Skip to content

Vaikų literatūros premija atkeliavo į Ignaliną

Parengė Lina RAGINYTĖ

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė balandžio 3 d. įteikė šių metų Vaikų literatūros premiją. Premija už kūrybos įvairovę ir mitinių būtybių atspindžius šiuolaikinėje vaikų literatūroje įteikiama rašytojai Kotrynai Zylei, o už nuopelnus populiarinant vaikų literatūrą ir skaitymą – viešajai įstaigai „Meno bangos“.

Ignaliniečių viešoji įstaiga „Meno bangos“ (vad. Marius Kraptavičius, projektų vadovė Gintarė Adomaitytė, žiūr. nuotr.), komisijos nuomone, išskirtinis reiškinys, pirmenybę teikiantis regionų vaikų ir paauglių švietimui ir skaitymo skatinimui. „Meno bangos“ vaikams sistemingai organizuoja įvairius renginius, susitikimus su menininkais, savo interneto svetainėje aktyviai skelbia straipsnius kultūros, literatūros ir kitų meno formų temomis bei aktualijomis.

2022 m. su Lietuvos kultūros tarybos parama buvo įsteigta nauja rubrika „Apie knygas mažiems ir jauniems“. Svetainėje rašantys autoriai skiria dėmesio tiek pačioms knygoms, tiek vertėjams, tiek autoriams. Išskirdama „Meno bangų“ veiklą ir išrinkdama šią įstaigą laureate, komisija pažymėjo, kad ji reprezentuoja Lietuvos kultūrinį gyvenimą ir aktualijas už didmiesčių ribų, o tai labai svarbi ir reikalinga misija. 

Vaikų literatūros premiją yra įsteigusi Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Ja norima paskatinti, kad rastųsi daugiau kokybiškų kūrinių vaikams ir paaugliams, taip pat norima įvertinti švietimo, visuomeninių ar privačių įstaigų, asmenų indėlį populiarinant vaikų literatūrą, ugdant estetines, bendražmogiškas ir pilietines vertybes, skleidžiant originalias kūrybos iniciatyvas.

Premija teikiama kasmet, minint Tarptautinę vaikų knygos dieną. Premija – 100 BSI (bazinė socialinė išmoka) – 4900 Eur.

Šios premijos laureatais yra tapę Kęstutis Kasparavičius, Vytautas V. Landsbergis, Vytautė Žilinskaitė, Ramutė Skučaitė, Violeta Palčinskaitė, Ignė Zarambaitė, dailininkė Zofija Vainilaitienė, Tomas Dirgėla ir daugelis kitų vaikų literatūros rašytojų, skaitymo skatintojų ir populiarintojų. 

Parengė Lina RAGINYTĖ

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here