Skip to content

Unikalios paslaugos jau laukia ir ignaliniečiai

Vis daugiau į negalią turinčių ir keliaujančių Lietuvoje ignaliniečių akiratį patenka „Socialinio taksi“ veikla. Tai – unikali paslauga, kuri padeda užtikrinti negalią turinčių žmonių kelionių organizavimą į ekonominio ir socialinio užimtumo vietas (darbą, įvairias organizacijas, ligoninę, universitetą, kiną, teatrą, parduotuvę, susitikimą ir kt.). Tokia pavėžėjimo paslauga teikiama didžiuosiuose Lietuvos miestuose ir daugelyje savivaldybių, su VšĮ „Socialinis taksi“ sutartis pasirašę kaimynai – Visaginas ir Švenčionys.

Keliaujantys negalią turintys ignaliniečiai labai teigiamai atsiliepia apie tokią pavėžėjimo paslaugą ir vienbalsiai prašo rajono savivaldybės administraciją bendradarbiauti, ieškoti galimybių ir pakviesti VšĮ „Socialinis taksi“ paslaugas į Ignaliną.

Žinoma kultūrologė Dalia Savickaitė tokia paslauga naudojosi keliaudama į gimtinę Giruliuose, Klaipėdos mieste.

„Ši pavėžėjimo paslauga labiausiai tenkina žmogaus su negalia lūkesčius. Paskambini į „Socialinį taksi“ Vilniuje ir gauni reikiamas paslaugas kitoje Lietuvos vietoje. Fizinės sveikatos problemos daugeliui kliudo savarankiškai nuvykti į kultūrinius renginius, pas gydytojus, aplankyti artimųjų kapus. Ribojamas asmeninės kūrybinės veiklos pristatymas. Rajonų socialinių skyrių teikiamos pavėžėjimo paslaugos – tik darbo dienomis ir darbo metu. „Socialinio taksi“ grafikas kitoks. Pavėžėjimas vyksta 7 dienas per savaitę, 24 valandas per parą (taip pat ir švenčių dienomis). Klientai už kelionę susimoka simboliškai, t. y. 0,10 Eur už 1 km. 

Mane maloniai nustebino vairuotojo asistento korektiškumas, paslaugumas ir kantrybė, transporto vidus gerai pritaikytas žmogaus su negalia keliavimui pagal poreikius. Tokia pavėžėjimo paslauga realiai atitinka ligonio galimybes, tiesiog žmogų su negalia grąžina į aktyvesnį visuomeninį gyvenimą. 

„Socialiniu taksi“ apsidžiaugtų ne vienas ignalinietis, bet ir atvykstantys turistai su panašiomis sveikatos problemomis, jų kelionėse lydintys asmenys mažiau patirtų suvaržymų, psichologinio ir judėjimo diskomforto. Tokios paslaugos įgyvendinimas būtų teigiamai įvertintas daug plačiau nei mūsų rajono ribose, o savivaldybės administracijos indėlis neliktų nepastebėtas visuomenėje“, – akcentavo D. Savickaitė.

Kaimynai, Švenčionių rajono savivaldybė su VšĮ ,,Socialinis taksi“ jau pasirašė asmenų pavėžėjimo paslaugų sutartį, pagal kurią nuo 2023 m. kovo 20 d. teikia pavėžėjimo paslaugą neįgaliems asmenims ir asmenims (šeimoms), kuriems teikiamos socialinės paslaugos ir kurie dėl negalios, ligos, senatvės ar kitų problemų negali naudotis.visuomeniniu ar individualiu transportu. Asmenys (šeimos) gali vykti į ekonominio ir socialinio užimtumo vietas (įvairias įstaigas, kultūros centrą, dienos centrą, parduotuvę, gydymo įstaigą, darbą, susitikimą ir kt.), o neįgalūs asmenys gauti ir su kelione susijusią asmeninio asistento pagalbą (palydėjimo; nukėlimo/pakėlimo laiptais su techninės pagalbos priemonėmis nepritaikytuose būstuose; daiktų panešimo ir kt.). Visa tai užtikrina negalią turinčio asmens sava
Džiaugiamės, kad Švenčionių r. savivaldybė atliepė negalią turinčių asmenų poreikį transporto organizavimo ir asistavimo paslaugoms organizuoti. Šios tikslinės asmenų grupės mobilumas ne tik neatsiejama socialinių paslaugų krepšelio dalis, bet ir kai kur vienintelė galimybė pasiekti kultūros, švietimo ar kitas savirealizacijos vietas“, – teigė VšĮ „Socialinis taksi“ direktorius Liutauras Vičkačka, pasirašydamas su švenčioniškiais bendradarbiavimo sutartį. O mūsų rajono gyventojams, turintiems negalią, tenka dar apsišarvoti kantrybe ir tikėtis, kad rajono adminstracija paseks gražiu kaimynų pavyzdžiu.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje