Skip to content

Naujajam merui pristatytas Dūkšto saulės parkas

Kostas BAUBINAS

Antradienį, birželio 13 d., Ignalinos rajono meras Laimutis Ragaišis ir vicemerai Vaidotas Židanavičius bei Imantas Umbražiūnas susitiko su Dūkšto seniūnijoje vieną didžiausių Europos saulės jėgainių parkų planuojančios Didžiosios Britanijos kompanijos „Aura Power“ atstovais. Techninį projektą šiuo metu rengiantys ir 2025 m. statybas ketinantys pradėti investuotojai džiaugėsi sklandžiu bendradarbiavimu su savivaldybe ir vietinėmis bendruomenėmis.

Susitikimo metu „Aura Power“ plėtros Lietuvoje vadovas Aistis Radavičius su komanda savivaldybės atstovams pristatė 900 ha teritorijoje planuojamą saulės parką. Pirmajame jo plėtros etape numatoma pasiekti 375 MW įrengtąją galią, kuri leistų pagaminti 190 tūkst. Lietuvos namų ūkių poreikius tenkinantį elektros kiekį. Toks saulės parkas taptų vienu didžiausių visoje Europoje, o investicijos į jį sudarytų ne mažiau kaip 250 mln. eurų.

„Aura Power“ atstovai mero komandai papasakojo apie britų bendrovės patirtį vystant saulės parkų ir baterijų projektus 9-ose pasaulio rinkose, saulės parkų teigiamą poveikį vietos bendruomenėms bei visos šalies ekonomikai, saulės modulių technologiją, techninius, aplinkosauginius ir kitus svarbius aspektus.

Po praėjusių metų vasarą surengtų susitikimų su vietos bendruomenėmis išnyko nepasitikėjimas ir įtarumas. Priminta, jog vietos bendruomenės jau spėjo pajusti naudą per finansuojamus aplinkosaugos ir socialinius projektus, klausta, kuo galėtų prisidėti prie savivaldybėje inicijuojamų renginių. Pasidžiaugta, kad užmegztas glaudus bendradarbiavimas su Dūkšto, Kazitiškio ir Rimšės seniūnijų, kurių teritorijose kursis saulės elektrinių parkas, seniūnais, ūkininkais: žemių savininkai jau išnuomojo (kai kas – ir pardavė) šimtus hektarų savo žemės saulės elektrinių parko poreikiams.

Vienu didžiausių Europoje saulės parkų tapsiantį objektą Ignalinos rajone planuojama pradėti statyti 2025 m. Parkas bus įjungtas į 330 kV perdavimo liniją, o jo generuojamos elektros pakaktų maždaug 190 tūkst. Lietuvos namų ūkių.

Meras savo ruožtu džiaugėsi, kad planuojamo saulės parko galia prilygtų kone trečdaliui uždarytos Ignalinos atominės elektrinės pajėgumo bei išreiškė palaikymą saulės technologijoms. L. Ragaišis taip pat domėjosi numatomomis darbo vietomis projekto vystymo ir priežiūros metu, aplinko saugos ir socialinėmis priemonėmis.

„Aura Power Developments“ yra 2013 m. Didžiojoje Britanijoje įkurta didelio masto saulės fotovoltinių (PV) ir elektros energijos kaupimo įrenginių projektų vystymo kompanija. Jos portfelyje – projektai Didžiojoje Britanijoje, Airijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Kanadoje, JAV ir – Lietuvoje. Vystydama projektą, „Aura Power“ siekia įtraukti kuo daugiau Lietuvos verslo – projektavimo, inžinerijos, rangos, aplinkosaugos ir kitų paslaugų bei produktų tiekėjų. Kartu saulės parkas svariai prisidės prie Lietuvos strateginių energetikos tikslų ir leis išvengti 175 000 tonų CO2 išmetimų į atmosferą per metus.

www.ignalina.lt nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje