Skip to content

Kraštiečiai pasveikino merą ir Ignaliną

Gegužės 19-ąją, penktadienio vakarą, gražią dovaną Ignalinai atvežė kraštiečių klubas. Ignalinos rajono kultūros centre surengtas susitikimas su ,,Giminių“ serialo aktoriais ir režisieriumi. Prieš renginį kraštiečiai į sceną pakvietė ir labai šiltai pasveikino savivaldybės merą Laimutį Ragaišį. Įteikė jam dovanas, išsakė nuoširdžiausius palinkėjimus ir bendradarbiavimo viltis. Susitikime su kraštiečiais  dalyvavo ir Seimo narys Gintautas Kindurys. 

Ignalinos kraštiečių klubo prezidentė Renė Jakubėnaitė ignaliniečius ir kraštiečius kvietė džiaugtis vieniems kitais, linkėjo viso geriausio ir merui, ir Ignalinai, o labiausiai – dėmesio kultūrai, išliekančioms vertybėms. Merą sveikinusi aktorė Vaiva Mainelytė sakė, kad Laimutis, toks įdomus sutapimas – tai jos pirmosios meilės vardas: ,,Tegul šis vardas jums neša sėkmę, tegul pavyksta įgyvendinti visus siekius, tegul gera būna jūsų komanda, kuri tai padės atlikti…“, – linkėjo aktorė. 

Kartu su režisieriumi Sauliumi Vosyliumi, aktoriais Vaiva Mainelyte, Vytautu Rumšu, Vidu Petkevičiumi kultūros centro scenoje prisiminta legendinio ,,Giminių“  serialo 30 metų, 120 serijų  kelionė – Lietuvos ir visų mūsų gyvenimo metraštis, istorija, įprasminta ir širdį paliečiančioje Tomo Leiburo dainoje, kuri skambėjo ir filme, ir renginio pabaigoje, visiems kartu ją dainuojant. Pirmiausia buvo parodytas režisieriaus sukurtas filmukas apie patį serialą, jame pro akis praskriejo keletas įdomiausių ištraukų iš įvairių laikotarpių, daugybė pažįstamų veidų. Seriale filmuotis buvo sukviestas pats didžiausias geriausių aktorių žvaigždynas. Gal tai ir buvo jo sėkmė. Dabar jau net 21 iš tų asmenybių – šviesios atminties. Išgirsti įdomūs pasakojimai, jautrūs ir juokingi prisiminimai, eilės, dainos… Ir genialumas, kuris  slypi paprastume. Buvo truputį liūdna, truputį graudu, labai nuoširdu, nostalgiškai šilta ir visiškai tikra.

„Prisiminėm, koks buvo laikas, kaip mes visi tuomet gyvenom. Giminės yra apie mus giliąja prasme. Man tas gyvenimas dar  gyvas, dar pulsuoja. Šiandien galime tik pasidžiaugti tais, kurie buvo, kurie dabar yra…“, – renginio pabaigoje kalbėjo meras L. Ragaišis, už gražų ir prasmingą laiką bei Ignalinai ir jam asmeniškai parodytą dėmesį dėkojęs kraštiečiams ir atvykusiems aktoriams, režisieriui. Kartu su vicemeru Imantu Umbražiūnu meras svečiams įteikė gėles, savivaldybės dovanėles ir dar kartą apkabino savo buvusią lietuvių kalbos mokytoją Renę Jakubėnaitę. Vėliau su kraštiečiais nusifotografuota atminimui prie skulptūros ,,Ignalinos legenda“, pabendrauta prie arbatos stalo ir aptarti būsimų kultūrinių susitikimų planai.

Asociacija ,,Ignalinos kraštiečių klubas“ vienija daugiau nei 60 iš Ignalinos kilusių, savo kraštą mylinčių ir  patirtį, žinias jam dovanojančių įvairių sričių specialistų, politikų, mokytojų, gydytojų, mokslininkų. Klubo veikla visuomet siejasi su kultūra, kultūriniais renginiais, bendravimu su menininkais, dalyvavimu profesionaliojo ir mėgėjų meno projektuose. Klubas ir pats inicijuoja kūrybinių projektų sukūrimą bei pristatymą, garsių kraštiečių atminimo išsaugojimo ir kitas veiklas.  

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje