Skip to content

Dvasinės dovanos ir talentai

Gegužės 26 d., Linkmenų seniūnijos salėje vyko susitikimas su žinomu kūrėju, meniškos sielos dzūku Mindaugu MILINAVIČIUMI. Autorius susirinkusiems pristatė parodoje eksponuojamus darbus, pasidalino asmeninės biografijos detalėmis. Šventėje koncertavo Mielagėnų krašto balsingasis kolektyvas „Dainoriai“, vadovė Onutė Mačiulienė. Poezijos posmais džiugino Linkmenų krašto poetai.

Visi susitikimai su nuostabia pora – Aldona ir Mindaugu MILINAVIČIAIS palieka šviesų pėdsaką klausytojų ir žiūrovų širdyje. Gyvenime nebūna atsitiktinumų. Nuo pirmų pažinties akimirkų, Kikežerio pakrantėje, iki dabar, stebiu šios charizmatiškos poros kultūrinę misiją Rytų Lietuvos pakraštėliuose, ir nuoširdžiai džiaugiuosi, regėdama jų atsidavimą, drąsą ir subtilią eleganciją, pristatant meno kalbėjimus. 

Dar Šventame Rašte mums aiškinama, kuo skiriasi žmogui duotas talentas nuo dvasinės dovanos. Talentingas asmuo gali būti racionaliai šaltas, ne visada savo gebėjimus naudojantis kilniems ir doriems darbams. O dvasinėmis dovanomis apdovanotasis, visą kūrybinį potencialą atiduoda tik gėrio ir šviesos sklaidai.

Šventiniame renginyje Linkmenyse menininkas M. Milinavičius dalino visiems savo dvasines dovanas. Talentingas pasakotojas, sodraus balso savininkas, tyraširdis poetas, Peterburgo armonikos armonikierius, geras šokėjas – neeilinių gebėjimų dzūkas maloniai džiugino susirinkusius savo įvairiapusiškumu. Pildant menininko charizmatišką paveikslą, būtų galima ilgesniu pasakojimu sustoti prie medžio skulptūrų, tapybos drobėse, visos parodos… Detalizuoti įkvėpimo akimirkas ir pajautimus, bet į minėtą renginį Mindaugas atvyko su dideliu bendraminčių pulku, kuriame daug gražaus polėkio, liaudies muzikos ir prasmingų dainų. Daug gyvybės ir energijos.

Savo trankiu pasirodymu scenoje, Mielagėnų krašto kolektyvas „Dainoriai“ žiūrovui suteikė džiugių, lyriškų, prasmingų akimirkų. Kolektyvo vadovė Onutė Mačiulienė gali didžiuotis atlikėjų susiklausymu, visuotiniu kantraus darbo rezultatu, nuoširdžiomis emocijomis, kurias klausytojui dovanojo balsingieji „Dainoriai“.

Mielagėniškių atstovė, IRKC Mielagėnų padalinio renginių organizatorė Ema Trapikienė šeimininkams įteikė lauktuvių ir pasidžiaugė seniūno Ado Trakymo bei klebono Marijono Savicko geranoriškumu, sudarant galimybes, skiriant transportą kolektyvo kelionei į Linkmenis.

Svečiams iš Mielagėnų dėkojo pagrindinės renginio sumanytojos: IRKC Linkmenų padalinio renginių organizatorė Marytė Alesionkienė ir vyr. bibliotekininkė Danutė Daubarienė. Linkmenų seniūnas Jonas Alekna įteikė tradicinį šakotį.

Renginio pabaigoje dalyviai klausė Linkmenų krašto poetų kūrybos, vietinių dainininkų atliekamų kūrinių. Mielagėniškių viešnagę filmavo ir fotografavo kraštietis Eugenijus Ostašenkovas.

Autorės nuotr. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje