Kineziterapijos svarba žmonėms yra tai, ką vis labiau įrodo ir patvirtina sveikatos specialistai. Tačiau tai nėra nauja praktika, kaip daugelis mano. Jau Senovės Graikijoje gydytojai domėjosi terapija, apimančia judėjimą, gydant sergančius žmones. Žinoma, nuo to laiko metodai labai pasikeitė.
Sužinokite šiek tiek daugiau apie kineziterapijos koncepciją
Kineziterapija, kaip profesija ir nepriklausoma nuo medicinos sritis atsirado tik XX amžiaus viduryje. Dar per karus šios srities specialistai pradėjo studijuoti ir tobulinti kineziterapijos metodus. Tai, kas buvo išmokta mūšio laukuose, vėliau buvo pritaikyta slaugant paprastus ligonius, klinikose ir ligoninėse.
Šiuo metu kineziterapija gali būti apibrėžiama kaip mokslas, tiriantis, diagnozuojantis, užkertantis kelią ir atstatantis pacientus, turinčius funkcinių žmogaus organų ir sistemų sutrikimų. Kineziterapijos svarba pateisinama tuo, kad mokslas skatina, palaiko, ugdo ar atkuria žmogaus organizmo organų ir sistemų vientisumą ir funkcionavimą, pagerėja žmogaus fizinis aktyvumas.
Tie, kurie studijuoja aukštąjį kineziterapijos kursą, be kitų disciplinų studijuoja morfologinę, fiziologinę, patologinę, biochemiją, biofiziką, biomechaniką, kineziją, kūno sinergiją. Taip specialistai įgyja galimybę savo pacientams taikyti fizioterapijos metodus ir skatina šių žmonių gyvenimo kokybės bei savijautos gerėjimą.
Kokiais atvejais pacientas ieško kineziterapeuto?
Kineziterapinio gydymo tipas labai įvairus, todėl traumos gali būti gydomos:
- šalčiu ir karščiu pagrįstose procedūrose;
- per fizinius pratimus;
- taikant masažus;
- su pratimais vandenyje.
- 5 didžiausi privalumai, kuriuos pacientai gauna
- Gerina laikyseną
Žmonės, kuriems atliekamos kineziterapijos procedūros, pagerina laikyseną ir kūno simetriją. Tai labai svarbu siekiant išvengti skausmo ir traumų apatinėje nugaros dalyje ir kitose kūno vietose.
Lėtinių ligų gydymas ir profilaktika
- Kineziterapija padeda gydyti ir užkirsti kelią lėtinėms ligoms, tokioms kaip nutukimas, pneumonija, hipertenzija ir diabetas.
- Produktyvumas atliekant fizinius pratimus
- Sportininkai ir paprasti žmonės, mėgstantys fizinius pratimus, gali būti produktyvesni sportinėje veikloje, kai jiems atliekamos kineziterapijos procedūros.
- Kvėpavimo takų ligų pagerėjimas
- Kvėpavimo takų ligas, tokias kaip astma ir bronchitas, taip pat galima palengvinti, kai pacientui atliekamos fizioterapinės procedūros.
- Nemigos kontrolė
- Nemigos priežastys yra įvairios. Tarp jų yra bruksizmas, prasta kūno simetrija ir kvėpavimo sutrikimai.
Dar nėra komentarų, būkite pirmasis pakomentavęs!