Skip to content

Anekdotas už 500 eurų ir sveikatos sutrikdymą

Lina ŽVORŪNĖ

Sudėtinga rasti žodžių, kuriais galėtum apibūdinti situaciją, įvykusią šią savaitę Ignalinoje. Kažkas tai vadina tragedija, kažkas – absurdu, o dar kiti – nuoširdžia pagalba ir susirūpinimu. Kaip bevertintum, ignalinietei Anfisai Cicėnienei ir jos šeimai ši istorija „kainavo“ sutrikusią sveikatą ir dar daugiau nei 500 Eur piniginių išlaidų. Moteris, grįžusi iš pamaldų, rado išpjautas šarvo duris ir sujauktą buto koridorių. 

„Pirmadienį, balandžio 24 d., 7.20 val., išėjau iš buto, esančio Aukštaičių g. 28, nes mudvi su Irina Špakova važiavome į pamaldas Lukošiškės cerkvėje, o tuo pačiu aplankiau ir vyro kapą. Telefono garsas buvo išjungtas. 10.15 val. pastebėjau, kad skambina sūnus Andrius, gyvenantis užsienyje, bet kadangi buvau netoli Baltarusijos sienos, atmečiau skambutį, kad perskambinsiu vėliau. Jau važiuodama į Ignaliną pastebėjau, kad yra 25 praleisti skambučiai. Taip nėra dar buvę, tad suskubau atskambinti. Pirmoji buvo Olga Leontjeva, laidojimo paslaugų teikėjo Nerijaus Šerėno žmona. Paklausiau jos, kas nutiko? O ji man teatsakė, kad mes tavo duris jau išpjaustėm…“, – sunkiai rinkdama žodžius iš susijaudinimo pasakojo A. Cicėnienė. 

Kol moteris meldėsi, jos kaimynai dalyvavo tikroje dramoje. Ryte A. Cicėnienei paskambino draugė Jurga Cibulskienė. Negalėjusi kalbėti, A. Cicėnienė jai atrašė SMS žinutę. Pasak A. Cicėnienės, ši jos nepastebėjusi, todėl pagalvojusi, kad gal ji sunegalavo ir neatsiliepia. Kadangi J. Cibulskienė gyvena Strigailiškyje, tai norėdama greičiau pasiekti A. Cicėnienę, pasiprašė draugės O. Leontjevos pagalbos, nes ši vairuojanti ir turinti automobilį. 

„Kaip suprantama, toliau situacija išslydo J. Cibulskienei iš rankų… Jiedvi paskambino į duris ir kai niekas jų neatidarė, O. Leontjeva iškvietė savo vyrą N. Šerėną. Mano žiniomis, dėl nesuprantamų priežasčių atvyko N. Šerėnas su katafalku ir iškvietė visas įmanomas pagalbos tarnybas. Atskubėjo policijos pareigūnai, greitoji medicinos pagalba ir ugniagesiai gelbėtojai. 9.50 val. mano sūnus Andrius sulaukė N. Šerėno skambučio. N. Šerėnas jam tepasakė: „Tavo mamai p***c!!!“ Sūnus iškart skambino man ir kai aš atmečiau jo skambutį, kad perskambinsiu vėliau, jis iškart atskambino N. Šerėnui. O šis ramiu tonu jam atsakė: „Viskas, durys jau išpjautos…“ Aš neturiu žodžiu… “, – sako A. Cicėnienė.

Skaičiuojant laiką tarp skambučių, tai gautųsi, kad per 25 min. išpjautos durys. A. Cicėnienė niekaip nesupranta, kodėl reikėjo pjauti šarvo duris, griauti sieną… „Tai jei ketino jas pjauti, susisiekė su sūnumi, tai kodėl sūnui nepasakė, ką ketina daryti, kodėl su kaimynais neperkalbėjo? Ir mano sūnus, ir dauguma aplinkinių žmonių žino, kad yra padaryti trys atsarginių raktų komplektai ir vienas yra pas kaimynus iš kairės, kitas – gretimame name, o trečias – pas kaimynus pirmoje laiptinėje. Mes gyvenam draugiškai ir vieni su kitais kontaktuojame, palaikome ryšį. Ir apskritai, jei gautas pranešimas, kad kažkokia įtartina situacija, kodėl policijos pareigūnas neperšnekėjo su sūnumi, o viskam vadovavo N. Šerėnas? Dabar išvanojo duris, suvertė koridorių, o po butą vaikštinėjo policijos pareigūnas, greitosios medicinos pagalbos darbuotoja ir… O. Leontjeva. Tai dabar jau Ignalinos rajono gyventojų saugos ir gyvybės klausimai perduoti Šerėnų šeimai?, – nesupranta moteris.

Stresą patyrė ir A. Cicėnienės sūnaus šeimą, sutriko sveikata ir pačiai A. Cicėnienei, patyrusiai jau tris mikroinsultus. Dabar A. Cicėnienė dar vis su nerakinamomis durimis gyvena, nes nors ir pakeitė staktą, sutvarkė sieną, meistrai dar nesuderina staktos ir pačių durų spynos ertmių… tai užtrunka. Galutinė suma už darbus dar nėra žinoma, bet, pasak meistrų, tai kainuos apie 500 Eur. A. Cicėnienė nori sužinoti, kas gi kompensuos nuostolius. Nors moteris šią situaciją dabar jau vadina itin brangiai kainuosiančiu anekdotu, vis tik norėtų žinoti, kodėl buvo taip pasielgta? Ji kreipėsi į policijos pareigūnus ir laukia jų tyrimo išvadų, o užsiregistruoti į priėmimą pas merą Laimutį Ragaišį jai dar nepavyko. Tad istorijoje taškų nededame, nes painiavos dar yra, o paskubinti visko neįmanoma – laikas labai brangus ir jo visiems trūksta.

Pasak Ignalinos rajono PK viršininko Donato Šemeklio, pirminiais duomenimis pareigūnai elgėsi teisingai. „Gavę iš visuomenės signalą, kad asmeniui yra blogai ir reikia pagalbos, visų tarnybų pareigūnai žino, kad reikia reaguoti greitai. Nėra laiko svarstyti, nes svarbi kiekviena minutė. Nėra konkrečių teisės aktų, apibrėžiančių, kaip turi elgtis pareigūnai panašiose situacijose, bet žmogaus gyvybė – aukščiau visko. Jeigu neteisingai pateikta informacija pareigūnams, tada jau atsako tą informaciją pateikę žmonės“, – MI patikino D. Šemeklis. 

Laukiame Ignalinos PK tyrimo išvadų ir informuosime gyventojus, kaip elgtis panašiose situacijose.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje