Skip to content

Apie savivaldybės skolas

MI informacija

Ilgalaikiai ir trumpalaikiai finansiniai įsipareigojimai (tūkst. eurų)

Šios valdžios šalininkai dažnai facebook rašo, kad „valstiečiai“ esą praskolino rajoną, o ši valdžia jį atgaivino, pakėlė. O kaip yra iš tikrųjų. Šie skaičiai oficialūs iš savivaldybės iždo ataskaitų.

 2016 m.2017 m.2018 m.2019 m.2020 m.2021 m.
Ilgalaikės skolos2712,92517,72381,41873,42772,32 872,2
Trumpalaikės skolos1235,51202,11372,21968,81143,21 548,7
Visos skolos3925,53728,93704,03841,23915,44 420,9

Reikia atkreipti dėmesį, kad 2022 m. buvo suteikta pati didžiausia įmanoma garantija finansų institucijoms už UAB Ignalinos šilumos tinklų imamą paskolą – 866 tūkst. eurų. Gal būt UAB šilumos tinklai patys grąžins skolą, tačiau mažai tikėtina ir beveik galima konstatuoti, kad  savivaldybei teks šią skolą padengti. 

Skolinimosi situacija nekontroliuojama. Nuo 2019 m. savivaldybė turėjo 1,9 mln. ilgalaikių skolų, 2021 m. gruodžio 31 d. skola išaugo vienu milijonu ir sudarė 2,9 mln. eurų. Savivaldybės iždo ataskaita už 2022 m. dar nepaskelbta, tačiau pagal skelbiamą 2022 m. trijų ketvirčių savivaldybės iždo ataskaitą, galima daryti prielaidą, kad tiek ilgalaikiai, tiek trumpalaikiai įsipareigojimai bus didesni, nei 2021 m. gruodžio 31 d., nes 2022 m. spalio 31 d. savivaldybė jau turėjo 4,9 mln. eurų skolų. 

13 komentaras

 1. O o..! Dabar supratau, kodėl j Rasikas vengia akistatos su L.Ragaišiu.
  Norint paslėpti šią skolą ir permesti ant žmonių, žút būt reikia tapti meru.
  Sėkmės Ignaliniečiai! Jūs balsuojate už dvi galimybes:
  Arba Jums šakės!
  Arba susitvarkysite!

  • Kiek ropė būdamas meru prisipirko būtų ir žemiu ? Kaip ropė Ignalina pasodino į skolas bankuose ,kas moka už renovaciją Ignalinoje tipo jis gyrėsi kad surenovavo ,pažiurekite į parko grindinį ,reikia visą per naują daryti visos plytelės viršuje,kiek valstiečiai verslu įsileido per 30 metu ? Pabradės gamykla turėjo būti Ignalinoje,kas ne leido ? Ropė ne leido , valstiečiai sunaikino Ignalina ,dabar reikia daug daug metų sutvarkyti ,kaip sporto bazės ten ?tai pat valstiečiai ne kalti ?

   • Oho koks žinovas. Klok faktus. Tau iki Ropės kaip iki mėnulio pėškom. Kad jau toks žinovas apie sklypus, tai gal visuomenei gali pasakyti kiek ir kokiems paežerių žemės sklypams Ignalinoje suruošto pardavimo dokumentai. Tai visokie gandai sklando, kad greitu laiku bus parduota 13 sklypų kiti sako daugiau. Ignaliniečiai galės siaura juostele pro meldus paežere prasibrauti. Ką išsaugojo bendram visuomenės interesui to greitai nebeliks.

    • Tai klokit apie tuos 13 skl., šiaip būtent Jūsų minimam piliečiui valdant buvo atiduota privatizavimui ne viena visuomenės poreikiam palikta paežerė kadangi savivaldybė nematė poreikio.

    • Turbūt dažnai paežerėm vaikštot. Neužkliuvo privatizuotos Žaliojo ežero pakrantės, ir kada tai buvo padaryta? Ir kuriuos partijos sąraše į tarybą esantis pilietis vysto verslą privatizuotuose pastatuose?😉

 2. Na taip,gerai už viso rajono mokesčių mokėtojų pinigus skirti dotacijas už šildymą ir vandeni,kaimo varguoliai padengs Ignaliniečių mokesčius,toliau bus dar gražiau.

 3. Mūsų Ignalina pranešiu jūs į darbo inspekciją nes ne gerų dalykų girdėjau ,tegul patikrina ,bet ne Ignalina o tiesiai į Vilnių.

  • Nereikėtų tirštinti spalvų. Be skolų nėra nei savivaldybių nei valstybių. Toks gyvenimas. Kuomet reikėjo valstiečiams veiklai, skolinosi ir nieko. 2016 skola beveik 4 milijonai. Tas pats ir dabar, skolintis normali praktika. Svarbu rezultatas. Valstiečiai katilinę taip pat ne savo pinigus sudėję
   renovavo🙂.

   • Taip, skolos bus, nes skolinimasis – normali praktika…
    Tačiau…
    Kaip panaudoti pinigai? Reikia audito būtinai.
    Juk didelės sumos ir dar prieš rinkimus.
    Juk gi ne katilinę renovavo, pamastykite adekvačiai, čia labai daug klausimų dėl finansų panaudojimo?

 4. „Valstiečiai kreipėsi į Konstitucinį teismą dėl Landsbergio”, panaudojo savo FB Lukoševičienė, nors tai darė socdemai gerokai anksčiau ir daro dabar, bet sieja su Ragaišiu..
  https://www.lsdp.lt/g-paluckas-apie-valstybes-vadovo-statuso-v-landsbergiui-suteikima-tai-neatsakinga/

  Gamyklos neleido pastatyti ar Ropė gi?, nestatė dėl žmonių trūkumo, bet vėl sieja su Ragaišiu..
  Skolas paliko 1,5 milijono valstiečiai, o pridėjo dar du kartus daugiau socdemai, vėl Raigaišis.

  Kunigui Savickui Petrauskų premiją socdemai įteikė už sudegusias bažnyčias, o tas Mielagėnų senelių namuose renka balsus už Rasiką,
  TAI KĄ IR ČIA GAL RAGAIŠIS?

 5. Auditas reikalingas ir manau privalomas. Kam skolintasi manau galėtų atsakyti su laikraščiu susijęs tarybos narys, be tarybos pritarimo manau tokie dalykai nevyksta. Toks manau turėtų būti jo darbas, pateikti visą informaciją rinkėjams.

 6. Kokia kalba apie ką nors, koks rašinys, nors apie ūkį ir bites, bet Operatorius vis vien tik toliau katilinės nieko nemato. Jau tokia meilė ir neabejingumas, kad savo artimiesiems kažin ar laiko turi. Katilinė gal medumi kvepia ar pinigais, ar Operatoriui nieko nekliuvo.

 7. Reikėtų tą laikraštuka uždrausti ir įkurti nepriklausomą. Kad jokia partija, joks vadovas, negalėtų įtakoti žiniasklaidos. Manau pakankamai MI apsimelavo. Visos partijos blogos tik vieną be grieko. Gal pakaks isidirbineti iš Ignaliniečiu?!


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here