Skip to content

Jautrumas su dzūkiško smėlio sauja

Sigita TELYČĖNAITĖ

Balandžio 14 d. Mielagėnuose įvyko garsaus menininko Mindaugo MILINAVIČIAUS darbų parodos atidarymas, pristatytos kūrėjo karikatūros, medžio darbai-prizai, suvenyrai. Su pavasario paukščiais į Mielagėnų kraštą iš sostinės grįžta Aldona ir Mindaugas Milinavičiai. Ilgai laukta šviesa suspindi Kikižerio pakrantės, vėl aplinkai kalbėdamos apie kasmet atgimstančias dvasinio grožio ir jautrumo apraiškas. Tradicinėmis tapusios kūrėjo darbų parodos į vieną ratą sukviečia visus bendraminčius ir pažįstamus.

Daugeliu talentų Aukščiausio apdovanotas menininkas, nepaliaujamai ieško savęs išsakymo formų, dėlioja visas įmanomas, subtilias kūrybines mozaikas. Kažkada į Mindaugui gimusį klausimą – kas tu esi, Žmogeli? – pats laikas atsako menininko rankomis, pateikdamas begalę variantų…  Viename iš jų aiškiai skamba žodžiai – genialus Dievo kūrinys,  bylojantis Jo didybę ir šviesą. Kol veda jautrumas, pasemtas į širdį su dzūkiško smėlio sauja, kol basos kojos mena gimtinės ražienas, didžioji kelionė per meną tęsiasi.

Svarbiausia, reiklaus žiūrovo akis menininko darbuose randa geidžiamas linijas, pažįsta ieškomą harmoniją, regi grožį. 

Kas paneigs slėpiningą, reikalingą beveik kiekvienam, mūsų sielas gelbstintį kūrybos magnetą? Juk kartais pavieniai fragmentai žadina, purto iš dvasinio sąstingio, prikelia, atitraukia žmogaus dvasią nuo prarajos krašto… Gelbsti nuo pražūties.

Mindaugo Milinavičiaus darbai nepaklūsta įprastai trimatei erdvei, jie spaudžia, plėšia aplinkos diktuojamas ribas, nuolatos kalbėdami apie kūrėjo vidinę ekspresiją, jo kūrybos jėgą. 

Mindaugas Milinavičius surengė personalinę parodą Norvegijoje ir ne vieną Lietuvoje, dalyvavo mišriose dailininkų parodose. Nemažai jo darbų iš Vilniaus galerijų įsigijo užsieniečiai ir išsivežė į Prancūziją, Belgiją, Lenkiją, Ameriką, Vokietiją, kitas tolimas šalis. Su medžio skulptūromis ir karikatūriniais piešiniais jis daug dešimtmečių dalyvauja bendrose karikatūristų parodose, skirtose balandžio pirmajai – Melagių dienai. Menininkas – Lietuvos dizainerių sąjungos narys, Lietuvos dailininkų sąjungos narys; Kultūros ministerija jam suteikė meno kūrėjo statusą.

Praėjusį penktadienį, dalindamasis su mielagėniškiais darbo vaisiais, menininkas pasakojo prizų bei suvenyrų atsiradimo istoriją, karikatūrų kūrimo aplinkybes. Dialoguose su parodos atidarymo svečiais, eilinį kartą, liudijo duoto talento ryškumą, pasidalindamas kūrybos proceso ypatumais. 

Menininko darbų parodos  pristatymas Mielagėnuose tapo gražia pavasarinių švenčių ciklo pradžia. Į renginį, su nuoširdžiais sveikinimais bei linkėjimais, skirtais darbų autoriui, atvyko kunigas Marijonas Savickas, garbūs kraštiečiai Aldona ir Feliksas Ivanauskai, Mielagėnų seniūnas Adas Trakymas, Ceikinių seniūnas Saulius Zabolevičius, kiti parodos atidarymo dalyviai ir svečiai.

Renginio metu buvo skaitomos Mindaugo Milinavičiaus eilės, Mielagėnų kolektyvas „Dainoriai“ (vad. Onutė Mačiulienė) visiems susirinkusiems dovanojo romantiškų ir gražių dainų puokštę. Renginį vedė Mielagėnų padalinio kultūrinių veiklų organizatorė Ema Trapikienė, taip pat susirinkusių sveikinta su artėjančia Kultūros darbuotojų diena. Nepastebimai greitai ir lengvai prabėgo bendravimo akimirkos.

Parodos šeimininkai, organizatoriai Aldona ir Mindaugas Milinavičiai dėkojo visiems atvykusiems, susipažinusiems su kūrybinio darbo tęstinumo rezultatais ir su dzūkišku dosnumu kvietė prie vaišių stalo, už kurį dėkojo šeimininkėms Juzei Stasiūnienei ir Zitai Raketienei.  

Mindaugo Milinavičiaus darbų paroda toliau veikia Mielagėnų kultūros padalinio erdvėje ir laukia savo lankytojų. Kūrėjo kelionė iš tolimos vaikystės į stebuklų kupiną pasaulį tęsiasi. 

Autorės nuotr.

2 komantarai (-ų)

  1. Nuoširdus reportažas apie daugeliu talentų apdovanoto ir nepaprasto darbštumo Liškiavos žemės sūnų Mindaugą Milinavičių.Lietuvai labai reikia tokių darbštuolių.Telydi Jį ir jo artimuosius gera sveikata ir visų pagarba!

  2. Įvyksta stebuklas, kai talentinga ranka paliečia medį …


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here