Skip to content

Kokie žaislai ugdo vaikų konstrukcinį mąstymą?

MI informacija

Vaikų žaislai yra skirstomi į keturias rūšis. Vieni iš jų skirti atkreipti vaiko dėmesį – tai ryškių spalvų, garsinius efektus atliekantys žaislai. Antroje vietoje yra žaislai, kurie atkartoja tikrovę – tai žaislinės virtuvėlės, mašinėlės ir pan. Jų dėka vaikai išmoksta improvizuoti gyvenimiškomis temomis. Tretieji lavina vaikų konstrukcinius gebėjimus – tai kaladėlės, konstruktoriai  ir kt. Ketvirti – tai loginiai žaidimai – tarp jų įvairios dėlionės, stalo žaidimai.

Koks žaislas laikomas vienu iš populiariausių pasaulyje?

Vienu iš populiariausių žaislų pasaulyje yra pripažintos Danijoje sukurtos LEGO kaladėlės, nes jos laikomos vienu iš nesibaigiančių kūrybinių ieškojimų laboratorijų variantų. Pavyzdžiui, berniukai iš šių kaladėlių sukonstruoja pilis, traukinius, automobilius ir kitus jiems įdomius objektus. Mergaitės iš jų kuria tai, kas joms labiausiai patinka – princesių pilis, svajonių namelius ir kt.

Šis žaislas  lavina ne tik kūrybingumą, bet ir erdvinį mąstymą, kuris būdingas architektams. O jeigu vaikas žaidžia su smulkių detalių konstruktoriais, jo rankos įgunda prie kruopštumo, pats vaikas išmoksta ne tik atidumo, bet ir kantrybės.

Kuo ypatingos LEGO kaladėlės mergaitėms?

LEGO mergaitėms ypatingas tuo, kad joms skirtos kaladėlės padeda kurti aplinką, kurioje jos gali atkartoti savo mamų kasdienius darbus. Be to, mergaitėms patinka tie kaladėlių variantai, kurie yra ne statybinio pobūdžio, o leidžia kurti įvairius mėgstamus siužetus su mylimais pasakų personažais. Pavyzdžiui, joms itin patinka LEGO, kurioje jos kartu su Pelene ir jos princu gali kurti jų rūmų aplinką, pertvarkyti ją savo nuožiūra. Populiarumu neatsilieka ir tas LEGO kaladėlių variantas, kuris labai patinka mergaitėms, kurios žavisi maisto gaminimu, kulinariniu pasauliu.

Kaip LEGO kaladėles parinkti vaikui pagal jo amžių?

Praktika rodo, jog jaunesnio amžiaus vaikams labiau tinka tos kaladėlės, kurios yra didesnės, o jų konstravimo variantai yra nesudėtingi. Tuo tarpu vyresniems vaikams patinka rinkiniai, kuriuos sudarančios detalės yra smulkesnės.

Be to, renkant vaikui LEGO kaladėles, reikia pasidomėti, kokius animacinių filmų personažus jis mėgsta, nes šio žaidimo gamintojai vaikams siūlo daugybę populiarių temų, kurios patraukia jų dėmesį. Todėl parinkę žaidimą su vaiko mėgstamais veikėjais pelnysite nuoširdžią jo padėka ir suteiksite jam daug džiaugsmo.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje