Skip to content

Savivaldybių tarybų nariams nustatytas fiksuotas atlyginimas

Loreta EŽERSKYTĖ

Šalyje kilus skandalui dėl galimo piktnaudžiavimo savivaldybių tarybų narių veiklai skirtomis lėšomis, antradienį Seimas nutarė nustatyti fiksuotus tarybos narių atlyginimus, atsisakant kanceliarinėms reikmėms skirtų išmokų.

Gaus nuo 640 iki 805 eurų į rankas

Vietos savivaldos įstatyme įtvirtinta, kad savivaldybės tarybos nariams nustatomas atlyginimas, kuris yra lygus 20 proc. konkrečios savivaldybės mero darbo užmokesčio dydžio. Už teisės akto priėmimą balsavo 116 Seimo narių, prieš buvo 2 politikai, 9 parlamentarai susilaikė. Naujas reglamentavimas įsigalios pasirašius prezidentui, nuo liepos 1 d.

Kaip teigė Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto narys konservatorius Audrius Petrošius, įsigaliojus pataisoms tarybų nariai gaus nuo 640 eurų mažiausiose savivaldybėse iki 805 eurų Vilniuje į rankas, atskaičius mokesčius (Ignalinoje – 640 Eur): „Nuo šiol turėsime vienodą skaidrią sistemą visoje Lietuvoje. Atlyginiams yra diferencijuotas pagal savivaldybių dydžius ir yra pririštas prie mero atlygio, jis bus apmokestinamas visais mokesčiais“.

Seimas taip pat papildomai numatė, kad opozicijos lyderiui, nuolatinių komitetų ir komisijų pirmininkams būtų mokamas 20 proc. didesnis savivaldybės tarybos nario atlyginimas, o komitetų ir nuolatinių komisijų pirmininkų pavaduotojams – 10 proc. Atlyginimą politikai gaus ne už dirbtas valandas, o už visą veiklą.

Įstatyme nustatyta, kad savivaldybių tarybų nariams Darbo kodekso nuostatos nėra taikomos, išskyrus nuostatas, reglamentuojančias žalos atlyginimą ir darbuotojų saugą ir sveikatą.

Seimo pranešime pažymima, jog atsisakyta šiuo metu savivaldybių tarybų nariams skiriamų vadinamųjų kanceliarinių išmokų: išlaidų su jo, kaip tarybos nario, veikla susijusioms kanceliarinėms, pašto, telefono, interneto ryšio, transporto, biuro patalpų nuomos, viešosios informacijos rengėjų teikiamų paslaugų, tarybos nario ataskaitų gamybos ir platinimo ir kitoms reglamente numatytoms išlaidoms apmokėti.

Įstatymas papildytas nuostata, kad savivaldybės tarybos nario atlyginimas mažinamas reglamente nustatyta tvarka proporcingai praleistų to mėnesio savivaldybės tarybos, komitetų, nuolatinių komisijų ir savivaldybės kolegijos, kurių narys savivaldybės tarybos narys yra, posėdžių skaičiui.

Savivaldybių tarybų narių atlyginimui taikomas 20 proc. gyventojų pajamų mokesčio tarifas, nes politiko veikla yra prilyginama darbo santykiams, taip pat išskaičiuojama pensijų socialinio draudimo įmoka (8,72 proc.) ir sveikatos draudimo įmoka (6,98 proc.). Taigi iš viso bus atskaitoma 35,7 proc. mokesčių.

Siekiant skaidrumo ir atskaitomybės visuomenei, nustatyta pareiga informaciją apie savivaldybių tarybų narių atlyginimus pateikti savivaldybių interneto svetainėse.

1 komentaras

  1. O tai ką dabar ponas Baltakis su 112 kortelių darys? Beje kažkaip neteko išgirsti pasiaiškinimo.


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje