Skip to content

BITININIKYTĖS MUZIEJUI reikia Ignalinos krašto žmonių pagalbos 

Didžiausias mūsų visų turtas – esame patys vieni kitiems. Kai stebiu žmones, kurie iškėlę galvas dairosi į šalis ir svaigsta nuo „svetimų“, viduje šypsausi: kokie vis tik dar esame vėjavaikiški! Paradoksalu, tačiau kai pasižiūri, kad mūsų kraštu žavisi kokie nors kauniečiai ir atvykę renka šiukšles, sodina gėles, o mes tuo metu krapštome nosį ir ieškome ant kurio kraštiečio patogiau „nuleisti“ gerklėje susikaupusio sekreto perteklių, tada supranti, kad Ignalinos kraštas unikalus vien tuo, kad jis yra tikrų tikriausia visai jaunučių arba jau stipriai degradavusių sielų auginimo ir gydymo „mokykla“. Sunki Ignalinos dalia, bet svarbiausia – nenuleisti rankų ir tikėti. Labiausiai tikėti tais, kuriems reikia augti, bręsti ir mokytis gyventi meilėje bei harmonijoje su savimi ir pasauliu. 

Šiandien Stripeikiuose esančiam mūsų Bitininkystės muziejuj reikia mūsų, Ignalinos krašto kūrėjų, palaikymo ir paramos. Jei mes atiduosime savo kraštą, jo turtus, žmones, kitiems, teliksime prisiminimu senuose albumuose. Nesakau, kad mes neklystame, kad esame tobuli… Mes mokomės, augame ir esame patys reikalingiausi čia ir dabar vieni kitiems. Muziejaus vadovė Danutė Indrašienė (Tverečiaus krašto dukra) prašo pagalbos įgyvendinant ypatingą projektą Bitininkystės muziejuje. 

„Tikrieji Bitininkystės muziejaus bičiuliai, tie, kuriems muziejus nepakartojamo grožio ir išsamių žinių apie bites vieta, padėkite žodžiui tapti kūnu. Kreipiamės į visus Bitininkystės muziejaus gerbėjus, labai reikalinga jūsų pagalba/parama. 

O štai koks reikalas! Dauge įgyvendinkime kūrybinį projektą! Projekto „Naujai kalbanti bitininkystės istorija“ tikslas – plenero formatu sutelkti įvairių profesijų kūrybinę komandą – 9 asmenis, kuri sukurtų septynias naujas, interaktyvias su kinetiniais elementais, kalbančias keliomis kalbomis ir bitininkystės istoriją pristatančias medžio skulptūras. Dėl savo idėjos įgyvendinimo nuveikėme daug darbų: projekto įgyvendinimui subūrėme septynis pačius garsiausius skulptorius iš visų Lietuvos regionų, parengėme projektą Lietuvos kultūros tarybai ir gavome dalinį finansavimą. Paramos skyrimo faktas yra skelbiamas viešai https://www.ltkt.lt/…/tolygi-kulturine-raida-utenos… Dabar esame tame etape, kai renkame finansinę paramą projekto įgyvendinimui, nes trūksta lėšų. Trūksta 6000 eurų, nesurinkus paramos, negalėsime įgyvendinti projekto. Projekto veiklas pradėsime įgyvendinti šių metų rugpjūčio 17 d.

Pinigus galima pervesti į Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcijos sąskaitą LT37 7300 0101 4548 3385 Swedbank. Esame biudžetinė įstaiga turinti paramos gavėjo statusą – už suteiktą paramą yra mažinamas pelno mokestis. Paskirtyje būtina nurodyti – Bitininkystės muziejaus projektui. Muziejus priklauso Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcijai, todėl parama pervedama į parko direkcijos sąskaitą. 

Žinau, kad visi kartu galime kalnus nuversti…“, – kviečia D. Indrašienė. 

Bitininkystės muziejaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje