Skip to content

Paremkime Palūšės valtinės ir draugų idėją

Lina RAGINYTĖ

Kartais paprasti dalykai padaro daugiau, nei milžiniški užmojai. Mylintys Ignalinos krašto ežerus, miškus ir kalnus, bent mintyse užsukantys į legendų ir mitų pasaulį, kviečiami paremti dar vieną, visai kuklią, bet savaip prasmingą ir vienijančią idėją – koplytstulpio, saugančio tiltus ir gelbstinčio nuo vandens nelaimių pastatymą. 

Palūšės valtinė socialinio tinklo facebook savojoje paskyroje skelbia:

„Šv. Jonas Nepomukas, čekų šventasis (1393 m.), karaliaus įsakymu buvo nustumtas į Vltavos upę. Lietuvoje Nepomuko kultas ėmė plisti XVIII a. ir beveik prilygo Šv. Jono krikštytojo kultui. Šv. Jonas Nepomukas – tiltų globėjas ir sergėtojas nuo vandens nelaimių.

Balandžio 22 d. labai reikia vyrų pagalbos pastatyti atkurtą koplytstulpį ir sutvarkyti aplinką.

Kolegos valtininkai, visi turistai, kurie laimingai plukdėt savo laivelį pro Strazdų tiltą, prisidėkite prie koplytstulpio užbaigimo! Darbas užbaigtas, tik liko neapskardintas stogelis.

Jo apskardinimui rūksta 300 Eur.

Lėšas perveskite į Daunorių krašto bendruomenės „Ažu Tauragną“ sąskaitą LT677300010167226559. Mokėjimo paskirties skiltyje rašydami „auka koplytstulpiui“.

Viešai paskelbsime, kiek jau turime, kas ir kiek aukojo“.

Palūšės valtinė jau dėkoja Sigutei, Miglei, Gediminui, Gintarui, Andriui ir Giedrei… nes jų dėka sąskaitoje yra jau 160 Eur. Prisidėkite ir Jūs! 

P. S. Teko ne kartą būti Prahoje ant tilto, nuo kurio šv. Jonas Nepamukas ir buvo numestas į Vltavą. Ten yra šventojo varinė skulptūra, ant kurios įspausta reljefinė rankos plaštakos žymė. Reikia sugalvoti norą, ir ant žymės uždėti savo ranką. Sako, noras išsipildys. Taip daro tūkstančiai turistų, einančių tuo tiltu į karaliaus rūmus.

J. Baltakis

„Palūšės valtinės“ nuotr. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here