Skip to content

Kaip sutaupyti perkant detales motociklui?

MI informacija

Motociklininkus galima suskirstyti į dvi grupes, vieniems tai – aistra, o kitiems – įprasta transporto priemonė. Nepriklausomai nuo to, kuriai iš šių grupių priklausote, turite būti pasirengę padengti išlaidas, susijusias su motociklo priežiūra.

Reikia atminti, kad pačio motociklo įsigijimas nėra vienintelės išlaidos, kurias patirsite. Be akivaizdžių dalykų, tokių kaip reguliarios apžiūros, draudimo įmokos ir benzinas, reikia pasiruošti ir išlaidoms, susijusioms su įvairių priedų, tokių kaip apsauginiai drabužiai, avalynė ar šalmas, pirkimu. Vis dar reikia pirkti ir atsargines dalis, jei kas nors sugestų motocikle.

Kaip sutaupyti?

Jei atsitiks gedimas ir teks keisti motociklo detalę, gerai būtų mokėti kuo mažiau. Verta aplankyti moto dalys parduotuvę internete ir pasidomėti konkrečios detalės kainomis, kad netektų permokėti. Panaši situacija ir perkant įvairius priedus. Verta žinoti kainas, kad vėliau nepasirodytų, jog sumokėjote keliomis dešimtimis eurų daugiau nei turėjote. Kartais nedideli kainų skirtumai gali išauginti nemažus pinigus, jei atsižvelgsime į visus perkamus priedus ir dalis. 

Eksploatacinės medžiagos

Pagrindas yra alyva ir filtrai, kuriuos reikia keisti pravažiavus tam tikrą kilometrų skaičių. Išimtis yra labiau įtempti agregatai, kurių rida skaičiuojama variklio valandomis. Neverta to atidėti vėlesniam laikui, nes tai gali smarkiai sutrumpinti jūsų pavaros įrenginio tarnavimo laiką. Pats keitimas nėra sudėtingas procesas, tačiau verta jį atiduoti į specialistų rankas.

Padangos tai vieni brangiausių komponentų. Turistinių padangų rida svyruoja nuo 15 000 km iki 20 000 km, o sportinio vairavimo atveju ji smarkiai keičiasi ir siekia apie 6 000 km.

Lemputės kartas nuo karto perdega, o eksploatacijos metu lengvai pažeidžiami veidrodėliai, gaubtai ir visi motociklo elementai. Jų išmontavimas dažniausiai būna labai paprastas, tereikia atsukti kelis varžtus, kartais tiesiog atlaisvinti specialios formos kabliukus. Tačiau tai, ką mes manome, yra labai svarbu.

Sistemingas motociklo techninės būklės tikrinimas iki minimumo sumažina gedimo riziką. Dažniausiai motociklininkai ryžtasi pavasarinėms prieš sezoninėms apžiūroms, tačiau nevertėtų nuvertinti ir rudens laikotarpio, kai motociklą kuriam laikui paliekate garaže. Pavasarį niekas nenori būti nemaloniai nustebintas remonto kaina. Taigi, ką galite padaryti, pasidarykite neatidėliodami.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje