Skip to content

Kaip veikia šilumos siurblys

MI informacija

Šilumos siurblys yra populiarus šiuolaikinių šildymo sistemų prietaisas. Vienas pažangiausių šios srities gamintojų yra „Ferroli“. Išmani kiekvieno šio prekės ženklo šilumos siurblio konstrukcija užtikrina didelį patikimumą ir maksimalų energijos vartojimo efektyvumą. Naudodami šilumos siurblį galėsite daugelį metų ekonomiškai naudoti iš aplinkos gaunamą šilumą įvairių tipų ir dydžių patalpoms šildyti.

Kas yra šilumos siurblys?

Ši įranga – tai įrenginys, kurio veikimo principas – iš natūralių šaltinių (grunto, vandens ar oro) išsklaidytos šilumos paėmimas, jos pakėlimas iki reikiamos temperatūros ir efektyvus perdavimas į patalpų šildymo sistemą. Aplinka ištisus metus gauna energijos iš saulės. Tai leidžia nuolat šildyti pastatus nenaudojant elektros energijos ar kietojo ir skystojo kuro.

Didelio efektyvumo „Ferroli“ pasiekia dėl unikalios prietaisų konstrukcijos. Jų konstrukcija panaši į šaldymo įrangos, tik jie generuoja ne šaltį, o šilumą. Kad įsivaizduotumėte, kaip veikia šilumos siurblys, tereikia nustatyti keturias pagrindines jo sudedamąsias dalis:

Kompresorius – greitai suspaudžia sistemoje esantį freoną, taip padidindamas jo slėgio ir temperatūros vertes.

Išsiplėtimo vožtuvas – specialus įtaisas, kuris iš karto sumažina naudojamo šaldymo skysčio slėgį, taip užtikrindamas veiksmingą šilumos reguliavimą.

Garintuvas – tai šilumokaičio tipas. Jis naudojamas iš aplinkos sklindančiai šilumai sugerti.

Kondensatorius taip pat yra šilumokaičio tipas. Tačiau jo užduotis – suspausti gerai įkaitusį šaldymo agentą ir gautą šilumą perduoti į karšto vandens arba šildymo sistemą.

Ferroli šilumos siurblių konstrukcija taip pat skiriasi priklausomai nuo įrangos tipo. Dėl šios priežasties oro, geoterminiai ir hidroterminiai modeliai yra skirtingos konstrukcijos. Populiarūs „Silumos siurbliai oras oras arba oras-vanduo“ šilumos siurbliai, kuriuos galima įsigyti internetinės parduotuvės „E-ferroli“ asortimente, turi išorinį ventiliatorių. Jis įsiurbia lauko orą ir nukreipia jį į garintuvą.

Ferroli žemės šilumos siurbliai įrengiami giliai žemėje, kur temperatūra išlieka santykinai pastovi. Įrengtas vertikalus arba horizontalus kolektorius. Vandens modeliai naudoja vandens (požeminio vandens, ežerų, upių) šilumą. Jie leidžia sukurti uždarą šildymo grandinę, skirtą nuolatiniam karšto vandens ar šildymo tiekimui į būstą.

Kaip veikia šilumos siurblys?

Termodinaminis ciklas yra tokios šildymo įrangos veikimo pagrindas. Šilumos siurblio veikimo principas pagrįstas keliais etapais, būtent:

Šilumos absorbcija. Sistemoje cirkuliuojanti šilumnešio terpė ima šilumą iš natūralių šaltinių, taip įšildama iki aukščiausios įmanomos temperatūros. Tada kelias keliauja į šilumokaitį, kuriame yra šaldymo agentas. Dėl to iš vandens, grunto ar oro paimta šiluma perduodama atšaldytam freonui. Jis greitai įkaista ir pakeičia būseną iš skystos į dujinę.

Šaldymo agentą suspaudžia kompresorius. Įkaitusios dujos patenka į kitą komponentą – kompresorių. Dėl akimirksniu padidėjusio slėgio freonas suspaudžiamas ir įkaitinamas iki aukštos temperatūros.

Kondensacja. Suspaustos karštos dujos patenka į kondensatorių. Ten jos vėl virsta skysta faze. Vykstant šiam procesui išsiskiria daug šilumos, kuri vėliau naudojama šildymo sistemai arba vandentiekiui aprūpinti.

Išsiplėtimas. Paskutinis etapas – viso veikimo ciklo pakartojimas. Karštas šaldymo agentas išstumiamas per specialų išsiplėtimo vožtuvą. Dėl to sumažėja jo slėgis ir temperatūra. Dėl to į sistemą pilamas freonas ar kitas šaldymo agentas yra tokios būsenos, kad vėl gali pereiti į dujinę būseną ir sugerti iš aplinkos aušinimo skysčio surinktą šilumą.

Šis procesas vyksta tol, kol pasiekiama naudotojo nustatyta šildymo sistemos arba karšto vandens sistemos temperatūra.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here