Skip to content

Kodėl Miesto šventė vyks Laisvės aikštėje?

MI informacija

Liepos 15 d. – Miesto šventė, kurios metu vyks Galiūnų čempionatas, Lietuvos kariuomenės karinės technikos ir ginkluotės pristatymas, koncertai. Viskas vyks miesto aikštėje (kariuomenė bazuosis šalia Savanorių pajėgų štabo Ateities ir gretimoje gatvėje). Virtualioje erdvėje kilo diskusijų banga, kodėl šventė vyks ne prie Šiekščio (Žaliojo) ežero ar miesto estradoje, o aikštėje. Tuo nepatenkinti dauguma facebook’o respondentų, daugiausia jaunimas. Rajono meras Laimutis Ragaišis ir vicemeras Vaidotas Židanavičius taip MI paaiškino situaciją:

Žiemos sporto centro (ŽSC) teritorija prie Žaliojo dėl atstumo yra nepatogi vyresniems miesto gyventojams. Tarkim, nuo vakarinio miesto pakraščio (Turistų g. kvartalo) iki ŽSC – daugiau nei 3 km. Finansine prasme ten rengti šventę taip pat atsieitų daug brangiau, nes nėra visų reikiamų komunikacijų. Ankstesniais metais ŽSC teritorija dėl menko pirkėjų skaičiaus buvo labai nepatenkinti ir prekybininkai.

Lietuvos kariuomenės atstovų nuomone, jų pasirodymui labiausiai tinkama vieta yra šalia Savanorių pajėgų štabo, o nepatogiausia, ypač logistikos atžvilgiu – ŽSC teritorija. Ši vieta netinkama ir Galiūnų čempionatui, taip teigė jo organizatoriai.

Šventės vietos pasirinkimą didele dalimi lėmė policijos rekomendacijos. Jos nuomone, saugumo atžvilgiu labiausiai nesaugi yra miesto estrados teritorija, kiek mažiau – ŽSC (ankstesnių metų patirtis). O saugiausia vieta – miesto aikštė. Čia galima sutelkti reikiamas policijos pajėgas tvarkai palaikyti, yra vaizdo kameros. 

Didžiausias miesto estrados trūkumas – scena ir žiūrovų suolai yra prastos būklės, reikalauja remonto, nes ketverius metus ten nieko nedaryta. Labai trūksta elektros galios, kai tinklo apkrovos maksimalios, neišlaiko kabeliai, trūkinėja elektros tiekimas. Viską renovavus, ateityje didesnės šventės vėl vyks miesto estradoje. O šiemet švente džiaukimės miesto centre.

J. Baltakio nuotr.

9 komantarai (-ų)

 1. ”Ankstesniais metais ŽSC teritorija dėl menko pirkėjų skaičiaus buvo labai nepatenkinti ir prekybininkai.”

  Nenusišnekekite, tokio žmonių skaičiaus nėra net buvę.

  ”Žiemos sporto centro (ŽSC) teritorija prie Žaliojo dėl atstumo yra nepatogi vyresniems miesto gyventojams.”

  Juk galima organizuoti pavežėjimą kaip ir buvo praeitas metais.

 2. Apgailėtinas straipsnis, kaip ir pats laikraščio redaktorius

 3. Ką parodys savanorių pajėgos šventėje, kad jiems nepatogi logistika? Pastatys palapine ir ant stalo 2 ginklus padės?😂
  Nepatogi galiūnams😂 žmonės švęsti nori, o jūs pasakojat kas kažkam nepatogu😂

 4. Baltaki, urode tu, baigsi kažkada pilt pamazgas su neatitinkančiais realybės faktais ar ne?

 5. O Žydrūnas Savickis,užkietėjęs vainikas,ar bus? Jei bus,kiaušinių pasitaupyčiau. Mėgstu juos laidyti į vatnikus.

 6. Nesinori tylėti matant, kaip neatsižvelgiama į gyventojų nuomonę. Ar miesto šventė skirta kariuomenei, ar ji skirta galiūnams, o gal ji skirta nedidelei grupelei senjorų? Dauguma mūsų miesto senjorų sėkmingai nukeliauja ne tik iki ŽCS, bet ir iki Stripeikių ir t.t. Prekeiviai būdavo apgulti pirkėjų, tekdavo eilutėje pastovėti norint įsigyti maistą, tad jų skundai, jei jie buvo, nėra pagrįsti. Kokia „sėkminga” vieta mūsų aikštė galėjome matyti pavasario mugės metu. Liūdna buvo, dar neteko matyti tokios tuščios aikštės. Taip, dauguma balsavusių už dabartinę valdančią partiją buvo kaimo žmonės, vyresni žmonės. Tai, matyt, jiems ir bus ši šventė, nes kita dalis gyventojų savo pozicijas išsakė įvairiais kanalais, tikrai jie buvo girdėti, perskaityti valdančiųjų gausybės. Tik neatsižvelgta. Ir kam gi čia tas mąstantis žmogus, kam gi tas jaunas žmogus, juk tokius sunku valdyti, juk jie nepaklūsta, juk jie netyli, jie reiškia nuomonę…

 7. Meras per debatus sakė „sena komanda, kaip geras vynas su metais gerėja”.
  Dėja ši sena komanda ne pagerėjo, o ACTO RŪGŠTIM užrūgo.

  • Kad tos komandos neliko, koncervai valdo, apgailetina.

 8. Keista skaityti piktus visažinių komentarus.
  Dar nieko nebuvo, niekas neįvyko, o jiems jau aišku, kad viskas blogai. Kultūros komentatoriams prastokai su kultūra, ne kitaip.


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje