Skip to content

Susitikimas su meno žmonėmis

Lina KOVALEVSKIENĖ (www.ignalina.lt)

Balandžio 26 d. Ignalinoje lankėsi ir su savivaldybės meru Laimučiu Ragaišiu susitiko bei jį pasveikino Lietuvos gynybos, kultūros ir švietimo asociacijos Valdybos pirmininkas, karininkas ignalinietis Jurandas Rusteika, Valdybos narys, dirigentas, prof. dr. Donatas Katkus, Asociacijos narė, operos solistė Judita Leitaitė ir savanoriškos tarnybos būrio vadas Giedrius Kardelis. Susitikime buvo aptartos bendradarbiavimo su savivaldybe galimybės, Ignalinos jaunimo patriotiško ugdymo idėjos, profesionaliosios kultūros sklaida ir galimi kultūriniai, užimtumo skatinimo projektai.

,,Mes atvažiavome jus, mere, pasveikinti, palinkėti sėkmės. Ignalina – toks įdomus Lietuvos kampelis, čia yra fantastiškų dalykų. Ir kas įdomiausia – čia juntama kariuomenės dvasia. Norėtume palinkėti, kad be visų problemų neužmirštumėte tikrosios kultūros…“, – kalbėjo Donatas Katkus. Merui profesorius dovanojo knygą apie jam brangią muzikinę kūrybinę veiklą ,,Metraštis: 25-eri šv. Kristofoto kamerinio orkestro metai“, taip pat klasikinės muzikos įrašų. Savo albumą su geriausiais palinkėjimais dovanojo ir solistė Judita Leitaitė.

Jurandas Rusteika pristatė Lietuvos gynybos, kultūros ir švietimo asociaciją, jos veiklą, būsimų kariūnų rengimą ir dėmesį jaunimo vertybiniam ugdymui, patriotiškumui. 30 jaunųjų savanorių (dauguma jų yra ignaliniečiai) turi galimybę susitikti su garsiausiais Lietuvos žmonėmis, klausyti jų paskaitų, dalyvauti mokymuose, stovyklose. Jaunimas puikiai pasirodė ir visas pirmas vietas laimėjo Estijoje vykusiose kariūnų varžybose, todėl birželio mėnesį Estijos kariuomenės atstovai atvyksta semtis patirties, kaip čia jie rengiami. Meras L. Ragaišis pastebėjo, kad reikia didžiuotis tokia Asociacija, jos vadovais, jaunimo patriotiškumu ir pasiekimais, nes tai unikalu, vertinga – ši veikla turi ne momentinį, bet ilgalaikį vertingą poveikį visai valstybei. 

Susitikime kalbėta apie tai, kaip svarbu visuomenėje ugdyti tautinį identitetą – suvokimą, kad vertinga tai, kuo mes skiriamės nuo kitų, kuo esame unikalūs. Buvo išsakytos mintys kurti Ignalinos klubą – šviesių ir stiprių asmenybių, verslininkų, kultūrininkų susibūrimą, kuris galėtų būti mero patariamuoju balsu, taip pat atgaivinti bendradarbiavimą su Ignalinos kraštiečiais, inicijuoti jaunimo patriotinės veiklos rėmimą, matyti ir įvertinti gražius darbus darančius, kuriančius žmones. Malonus ir šiltas pokalbis apie idėjas ir norus, tikimasi, išaugs į prasmingą bendradarbiavimą, švietimo bei kultūrinius projektus. Meras svečiams dėkojo už sveikinimus, meilę Ignalinai, kvietė dalintis geromis žiniomis ir įteikė savivaldybės dovanėles.

Autorės nuotr. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here