Vidutinė variklio oro filtro kaina yra tik 10–25 eurų, salono oro filtro kaina panaši. Tačiau jie abu dažnai nepaisomi tiek, kad atsiranda simptomų. Kaip dažnai reikia keisti variklio oro filtrą ir salono oro filtrą ir kaip lengva tai pakeisti? Štai ką turėtumėte žinoti apie automobilio oro filtrų keitimą.
Kaip ilgai gali būti nekeičiamas oro filtras?
Variklio oro filtro užduotis yra išlaikyti variklį švarų, sulaikant teršalus, kol jie patenka į jį. Jie pagaminti iš klostuotos medžiagos, dažnai iš natūralių ir sintetinių pluoštų mišinio, ir kartais sutvirtinti. Medžiaga skirta sugauti daleles, matuojamas mikronais, kartais iki 5 ar 10 mikronų, kad jos nepatektų į variklį ir nepažeistų dalių. Jie taip pat turi būti pakankamai laisvai tekantys, kad nebūtų ribojamas oro patekimas į variklį. Laikui bėgant variklio oro filtras užsikemša ir tampa mažiau efektyvus. Štai kodėl svarbu reguliariai keisti automobilio oro filtrą. Priklausomai nuo jūsų vairavimo įpročių, oro filtrą turėtumėte keisti kas 12 mėnesių arba kas 12 000 mylių. Jei daug sustojate ir važiuojate dulkėtoje ar užterštoje vietoje, turėsite jį keisti dažniau. Norėdami sutaupyti šiek tiek pinigų, netgi galite tai padaryti patys. Tiesiog būtinai nusipirkite savo automobiliui tinkamą filtrą ir vadovaukitės instrukcijomis, kad jį pakeistumėte. Salono oro filtrai turėtų būti keičiami maždaug tokiais pat intervalais. Kaip ir variklio oro filtras, jis gali būti užsikimšęs vabzdžiais, nešvarumais, žiedadulkėmis, lapais ir kitomis aplinkos dalelėmis. Jie taip pat gali būti prisotinti vandens ir atsirasti pelėsio ar miltligės, dėl kurių jūsų automobilis gali dvokti. Jo keitimas kasmet visada yra gera praktika.
Be rekomenduojamo laiko ir ridos, gali būti ir kitų priežasčių keisti oro filtrus. Štai keletas simptomų, kurie gali įspėti apie problemą, į kurią reikia atkreipti dėmesį. Be oro filtrų keitimo dažnumo, nešvarus oro filtras gali sukelti daugybę problemų, kurios turės įtakos jūsų transporto priemonės patikimumui ir pasitikėjimui prie vairo. Jie gali apimti: Sumažėjusi kuro ekonomija. Variklio uždegimo sutrikimai. Padidėjusi emisija. Šnypštimas iš po variklio dangčio tuščiąja eiga. Variklio pažeidimas, jei jis nebuvo pašalintas. Patikrinkite variklio lemputę. Jūsų automobilis dirba tuščiąja eiga. Lėtas pagreitis. Atkreipdami dėmesį į šiuos ženklus, galite užtikrinti, kad jūsų oro filtras visada būtų švarus, o variklis visada veiktų sklandžiai.
Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!