Skip to content

Ignalina „pasipuošė“ informaciniais stendais

Lina RAGINYTĖ

Tas nesikalbėjimas – tarsi kokia įkyri bėda persekioja. Tiek kolektyvuose, tiek šeimose bei bendruomenėse kyla ginčų ar pykčio priepuolių tik dėl to, kad žmonės nesikalba, nesitaria ir argumentuotai nediskutuoja. Jau kuris laikas tai vienur, tai kitur ignaliniečiai susibėgę paniurna dėl naujo miesto užrašo prie įvažiavimo, o savaitgalį naują kalbų ir ginčų bangą sukėlė rajone atsiradę informaciniai stendukai (vizualizacijos) prie istorinių objektų. 

Miesto užrašas

Kaip jau daugelis spėjo pastebėti, važiuojant nuo Dūkšto (Vidiškių) pusės, netoli miesto kapinių pastatytas naujas, dailus užrašas „Ignalina“. Daugelis sutinka, kad jis gražus ir modernus, gal net gražesnis už Visagino mieto užrašą, kuris atrodo lyg bandytas kopijuoti nuo tų pačių visaginiečių. Tačiau, ar tikrai jis tinka senosios Ignalinos įvaizdžiui? Šiam miesteliui jau daugiau nei 160 metų, jis turi savo praeitį, esantis gamtos dalis ir svajojąs turėti nepopierinį kurorto statusą. O jam sukurtas užrašas šaukte šaukia, kad įvažiuojate į modernią plastiko ir stiklo kosminę erdvę. Visaginas – jaunas, daugiabučiais nusėtas, iš dalies pramoninis miestas. Jam toks modernus stiklo, plastiko darinys tinka, gal net tiktų ir kokiai nors pramoninei Utenai, bet tik ne Ignalinai. Čia tas pats, kai senovinėje sodyboje žmonės pasistato plastikinį gandrą – nežinai net kaip reaguoti.   

Informaciniai stendai

Ignalinoje prie Laisvės aikštės ir kitose istorinę atmintį turinčiose vietose praėjusį penktadienį atsirado informaciniai stendai. Ant dviejų šviesiai pilkų kojelių įmontuotas stiklas, kuriame atvaizduotas konkretus objektus kaip galimai atrodęs prieš šimtą ar daugiau metų. Vizualizacija gal ir nebloga, sakiniai apie objektą parinkti visai įdomiai, bet… vaizdas iš šalies toks, kad kažkas atnešė ir paliko kažkokį nereikalingą daiktą. Ypač atstumiančiai šie svetimkūniai atrodo prie senųjų pastatų kaimo vietovėse. Būtent tokias asociacijas kelia partiktas netinkamos įrėminimo formos ir spalvos. Pasikartosime – kas tinka pramoniniam miesteliui ar stiklinių dangoraižių rajonui, tas visai netinka natūralios gamtos apsuptyje įsikūrusiam miesteliui. 

Ir vienu, ir kitu atveju skuboti sprendimai davė nei šiokį, nei tokį rezultatą. Lyg ir norai geri bei gražūs, bet su aplinka disonuoja. Ar tikrai Ignalinos krašto žmonės negalėtų priimant visiems svarbius sprendimus negalėtų išsakyti savo nuomonės? 

Autorės nuotr. 

7 komantarai (-ų)

  1. Kas gyvena nostalgija niekada nepatobulėja. Gyvenam 21 amžiui. Vilniui 700 metų irgi viską mediniais užrašais apkabinėt? Matosi jūsų veržlumas eina į …

    • Teršiat ponas Gedimino vardą 😉 tie stulpai tikrai disonuoja. Idėjos geros, bet išpildymas nevisai.

  2. Kai tik privažiuoju tą ale modernų Ignalinos ženklą, išsigąstu kad gal paklydau. Tokio pat „modernumo” Lietuvoje ne vienas ir ne du. Mane visada apima nejaukumas dėl kičinių darbų. Jau geriau būtų pasitikusios pakelės pušelės nei šis plastnasės gabalas. Nėra ko džiūgauti.

  3. Jeigu moderniai renovuojam daugiabučius, tai valio džiaukimės, grožėkimės, o jeigu kelio ženklą, tai fui, negražu, kam to reikia? Apgailėtini argumentai, nevykusi ,,žurnalistė”.

  4. Modernumas modernumui nelygu. Jei šis „modernumas” pritiktų prie gamtos ir nustebintų originalumu tai VALIO. O čia – privažiuoji Visaginą ir olia – toks pats ženklas, tik vietoj gervės, lelijos ant šlykštaus mėlynumo juostų.

  5. Kai neturi apie ką rašyt ,tai rašai nesąmones…

  6. ,,Gal ir neblogai atrodo, bet geriau būtų kitaip…..” Taip nutinka tik tada, kai žmogus pats nežino ko nori. O man stendas prie įvažiavimo labai patinka!!!!


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here