Skip to content

Vasaros pradžios sporto įvykių apžvalga 

Svarbiausias kalendorinės vasaros pradžios sporto įvykis Lietuvoje, be abejo, buvo pasibaigęs jubiliejinis  30-asis LKL krepšinio čempionatas. Kaip ir logiška, kad čempionais tapo Kauno ,,Žalgirio“ krepšininkai, nors ir sunkiai, tik 3:2 laimėję prieš Vilniaus ,,Ryto“ komandą. Žalgirio komandos sudėtyje – patys geriausi ir brangiausi žaidėjai. Jų komandoje kokie 6–7 žaidėjai gali būti naudingiausi mačo žaidėjai, „Ryto“ komandoje tokių – 4–5, o kitose komandose – 2–3. 

Šį sezoną nustebino bendras aukštas komandų lygis. Labiausiai nuvylė Šiaulių ir Alytaus komandos. Labai įsiminė trenerio V. Šeškaus treniruojama komanda, kuri buvo kietas riešutas visoms LKL ekipoms. Jie praktiškai visą sezoną žaidė su 7–8 krepšininkų rotacija, jų J. Watsonas – nuostabus pirkinys. Jei būtų turėję bent du startinio penketuko lygio sportininkus, medaliai būtų ko gero garantuoti. Čempionatą jie galėjo baigti bronzos medaliais. O geriausius šansus kovoti net dėl aukščiausios prabos medalių turėjo Alytaus vilkų komanda. 

Vidaus krepšinio batalijos baigtos, dabar visas dėmesys – Pasaulio čempionatui, kuris vasaros pabaigoje (08–25 – 09–10 d.) Filipinų sostinėje Maniloje. Kol kas neramina, ar pavyks surinkti geriausius žaidėjus. Jau žinoma, kad nežais M. Grigonis, E. Ulanovas, L. Lekavičius, R. Giedraitis, nežinia ar galės žaisti D. Sabonis ir kaip bus su I. Brazdeikiu. Jeigu bus tokios netektys, vargu ar galima tikėtis aukštos vietos čempionate, jau nekalbant apie medalius. Labai nepasisekė mūsų moterų rinktinės komandai, kuri nepateko į 2023 m. Europos čempionatą, o ji dabar tikrai turi aukštos klasės žaidėjų su J. Jocyte priešakyje. 

Mūsų tiek vyrų, tiek moterų 3×3 rinktinės nieko nepešė šių metų pasaulio čempionate, kuris vyko Austrijoje. Asmeniškai, šita krepšinio versija man nekelia jokio susižavėjimo, nebent treniruočių metu, kai nėra galimybės treniruotis 5 prieš 5. Matome ir nestabilius komandų pasiekimus, ten gali ir mongolai, ir austrai netyčia laimėti. Gal kiek išsiskiria JAV ir serbų trijulės. Linkstu prie to, kad geriau būtų organizuojamos varžybos vienas prieš vieną, išaiškinant atskirose pagal ūgį kategorijose geriausius pasaulio krepšininkus. Keistoka, kad geriausi MVP žaidėjai išrenkami vien iš laimėjusios komandos, o geriausi žaidėjai dažniausiai lieka žemesnes vietas užėmusiose komandose.

Dar vienas svarbus įvykis, bent man asmeniškai, pasaulio lengvosios atletikos čempionatas, kuris įvyks Budapešte rugpjūčio 19–27 d. Įvairių šalių atletai jau stebina aukštais rezultatais, gerina pasaulio rekordus. Mes prie palankiai susiklosčiusių aplinkybių finale kovoje dėl medalių galime tikėtis, kad dalyvaus net 3 disko metikai. Tai V. Aleknos du sūnūs Mykolas ir Martynas bei A. Gudžius. Labai nustebino Mykolo vyresniojo brolio Martyno disko metimo rezultatų gerėjimas nuo 60 iki 67 m 23 cm. Bet neramu dėl Mykolo rezultatų smukimo sezono pradžioje nuo 71 m iki 63 m 25 cm. Tik trečia vieta lemiamose NCAA pirmenybėse. Reikia tikėti, kad iki Pasaulio čempionato sportinė forma vėl sugrįš, nes be 70 m vargu ar bus galima laimėti prieš K. Čehą ir D. Stahlį. Kitų atletų, kurie dalyvaus čempionate ir galėtų pakliūti į finalus, galimybės beveik nulinės, nebent gali prasibrauti ieties metikė L. Jasiūnaitė.

Pagaliau po truputį atsigauna mūsų irkluotojai, kurie iškovojo keletą medalių Europos čempionate Slovėnijoje. Nežinia, kaip seksis mūsų plaukikams, kažkaip neužtikrintai atrodo  R. Meilutytė, bet gal kaip labai patyrusi sportininkė formos piką pasieks, kai to prireiks. 

Trumpai apie teniso reikalus. Pasaulis niekaip negali atsistebėti N. Džokovičiaus fantastiniu žaidimu, jis belikęs vienintelis iš garsiojo trejeto ir triuškina beveik dvigubai jaunesniu pasaulio supertalentus. Mūsų jaunosios žvaigždės E. Butvilas, V. Gaubas, palyginus su jo amžiaus kitų šalių talentais, progresuoja lėtai, o apie R. Berankį kalbėti ir laukti gerų rezultatų neverta nė svajoti (jau neleidžia amžius ir fiziniai duomenys).

Nusmuko mūsų rankinio ir ledo ritulio lygis. Rankinio talentus ,,suvalgo“ krepšinis, mūsų rankinio rinktinės sudėtyje praktiškai nerasi 2 m ūgio žaidėjo. Mat vienodo talento koks dvimetrinis sportininkas žaisdamas rankinį uždirbs daug kartų mažiau nei krepšinio aikštelėje. Prasti ir moterų rankinio rinktinės pasiekimai, kuri tarptautinėse varžybose atrodo beviltiškai. Jau užmiršti laikai, kai mūsų moterys buvo pajėgios kovoti su pajėgiausiomis pasaulio komandomis. O apie futbolo rinktinę nėra ką ir kalbėti, nežiūrint, kad federacija iš esmės buvo pakeista. 

Kokį tai prašviesėjimą rodė mažojo futbolo 6×6 rinktinė, kuri pasaulio pirmenybėse Vokietijoje pradžioje  laimėjo  prieš Rumuniją (3:2), Peru (6:2) Mauricijų (8:0), bet 16-finalyje po baudinių serijos 3:4 pralaimėjo Kipro komandai (2:2 ir 1:2) ir baigė varžybas.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje