Skip to content

Kokie yra šiuo metu vykstantys ES projektai?

MI informacija

ES biudžeto lėšomis finansuojami projektai apima labai įvairias sritis ir temas. Jų poveikis yra aplink mus ir jų poveikis mūsų gyvenimui jaučiamas kasdien. Yra viena pagrindinė platforma, kurioje galite rasti informacijos apie ES finansuojamus projektus ir jų rezultatus: Finansavimo ir konkurso galimybių portalas. Norėdami rasti projektus ir rezultatus konkrečiomis temomis, žr. toliau pateiktą sąrašą. Kelios temos toliau suskirstytos į konkretesnius poskyrius, kad būtų lengviau naršyti. Toliau pateikti projektai yra susiję su finansavimo programomis iš ankstesnio ilgalaikio biudžeto, kuris buvo vykdomas 2014–2020 m. Dabartinėje daugiametėje finansinėje programoje kai kurios iš jų buvo sujungtos arba pakeistos naujos kartos programomis. Išsamią dabartinių finansavimo galimybių apžvalgą rasite ES finansavimo programų puslapyje.

Moksliniai tyrimai ir inovacijos

Horizon projektai finansuojama iš ES paramos lėšų: išsami ir interaktyvi informacija apie pasiūlymus, finansuojamus projektus ir rezultatus, įskaitant konkrečios šalies ir organizacijos rezultatus. „Horizon Results Platform“: informacija apie ES finansuojamus mokslinių tyrimų projektus ir kaip į juos investuoti. Inovacijų sėkmės istorijos – CORDIS duomenų bazė. Anglies ir plieno tyrimų fondas (RFCS): fondas, remiantis mokslinių tyrimų projektus anglies ir plieno sektoriuose. 

„Horizontas 2020“ (H2020) yra didžiausia ES mokslinių tyrimų ir inovacijų sritis, programai, kurios finansavimas per septynerius metus yra 77 mlrd. (2014–2020 m.). Sujungus mokslinius tyrimus ir inovacijas, „H2020“ padeda pabrėžti puikų mokslą, pramonės lyderystę ir kovą kartu už visuomenės iššūkius. H2020 padeda Europai gaminti pasaulinio lygio mokslą, pašalina kliūtis naujovėms ir palengvina viešajam ir privačiam sektoriui bendradarbiauti diegiant naujoves. H2020 yra atviras visiems, jo struktūra yra paprasta, kuri sumažina biurokratijos ir laiko, kad dalyviai galėtų sutelkti dėmesį į tai, kas svarbu. Šis metodas padeda projektams greitai įsibėgėti – ir greičiau pasiekti rezultatų. Vadinasi, H2020 žada daugiau laimėjimų, atradimų ir pirmųjų pasaulyje atradimų patekusių į rinką.  Šiuo metu vyksta daug finansuojamų ES projektų ir juos visus globoja tam tikros valstybinės institucijos. Jei turite ryškias vizijas ir geras idėjas kaip išplėtoti gerus projektus, kreipkitės dėl projektų pateikimo. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje