Skip to content

Iš įvykių suvestinių…

Latvio sitroenas – slėptuvė ant ratų 

Pirmadienio vakarą VSAT Vilniaus pasienio rinktinės pareigūnai, vykdydami tarnybą Ignalinos rajone, prie Tverečiaus patikrinti sustabdė automobilį „Citroen C4“ su latviškais registracijos numeriais. Jį vairavęs 49-erių latvis pasieniečiams pateikė tvarkingus asmens ir transporto priemonės dokumentus. Tačiau į šią paprastą procedūrą reaguoti ramiai vairuotojui nepavyko. Į akis krentantis latvio nerimas VSAT pareigūnus paskatino sitroeną pristatyti į Tverečiaus pasienio užkardą ir ten patikrinti jį nuodugniau.

Nuojauta VSAT pareigūnų nenuvylė. Paaiškėjo, kad automobilyje yra įrengtos slėptuvės, kurias užsienietis prikimšo cigarečių „NZ Gold“ su baltarusiškais akcizo ženklais (žiūr. nuotr.). Pasieniečiai iš užmaskuotų ertmių ištraukė 1139 pakelius cigarečių.

Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką Latvijos piliečiui gresia bauda nuo 3500 iki 6000 eurų. Užsienietis taip pat gali netekti automobilio, kuriuo neteisėtai gabeno rūkalus. Po apklausos pasieniečiai latvį paleido. Automobilis ir cigaretės saugomi Tverečiaus pasienio užkardoje.

Vagystė

Kovo 19 d., apie 21 val., Dūkšte iš buto pavogtos naujos metalinės šarvo durys. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Elektroniniai piratai

Kovo 12 d., apie 19 val., buvo įsilaužta į vienos UAB duomenų bazes ir užblokuotos įmonės buhalterinės programos, duomenų bazės ir dokumentai. Dėl duomenų atšifravimo rakto yra reikalaujama 17 000 eurų suma. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 198str. 1 d.

Ieško ir keturkojai pasieniečiai

Mūsų rajone pasieniečiams įkliuvo nepilnametis, gabenęs 1000 pakelių baltarusiškų rūkalų, o jį susekė tarnybinis pasieniečių šuo. Už padarytą nusižengimą jam gresia tūkstantinės baudos. Jaunuolis perduotas Vaiko teisių ir įvaikinimo tarnybai.

Kovo 21 d. vakarą VSAT Pūškų užkardos pareigūnai prie Molinės kaimo vaizdo stebėjimo sistema užfiksavo asmenį su nešuliu ant pečių. Pasitelkę kinologą su tarnybiniu šunimi, belgų aviganiu Fire, pasieniečiai nešiką sulaikė prie Kačergiškės. Paaiškėjo, jog tai VSAT pareigūnams gerai žinomas 17-os metų rajono gyventojas. Jo gabentuose dviejuose ryšuliuose rasta 1 tūkst. pakelių cigarečių „NZ Gold“ su Baltarusijos akcizo ženklais. Be to, jaunuolis buvo be asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančio dokumento, kuris yra būtinas pasienio ruože. Vietovę patikrinęs kinologas su tarnybiniu šunimi daugiau įtartinų asmenų ar daiktų neaptiko, valstybės sienos pažeidimo nenustatė.

Už akcizinių prekių gabenimą pažeidžiant nustatytą tvarką, rajono gyventojui pradėta administracinė teisena. Kadangi tokį nusižengimą padarė ne pirmą kartą, jam gresia bauda nuo 5760 iki 6000 eurų, o už pasienio teisinį režimą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimą, padarytą pakartotinai, teks mokėti baudą nuo 90 iki 170 eurų.

Po apklausos nepilnametis perduotas Utenos apskrities Vaiko teisių ir įvaikinimo tarnybai. Neteisėtai gabentos cigaretės laikinai saugomos Pūškų pasienio užkardoje.

VSAT nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje