvenę čia, Ignalinos r., Dimbelių kaime.

Niekas rimčiau į nuskendusio tanko legendą nežiūrėjo, kol K. Dimbelis kartu su istorijos geneologinių tyrimų instituto pagalba nepradėjo domėtis savo giminės istorija, tokiu būdu tanko paieška taip pat tapo vienu iš jo tikslų.

Žodis po žodžio su vietiniais gyventojais, apylinkių analizės ir vaikščiojimų po jas, buvo rasta artimiausia preliminari galimai nuskendusio tanko buvimo vieta – vietinių vadinamoje Ignašolkos pelkėje, Ceikinių kaimo gale esančiame miške.

Norint patikrinti faktą detaliau, iš Šiaulių buvo atsivežta speciali įranga – giluminis ir tik didelio gabarito metalo objektus rodantis metalo detektorius. Kol pelkė buvo užšalusi, nepaisant kitų kliūčių ekspedicijai, buvo palanku šukuoti pelkę detektoriumi. Ir iškart įvyko iš pirmo žvilgsnio kuriozinė situacija – vos tik ieškotojų komandai įžengus į pelkę, per 2–3 metrus nuo kranto detektorius pradėjo indikuoti labai stiprų signalą, vėliau, po visos pelkės šukavimo, ši vieta ir išliko skleidžianti stipriausią signalą. Kas tai – tankas ar kitas didesnio kiekio metalo objektas?

Su darbų komanda buvo nuspręsta tai išsiaiškinti vieninteliu būdu – su specialia technika kasti ir siurbti pelkę, pradedant nuo vietos, kurioje metalo detektorius rodė stipriausią signalą. 

Darbai planuojami rytoj, kovo 11 d., nuo ryto iki vakaro, stovyklavietę įkuriant Artimavičių šeimos sodyboje Ceikinių kaimo gale.

K. Dimbelis pabrėžia, kad ši iniciatyva, nepaisant būsimo paieškų rezultato, yra skirta stiprinti Ignalinos krašto bendruomenę, skatinti branginti jos šeimų istorijas bei toliau puoselėti Ignalinos rajono kraštą.

Darbų vykdymo diena pasirinkta neatsitiktinai, simboliškai tai susiję ir su Kovo 11-ąja, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena.

Interesantai yra kviečiami šiltai apsirengti ir užsukti!

Projekto iniciatoriai nuoširdžiai dėkoja už efektyvų ir prasmingą bendradarbiavimą:

Artimavičių šeimai,
Valdai Trapikui,
Romui Palankiškiui,
Eimučiui Grušniui,
Ceikinių seniūnijai ir seniūnui Sauliui Zabolevičiui,
Ignalinos
 aplinkos apsaugos inspekcijai ir Viktorui Ksenzovui,
Kunigui
 Marijonui Savickui,
laikraščiui
 „Mūsų Ignalina“ ir Jonui Baltakiui,
visiems, įvairiais būdais prisidedantiems prie iniciatyvos.

Projekto iniciatoriai

Asociatyvi nuotr. 

4 komantarai (-ų)

  1. Ir čia kunigas savikcis, kiek jau galima. Prie dabartinės valdžios dividendų gauna su perteklių.
    Todėl ir balsavimo rezultatai už rasiką Mielagėnų ir Ceikinių parapijoje rodo.

  2. Nu Rimai, galit kaip norit interpretuot, bet tai yra tikrai doras, protaujantis strateguojantis ir mastantis gerbiamas klebonas- kunigas mokantis suburti bendruomene uz tai ir net dvi parapijos palaiko ir pritraukia zmones tai sako daug ka,2017 m ceikiniu bendrumene paukojo mazdaug 20 000eur turedama vos 200 bendrijos nariu tai reiskia labai tikejo gerbiamu klebonu kunigu kuris kaip matom neapvyle, pinigai buvo panaudoti tikslingai atstatytyti sudegusiai Ceikinių Švč. Mergelės Marijos bažnyčiainesate manau i o Jus Rimai pagalvokit ir isvardinkit savo gerus darbus ka padaret del bendruomenes arba atsiskleiskit kas esate tada bendruomene matys vertins, gal tikrai kazka padarete neturedamas jokios naudos tik aukodamas? Tai kad kazka kometare rašydami pamastykit?

  3. O bendrai Rimai apie mokesčių sistemą ar ką nors truputi išmanote ir ar zinote kas yra dividentai,? kada ir kokio imones gali issimoketivadovaujantis LR įstatymais?

  4. Ir manau cia politika ne prie ko , baznycia agitacijos nevede


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here