Skip to content

Ką mėgsta ėsti šunys?

MI informacija

Šunys yra gyvūnai, kurie turėtų ėsti daugiausia mėsos turtingą, gerai subalansuotą maistą, ir idealiu atveju šis pagrindinis šunų maistas turėtų būti tai, ką jie valgo lengviausiai. Be to, jiems sveiki yra specialūs šunų užkandžiai, o retkarčiais – kai kurie vaisiai ar daržovės. Tačiau ką daryti, jei jų mėgstamiausi užkandžiai yra produktai, kurie jiems netinka?

Geri šuniuko mitybos įpročiai

Kalbant apie šunų maitinimą, svarbi jų pirmoji patirtis su maistu ir mityba šuniuko amžiuje. Todėl nuo pat pradžių vertėtų šuniuką maitinti tuo šunų maistu, kuriuo galiausiai norite maitinti savo šunį – čia ypač svarbi forma – ar tai bus sausas, ar drėgnas šunų maistas, o gal BARF? Šuniukų įpročius kartais labai sunku pakeisti, o suaugę šunys paprastai renkasi jau pažįstamą šunų maistą. Jei abejojate dėl maisto pasirinkimo, verta pasikonsultuoti su veterinarijos gydytoju arba gyvūnėlių parduotuvės konsultantu, kuris gali padėti išsirinkti geriausią variantą.

Šuniui nepatinka jo maistas – ką daryti?

Daugelis šeimininkų yra susidūrę su situacija, kai jų šuo nenori ėsti savo šunų maisto. Gali būti daug apetito stokos priežasčių ir ne visos jos turi būti susijusios su maistu. Jei šuo staiga nustojo valgyti maistą, kurį iki šiol valgė su pasimėgavimu, – tai gali būti signalas, kad reikia stebėti jo sveikatą, ir tokiu atveju verta kreiptis į veterinarijos gydytoją ir atlikti profilaktinę apžiūrą. Priežastis gali būti vidaus organų sutrikimas, lėtinė liga ar net paprasčiausias peršalimas.

Vis dėlto, jei jūsų šuo nemėgsta naujojo ėdalo, jam iš tiesų gali nepatikti jo kvapas ar skonis – todėl prie naujojo ėdalo verta pereiti palaipsniui – maišant senąjį su naujuoju. Jei šuo nevalgo sauso šuns maisto, į dubenėlį galite įpilti šiek tiek drėgno maisto, kad jis būtų aromatingesnis ir skanesnis.

Taip pat verta žinoti, kad šunys linkę vertinti maistą, kurį turi užsitarnauti. Taigi verta šunų maistą naudoti kasdienių žaidimų ir treniruočių metu kaip apdovanojimą.

Žmonių maistas – ką daryti, jei jūsų šuniui jis patinka?

Paprastai šunims nereikėtų duoti likučių nuo žmonių stalo. Žmonių maistas dažnai būna per daug pagardintas prieskoniais, per daug riebus ir jame gali būti jūsų keturkojui kenksmingų ingredientų, pavyzdžiui, svogūnų, avokadų ar česnakų. Be to, tokia „likučių“ mityba gali sukelti virškinimo sutrikimus, nutukimą ir lemti daugelį lėtinių ligų. Dėl šios priežasties geriausia apskritai susilaikyti nuo šuns maitinimo prie stalo – taip ir jūsų šuo bus sveikesnis, ir šeimos susibūrimai prie stalo bus šiek tiek ramesni.

Šuo mėgsta valgyti išmatas

Jei jūsų šuo ėda kitų gyvūnų išmatas, dažniausiai tai būna žarnyno mikrofloros sutrikimo (pvz., po gydymo antibiotikais), virškinimo sutrikimo ar netinkamai subalansuotos mitybos požymis, tačiau tai gali turėti ir psichologinį pagrindą bei būti elgesio sutrikimo pasekmė. Ką galima padaryti, kad šuo nustotų valgyti išmatas? Pirmiausia reikia rasti priežastį, todėl verta kreiptis į veterinarijos gydytoją, kad būtų atmestos medicininės priežastys. Jei paaiškės, kad jūsų šuns sveikata yra gera, verta pasikonsultuoti su šunų elgsenos specialistu. Tokiu atveju vertėtų į šuns racioną įtraukti prebiotikų ir patikrinti, ar šuns maiste yra visų reikiamų vitaminų ir mineralų. Šiuo atveju taip pat gali padėti gyvūnėlių parduotuvė fera.lt, kurioje galite tikėtis pagalbos renkantis tinkamą šunų maistą ir papildus.

Šunų skanėstai – rinkitės sveikus ir skanius

Skanėstas – tai apdovanojimas, kuris neabejotinai turėtų patikti jūsų augintiniui, todėl verta pirkti tokius, kuriuos jūsų šuo tikrai mėgsta ir mėgsta, ir, kaip visada, verta rinktis kuo sveikesnius, t. y. be dirbtinių priedų, konservantų ar dažiklių. Gyvūnėlių parduotuvė tai vietą kur  pasirinkimas yra didžiulis – nuo džiovintų subproduktų iki dresūros skanėstų ir šunų sausainių. Prie skanėstų galima priskirti ir tam tikrus vaisius, pavyzdžiui, obuolius, tačiau nepamirškite, kad mitybos pagrindas visada yra šunų maistas, o skanėstai yra tik atlygis ir nedidelis priedas prie mitybos raciono.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here