Skip to content

Politikų žaidimai

Arminė NORKĖ (Mažulonys)

Kaip sakė vienas veikėjas, kurio tautybės geriau neminėti, nes būsi išvadintas tuo, kas nesi, todėl net truputį jį perfrazuosiu: didžiausia nelaimė gyventi įdomiais laikais, kurių kartais pats negali suprasti.

Paaiškinkite, kodėl staiga iš valdančiųjų pradėta reikalauti pagrįsti „kanceliarines“ išlaidas, šių turėtas tais laikais, kai tokių išlaidų nereikėjo pagrįsti, nes tokia buvo tvarka? (Beje, kai kuriose savivaldybėse tokia išlikusi iki dabar.)

Šiaip jau sakoma, kad įstatymas atgaline data negalioja. Kitaip tariant, žmogaus negalima bausti už nusikaltimą, kuris nusikaltimu buvo pavadintas ar bausmė už jį įvesta jau po to, kai tas nusikaltimas buvo padarytas. Čia tik sovietmečių buvo taip elgiamasi.

Bet, kaip dainavo vienas atlikėjas, jeigu labai nori, tai reikia. Kažkas labai nori, kad būtent dabar, prieš NATO viršūnių susitikimą, kristų Vyriausybė. To reikėjo tikėtis. nes, kaip sakė premjerės mėgstamas Šveikas, nebūna taip, kad nieko nebūtų – kad viskas Vilniuje praeitų sklandžiai. 

Ir kas nutiko? Ministrai, kurie buvo apkaltinti nerinkę čekiukų, paskelbti kaltais, buvo pasiūlyta paleisti Seimą, ko gero, dar ir todėl, kad jame dirbusių rajonų savivaldybėse yra ir daugiau, ir Vyriausybė pareiškė atsistatydinsianti.

Ir čia opozicija, kuri vos prieš porą savaičių skelbė rengianti interpeliaciją visai Vyriausybei, kitaip tariant, norinti ją atstatydinti, dabar, kai pati Vyriausybė nusprendė trauktis, – piestu stojosi. Ne laikas, girdi, mažiau nei po poros mėnesių Vilniuje NATO viršūnių susitikimas, kaip čia mes atrodysime?

Jeigu opozicija Vyriausybę atstatydintų, tada viskas gerai būtų, o jeigu pati Vyriausybė traukiasi – tada ir NATO, ir šalies prestižą reikia prisiminti. Čia, ko gero, vienas suprantamiausių dalykų: skelbdama visokias interpeliacijas, opozicija žino, kad jos jai nepavyks. Rodos, kam tada tai opozicijai niekais užsiimti? Kad parodytų, neva dirba?

Bet argumentas dėl NATO – rimtas, ir čia dar vienas neaiškumas yra. Kodėl visas triukšmas buvo sukeltas būtent dabar, ir kodėl kaltinami neskaidrumu, nepadorumu ir kitomis politikui neatleistinomis nuodėmėmis yra vien valdantieji? Na, išskyrus Kauno merą Visvaldą Matijošaitį, bet jis – nei valdantysis, nei opozicija, jis pats sau.

Kodėl didysis demaskuotojas, pavardę patys žinote, nepaminėjo nei socialdemokratų, nei „valstiečių“, nei „skvernelininkų“? Negi šie savivaldybių tarybose nedirbo, o jeigu dirbo – turi visus išlaidas pateisinančius čekiukus? Ir kodėl būtent dabar? Iki šiol nežinojo, kokia daugumoje, o gal ir visose tarybose yra atsiskaitymo už kanceliarines išlaidas tvarka?

Žurnalistas Rimvydas Valatka sekmadienį savo laidoje per TV pabandė ar tai paaiškinti, ar tai pateisinti tokį nutikimą. Girdi, prie kairiųjų niekas nelimpa, štai Brazauskas viešbutį meilužei padovanojo, ir nieko.

Gal nelimpa, kad nelipdoma?

Įdomu būtų palyginti, kiek žurnaliūgos anais laikais, kai viešbutis buvo dovanojamas, apie tai rašė, ir kiek apie dabartinį skandalą rašo. Kiek aš prisimenu, apskritai apie tą „dovanėlę“ pradėta buvo puse lūpų šneketi tik tada, kai nusikaltimui (ar nusižengimui) senatis suėjo. Meilužei liko viešbutis, Brazauskui – laurai kaip vos ne „valstybės gelbėtojui“.

O ką žurnaliūgos? Ogi nieko, negi judinsi saviškį. Auklėjimas toks. Sovietmečiu dirbusių žurnaliūgų nedaug beliko, bet jų auklėtų sūnelių ir dukrelių – nors vežimu vežk. Jeigu tėvas žurnalistams kažkada dėstė partinės ir sovietinės spaudos istoriją, manote, sūnus iš to „kurso“ gyvenimo išminties nepasisėmė? 

Kažkodėl atrodo, kad iš šito debesies lietaus bus mažai. Opozicija priešlaikiniams Seimo rinkimams nepritars. Maža ką dabar reitingai rodo, šiandien tu ramiai Seime sėdi, o kas bus po rinkimų – čia nebent socialdemokratai gali būti ramesni. O kad visi sutartų tą nekenčiamą valdžią nuversti – ką jie sutars, jeigu iki šiol opozicijos lyderio nesugeba išsirinkti.

Pozicija, išskyrus konservatorius, irgi priešlaikiniais rinkimais nesižavi. Liberalai gal dar šį tą naujuose rinkimuose laimės, bet „laisviečiams“ gali tekti atsisveikinti su šiltomis kėdėmis. Ir – atia, kanapės, atia, partneryste.             

Ir dar: o jeigu staiga naujas Seimas sugalvos naujus savivaldybių tarybų rinkimus surengti? Juk tose tarybose pilna tokių, kurie praėjusioje kadencijoje čekiukų nerinko. Ir tokių merų pilna. Tai kas, kas, kad anksčiau čekiukų nereikėjo. Maža ko nereikėjo, dabar aukštesni standartai. Geriau jau tegul būna taip, kaip yra. 

Išeitų, kad pirmalaikiai Seimo rinkimai niekam nereikalingi. Vyriausybės atstatydinimas – na, nebent po poros mėnesių, po NATO viršūnių susitikimo. Jeigu nepasimirš, jeigu dar reikės – juk kirba mintis, kad labiausiai šitas triukšmas reikalingas būtent prieš NATO susitikimą.

O kol kas teisybės ieškotojai reikalauja, kad čekiukų nerinkusiais susidomėtų teisėsauga. Juk sakoma, kad pas mus – teisės viršenybė. Bet dar ir sakoma, kad teisėsauga – tai tokia tvarka, kai tie, kurie vagia daugiau, stebi tuos, kurie vagia mažiau, kad šie nepavogtų daugiau.      

Vienas iš šios istorijos išplaukiantis patarimas besiskiriantiems: jeigu pirkiniais maisto parduotuvėse rūpinosi antroji jūsų pusė, pareikalaukite, kad ji savo išlaidas per vedybinį gyvenimą pagrįstų čekiais. Negali – tegul grąžina pinigus.

Luko Balandžio / 15min nuotr.

3 komantarai (-ų)

  1. Jei jau pradėjote gvildenti temą apie tarybos narių išmokas kodėl neparašote kokia situacija Ignalinoje??? Ar kaip ilgametis tarybos narys tos temos taip pat nenorite liesti?? 🙂

  2. Viesinsim būtinai visų valstiečių ismokas ir cekiukus

  3. Kaip Baltakis parašo,taip melas pasipila. Pirma, tai socialdemokratus skandalas liečia-pavyzdys Jonava. Antra, rašo,kad seniau nereikėjo čekiukų- reikėjo,bet gyvulių ūkyje buvo pasidaryta taip,kaip patogiau.Trečia- nereikia čia dangstytis NATO samitu,juokingai atrodo. Rinkimai normali demokratijos procedūra,dangus šaliai dėl to nesugrius. Bet gyvulių ūkio augintiniams- tikrai taip. Ir kažkaip niekaip nepavyko paslėpti pagrindinės baimės- pakartotinių savivaldos rinkimų- išviešinus visus vagystės atvejus, tokie Tarybos nariai iš esmės liks nelegitimūs žmonių akyse. Ką daryti? Mano patarimas- jau dabar grąžinti pavogtas lėšas,kurių negalima pagrįsti dokumentais,nelaukiant Tapino vizito.


Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Orai Ignalinoje

Reklama ir skelbimai svetainėje