Skip to content

Trumpos žinios

Lina KOVALEVSKIENĖ (www.ignalina.lt)

Serocke

Gegužės 11–14 d. Savivaldybės meras Laimutis Ragaišis ir vertėja Janina Berezina lankėsi Lenkijoje. Gegužės 12 d. jie ir kiti Serocko partnerių miestų atstovai dalyvavo ekskursijoje Varšuvoje, gegužės 13 d. – miesto globėjo šv. Voicecho šventėje bei oficialiuose susitikimuose. Meras L. Ragaišis susitiko su dabartiniais ir buvusiais Serocko savivaldybės vadovais, aptarė bendradarbiavimą, įteikė Ignalinos dovanas. 

JAV ambasadorius

Gegužės 15 dieną į Ignalinos turizmo informacijos centrą užsuko netikėtas garbus ir darbuotojus nustebinęs svečias – JAV ambasadorius Robert S. Gilchrist. Jo neoficialaus vizito tikslas – įsigyti akcijos ,,Surink Lietuvą“ Ignalinos magnetuką. Ambasadorius sakė, kad jau ne pirmą kartą lankosi šiame krašte, anksčiau yra buvęs Stripeikių bitininkystės muziejuje, kuris paliko gerų įspūdžių. Miesto laisvės aikštėje turizmo vadybininkė Viktorija parodė Dviratininko skulptūrą, kartu nusifotografavo, pasakojo Igno ir Linos meilės istoriją. Ambasadorius su didžiausiu susidomėjimu klausinėjo apie Palūšės Šv. Juozapo parapinės bažnyčios kompleksą ir ten esančius kultūros paveldo lobius. Ši informacija jį labai sužavėjo ir svečias pažadėjo dar kartą atvykti ir pamatyti daugiau. 

Galiūnų varžybos

Gegužės 15 d. savivaldybėje lankėsi žymus Lietuvos sportininkas Žydrūnas Savickas. Buvo aptarta Ignalinoje vyksiančių Galiūnų varžybų programa ir vieta. Mero L. Ragaišio prašyta pasiūlyti kitą vietą nei buvo pernai (Lietuvos žiemos sporto centre), siekiant pritraukti daugiau žiūrovų. Galiūnų varžybos numatytos liepos 15 d. Tuo metu planuojami ir vasaros šventės renginiai. Juos vėliau su meru aptarė Ignalinos rajono kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Marijona Lukaševičienė ir Švietimo ir kultūros skyriaus vyr. specialistė Rasa Juodagalvienė.

Darbai Ignalinoje

Ignalinos mieste užbaigta aikštelė prie buvusios MAXIMOS parduotuvės ir anksčiau nutiesto tako į turgų. Darbus už daugiau nei 21 tūkst. eurų atliko UAB „Mefaci“. Šią vasarą Ignalinoje turėtų būti sutvarkyti pėsčiųjų takai už Laisvės 54-ojo namo, palei vaikų žaidimų aikšteles. Prie Liepų 1-ojo namo bus tiesiami šaligatviai ir įrengiama automobilių stovėjimo aikštelė.

Susitikimas

Gegužės 17 d. savivaldybėje lankėsi ir aktualius veiklos klausimus su meru ir vicemeru aptarė Panevėžio apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Utenos poskyrio, Darbo inspekcijos, SODROS ir Užimtumo tarnybos atstovai. Akcentuota savivaldos, vietos bendruomenių bendradarbiavimo svarba sprendžiant ilgalaikio nedarbo, neapskaityto darbo rizikos mažinimą, gyventojų švietimo šia tema klausimus, pristatytos siūlomos priemonės. 

Atnaujino „Ignalinos legendą“

Kaip sakė seniūnas Valentinas Rumbutis, Ignalinos mieste tvarkomos gatvės, remontuojamos dangos. Užbaigta aikštelė Laisvės gatvėje, prie anksčiau nutiesto tako į turgų. Šią vasarą Ignalinoje turėtų būti sutvarkyti pėsčiųjų takai už Laisvės 54-ojo namo, palei vaikų žaidimų aikšteles. Prie Liepų 1-ojo namo bus tiesiami šaligatviai ir įrengiama automobilių stovėjimo aikštelė.

Paplovinio ežero atnaujinta skulptūra ,,Ignalinos legenda”. Nupirkti ir bus sumontuoti nauji šviestuvai skulptūrai apšviesti, nudažyti suoliukai. Savivaldybė dėkoja verslininkui Petrui Mačiuliui už jo suteiktą pagalbą miesto seniūnijai. Seniūnas Valentinas Rumbutis žada iki Joninių pastatyti pantoninį tiltą šio ežero saloje. Poilsio zona su sūpynėmis, grilinėmis bus įrengta prie Ilgio ežero. Tvarkomas ir vasaros sezonui ruošiamas miesto paplūdimys. Planuojama atnaujinta jau gana neišvaizdžiai atrodantį vandens čiuožyklės pastatėlį. Atvežta smėlio ir į paplūdimį, ir į vaikų žaidimų aikšteles.

Atliktas pirkimas gatvių apšvietimo tinklų valdymo sistemos modernizavimui. Bus sumontuota nauja įranga. Anksčiau sistemoje nesimatė, kurioje gatvėje įvykę apšvietimo sutrikimai. Atlikus darbus bus greičiau reaguojama į gedimus. Prie ,,Šaltinėlio“ mokyklos ir Budriuose, Kaštonų g. miškelyje pastatyta ultragarsinė sistema varniniams paukščiams baidyti.

Miestas puošiamas sodinamomis gėlėmis. Baltų gėlių lelijų kompozicijos pastatytos Laisvės aikštėje, prie savivaldybės, kitą savaitę bus užsodintas naujas gėlynas Vasario 16-osios gatvėje. ,,Laukiam svečių, šiltos vasaros, gražių renginių ir visiems noriu palinkėti geros nuotaikos“,– sakė seniūnas.

Daugiau apie darbus mieste seniūnas Valentinas Rumbutis pasakos Ignalinos TV laidoje.

Visos nuotraukos autorės

Gyventojai klausti, siūlyti gali: 

Lina Kovalevskienė
vyr. specialistė ryšiams su visuomene
Tel. (8 386) 51 824, mob. 8 656 70 424
El. p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here