Skip to content

Tinklininkai išsilaipino tik perplaukę tris ežerus

MI informacija

Aplinkos apsaugos departamento Utenos gyvosios gamtos apsaugos skyriaus pareigūnai per tris dienas nustatė šešis neteisėtai žvejojusius asmenis ir paėmė penkias valtis. Dviejų pažeidėjų žala žuvų ištekliams viršija 6 tūkst. eurų. 

Šie du asmenys Asėko ežere žvejojo iš medinės valties šešiais statomaisiais tinklais ir sugavo 33 lynus, 27 karšius bei 2 raudes (nuotr.). Todėl jiems reikės atlyginti 6008 eurų žalą aplinkai. „Įdomus faktas, kad asmenys su laimikiu ir tinklais upėmis perplaukė net tris ežerus ir tik paskui išsilaipino. Krante, kai jie viską susidėjo į staigiai privažiavusį automobilį, ir buvo sulaikyti su visais įkalčiais“, – sakė Utenos gyvosios gamtos apsaugos skyriaus vedėjas Almantas Vaičiūnas. 

Gavio ežere sulaikytas pilietis žvejojo dviem statomaisiais tinklais iš plastikinės valties ir sugavo 1,3 kg kuojų. Padarytą 19,50 eurų žalą jis atlygino. 

Varnio ežere Vidiškėse asmuo, žvejodamas trimis skrituliais iš medinės valties, sugavo lydeką, todėl turės atlyginti 240 eurų žalą gamtai. 

Nustatyti pažeidėją Drūkšių ežere aplinkosaugininkams padėjo Valstybinės sienos apsaugos tarnybos Ignalinos pasienio rinktinės, Pūškų užkardos pareigūnai. Stebėjimo kamera užfiksavę asmenį, žvejojantį iš guminės pripučiamos valties keturiomis ežerinėmis gaudyklėmis (venteriais), VSAT pareigūnai informaciją iškart perdavė Utenos aplinkosaugininkams ir asmenį sustabdė.  

Visi pažeidėjai neteko pažeidimo padarymo įrankių ir priemonės, buvo paimtos žuvys. Taip pat kiekvienam jų gresia 120–300 eurų bauda.  

Primename, kad nuo šių metų gegužės 1 d. žvejojant plūdriu mėgėjų žvejybos įrankiu, kuris nepritvirtintas prie meškerykočio ir kuriuo žvejojama naudojant kabliuką (plūdurėliai, skrituliai), prilyginami žvejybai draudžiamu būdu, t. y. traktuojama kaip šiurkštus pažeidimas. 

Apie aplinkos apsaugos pažeidimus galite pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112.     

Kilus klausimų, Aplinkos apsaugos departamento specialistai jus pakonsultuos telefonu 8 700 02022 arba el. paštu konsultacijos@aad.am.lt.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here